صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آلودگی بیش از حد آب شرب روستاهای تنکابن

مسئولان، آب ننوشیدند و رفتند!/عکس

روستاهایی واقع در ارتفاعات و مناطق بالادست شهرستان تنکابن در حالی که در حاشیه رودخانه های خروشان دو هزار و سه هزار و چشمه سارهای متعدد حاشیه کوه واقع شده اند، لیکن تمام روزها و شب های گرم تابستان امسال را بدون برخورداری از آب شرب سپری کردند.

کد خبر : 14160

تاریخ انتشار : 20/07/1393 - 17:30


مسئولان، آب ننوشیدند و رفتند!/عکس

به گزارش خط امید بهشهر _ ساکنان روستای مهدی آباد و بسیاری از روستاهای اطراف همچون لتاک، هراتبر، پرچین پشته و... روزهای بلند و گرم تابستان امسال را در حالی سپری کردند که برخورداری از آب شرب تنها در ساعات معدودی از شب برای‌شان امکان پذیر بود.

آب شرب اهالی این روستاها از ساعت 7 صبح الی 8 شب قطع بوده و در ساعات پایانی شب آب درون شبکه آبرسانی روستاها، با فشاری بسیار اندک و به میزانی که تنها در حیاط منازل قابل استفاده بود، جریان داشت.

بر خلاف تصور همگان بارش شدید باران در هفته های نخست از پاییز امسال نه تنها معضل بی آبی در روستاهای لتاک و محمد آباد و... را برطرف نساخت، بلکه نزول این آیه های رحمت و مظهر نعمت الهی سبب گل آلود شدن آب شرب ساکنین این روستاها و دوچندان شدن معضل آب شرب آنها شده است.

 

بلاغ: آب شرب آلوده در تنکابن

 

شدت آلودگی و وجود ذرات معلق گل و لای در آب شرب اهالی روستا به حدی‌ست که با چشم غیر مسلح و بسیار واضح قابل رویت است که در نتیجه  اهالی روستا ضمن طی کردن مسافت های طولانی، به ناچار، آب شرب خود را از روستاهای اطراف تأمین می کنند.

عده ای در ماه های اخیر، به دلیل وضعیت أسف بار آب شرب روستا و نگرانی از خطراتی که در اثر نوشیدن آن، سلامت خود و خانواده های‌شان را تهدید خواهد کرد، نامه شکایت و اظهار نارضایتی ساکنین روستا مبنی بر غیر قابل شرب بودن آب روستا را در ادارات ذیربط به جریان انداختند لیکن در حال حاضر و مشاهد گل و لای درون آب شرب روستا، از پشت گوش انداختن این وعده به مانند دیگر وعده های‌شان خبر می دهد.

 

بلاغ: آب شرب آل.ده در تنکابن

 

به گفته برخی از ساکنان این روستاها در سال های اخیر مسئولان بسیاری از ادارات شهرستانی و استانی و حتی کشوری به مناسبت های گوناگون از منطقه و روستاها بازدید و از نزدیک معضلات روستائیان را مشاهده کردند، لیکن بدون آنکه جرعه ای از آب شرب این روستا را بنوشند، رفتند!!!


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مسئولان، آب ننوشیدند و رفتند!/عکس

مسئولان، آب ننوشیدند و رفتند!/عکس

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر