صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نشست خبری:

حکم حبس برای سه نفر دیگر از متهمان فتنه 88/اسیدپاشی به خاطر بدحجابی صورت نگرفته است

سخنگوی دستگاه قضا گفت: سه نفر از متهمان فتنه 88 در دادگاه بدوی محکوم به حبس و غیر حبس شدند و این محاکمه غیابی نبوده است.

کد خبر : 14416

تاریخ انتشار : 28/07/1393 - 14:48


حکم حبس برای سه نفر دیگر از متهمان فتنه 88/اسیدپاشی به خاطر بدحجابی صورت نگرفته است

به گزارش خط امید بهشهر _ حجت‌الاسلام والمسلمین "غلامحسین محسنی اژه‌ای" در هفتادویکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهارداشت: سه نفر از متهمان فتنه 88 در دادگاه بدوی محکوم به حبس و غیر حبس شدند و این محاکمه غیابی نبوده است.

**محکومیت سه نفر دیگر از متهمان فتنه 88 به حبس
 
وی ادامه داد: از آنجایی که حکم هنوز قطعیت پیدا نکرده از بیان اسامی این محکومین معذورم.
 
سخنگوی دستگاه قضا در ارتباط با لایحه جامع وکالت گفت: برداشت ما به صورت راسخ این است که این لایحه یک لایحه قضایی است و در قانون برنامه پنجم توسعه قوه قضاییه مکلف شده که این لایحه را تدوین کند.  
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: لایحه‌ای که دولت به مجلس ارسال کرده، دخل و تصرف زیادی در آن صورت گرفته و قوه قضاییه به مجلس اعلام کرده که این لایحه، لایحه قضایی قوه قضاییه نبوده و در نتیجه مورد قبول ما نیز نیست.  
 
وی تصریح کرد: طبق تفسیر شورای نگهبان و طبق بند 13 از سیاست‌های کلی نظام قضاوت و وکالت جزو امور قضایی است، بنابراین از این جهت در قضایی بودن لایحه جامع وکالت تردیدی وجود ندارد.  
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: لوایحی که قوه قضاییه تهیه می‌کند از طریق دولت به مجلس می‌رود و طبق تفسیر شورای نگهبان دولت نمی‌تواند در لایحه قضایی دخل و تصرف کند و این درحالی است که برخی افراد تفسیر شورای نگهبان را نسبت به آنچه در فصل 11 قانون اساسی آمده تحریف و سایر فصول را حذف و رها کرده‌اند.

**دولت حق مداخله در لایحه قوه قضاییه را ندارد

سخنگوی دستگاه قضا گفت: طبق قانون اساسی لوایح باید از طریق دولت به مجلس ارسال شود اما در سال‌های اخیر قانونی تصویب شد که طی آن چنانچه لایحه‌ای که قوه قضاییه به دولت می‌فرستد طی شش ماه به مجلس ارسال نشود قوه قضاییه مستقلا لایحه را به مجلس ارسال می‌کند و اما سوالی که اینجا مطرح است، این که اگر چنانچه دولت لایحه قوه قضاییه را به گونه‌ای تغییر داد که دیگر لایحه قوه قضاییه محسوب نشود در اینجا باید چه کرد؟
 
وی تصریح کرد: دولت حق مداخله در لایحه قوه قضاییه را ندارد و طبق تفسیر شورای نگهبان نمی‌تواند در این لایحه دخل و تصرف کند.

**برخورد با عاملان اجرا نشدن حکم تصرف زمین در لواسانات
 
سخنگوی دستگاه قضا در ارتباط با تخلفاتی که در بعضی از پرونده‌های لواسانات اتفاق افتاده اظهارداشت: در بعضی از پرونده‌هایی که مربوط به سازمان محیط زیست شمیرانات بوده است حکم صادر شده و این حکم قطعیت پیدا کرده و برای اجرا ارسال شده بود اما این درحالی است که این صورتجلسه جعلی و سوری بوده و در نتیجه تخلفاتی در محیط زیست شمیرانات صورت گرفته است.

وی تصریح کرد:‌ با عاملان اجرا نشدن حکم قلع و قمع تصرفات زمین در لواسانات برخورد می‌شود.

**اسیدپاشی‌ها در اصفهان به خاطر بدحجابی صورت نگرفته است
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به اسیدپاشی که در اصفهان صورت گرفته اشاره کرد و گفت: این اقدام جنایتکارانه با مجازات سنگینی روبرو خواهد بود و همه دست‌اندرکاران باید نسبت به این اقدام ناجوانمردانه و خشن اقدامات برخورد جدی داشته باشند تا عاملین شناسایی و به اشد مجازات برسند. 


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

دیدگاه شما در مورد : حکم حبس برای سه نفر دیگر از متهمان فتنه 88/اسیدپاشی به خاطر بدحجابی صورت نگرفته است

حکم حبس برای سه نفر دیگر از متهمان فتنه 88/اسیدپاشی به خاطر بدحجابی صورت نگرفته است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر