صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پیام دو سویه سفر شمخانی به لبنان و سوریه

کد خبر : 14096

تاریخ انتشار : 19/07/1393 - 11:31


پیام دو سویه سفر شمخانی به لبنان و سوریه

به گزارش خط امید بهشهر _ سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران به لبنان و سوریه در وضعیتی انجام گرفت که منطقه در حالت بسیار شکننده‌ای قرار دارد.

این سفر با لحاظ وضعیت حساس منطقه در راستای راهبرد منطقه‌ای ایران انجام پذیرفت. یکی از ارکان اصلی این راهبرد، حمایت کامل و تمام‌عیار از محور مقاومت است.

طی روزهای اخیر و با شکل‌گیری ائتلاف بسیار مشکوک ضد داعش که بهانه‌ای بر حضور فعلاً هوایی اجانب در منطقه شده و با نام مبارزه با داعش با نقض حریم هوایی سوریه و با شبه استدلال محروم ساختن داعش از مراکز پول‌ساز، به‌شدت زیرساخت‌های سوریه را بمباران و نابود می‌کنند، حضور و دخالت اجانب بدسابقه در مسائل منطقه بسیار افزایش یافته و شدت یافتن آن در شکل‌های دیگر نیز محتمل است به‌طوری که آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند قصد دارند 2500 نیروی واکنش سریع در کویت مستقر کنند.

کنار هم قرار گرفتن موارد یاد شده و موارد دیگر، بیانگر آن است که این چیدمان، تهدیدی فزاینده برای محور مقاومت است و دشمنان محور مقاومت در صددند برای تضعیف بیشتر این محور، ضربات بیشتری بر پیکر سوریه وارد سازند و همزمان لبنان، کشور دیگر محور مقاومت را نیز به این بازی خطرناک بکشانند که این کار را از طریق ناامن ساختن مرز سوریه و لبنان دنبال می‌کنند. در حال حاضر که نشانه‌های یک غائله خطیر و بزرگ در منطقه مشاهده می‌شود، سفر دریابان شمخانی به دو کشور مهم محور مقاومت، لبنان و سوریه، یک پیام مهم برای مردم و حکومت این دو کشور دارد و یک پیام مهم برای کشورهای متخاصمی که کم و بیش تلاش کرده‌اند با نقاب مشروعیت، به اهداف منطقه‌ای‌شان برسند. پیام به مردم و حکومت این دو کشور این است که جمهوری اسلامی ایران به حمایت از محور مقاومت پایبند است و در هیچ وضعیتی، هم‌پیمانان این محور را تنها نمی‌گذارد و به وظیفه خود در قبال آنان عمل می‌کند؛ پیام به اجانب و آتش‌افروزان هم این است که جمهوری اسلامی ایران، بازیگر قدرتمند منطقه، نظاره‌گر آتش‌افروزی آن‌ها باقی نمی‌ماند و در چارچوب منافع منطقه‌ای‌اش عمل می‌کند و آن‌ها نباید توهم‌زده منطقه را از بازیگران قدرتمند خالی ببینند و خود را فعال مایشاء فرض کنند. منطقه متعلق به مردمشان است و آن‌ها هستند که سرنوشت دلخواه خود را برای آن رقم می‌زنند هر چند متجاوزان، تصور باطل دیگری داشته باشند.


منبع : علیرضا ابکایی

 

  

دیدگاه شما در مورد : پیام دو سویه سفر شمخانی به لبنان و سوریه

پیام دو سویه سفر شمخانی به لبنان و سوریه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر