صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
واکنش دانشجویان واحد بین الملل رامسر به اظهارات آقای فرماندار/

جواب علمی با اظهار سخیف پاسخ داده نمی‌شود!

واحد بین المللی که با فشار سیاسی یکی از دولت مردان قبلی راه اندازی شد که از همان زمان اکثریت جامعه ی علمی مخالف تأسیس آن در این شهر بودند، حتی یک سلف سرویس برای تغذیه ندارد.

کد خبر : 14039

تاریخ انتشار : 17/07/1393 - 09:35


جواب علمی با اظهار سخیف پاسخ داده نمی‌شود!

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از بلاغ دانشجویان معترض دانشگاه واحد بین الملل رامسر طی جوابیه ای به اظهار ناشایست فرماندار رامسر، چنین بیان داشتند: فرماندار رامسر در چند هفته‌ی گذشته نطق‌هایی را در باب انتقال واحد بین الملل علوم پزشکی رامسر به یکی از نقاط استان ایراد کرد که جدای از این موضوع انتقال واحد بین الملل به دانشگاه مرکزی، تقریباً در تمام استان ها اتفاق افتاده است.

در سخنانی عجیب تر اینکه با ادبیاتی بسیار ناشایست نویسندگان نامه را معلوم الحال خوانده که باید گفته شود این افراد همان دانشجویان پزشکی هستند که به واحد بین الملل هویت بخشیدند.

اگر وی توجه بیشتری می کرد، امضای نفرات اول تا سوم همان واحد در بین امضاکنندگان بود و این برخورد خارج از اخلاق، نمی تواند بیان فرماندار یک شهر باشد.

مگر می توان با توهین یا زور و تهدید، دانشجویان یک دانشگاه را نگه داشت؟!

نمی دانیم چه پروسه ای شما را به عنوان فرماندار یک شهر انتخاب کرد که اینچنین به آینده سازان این کشور می تازید؟!

دو کلام جواب در بیان شما وجود نداشت که با توهین جواب می دهید؟

اگر ادله را نخوانده اید و جوابی اینچنین دادید که اسفبار است و اگر خوانده اید که حتماً جوابی نداشتید که توهین می کنید.

دانشگاه و حوزه‌ی دانشجویی یک بنگاه سیاسی نیست که کسی را تهدید کنید، دانشگاه یک مرکز علمی و پژوهشی است و باید جواب دانشجویان را مستدل و علمی پاسخ داد.

واحد بین المللی که دانشجویانش در طول هفته برای هر کلاسی به یک شهر باید بروند و دائم در بین سادات شهر و رامسر در حال رفت و آمد باشند، بدون اینکه تسهیلاتی برای دانشجویان حتی با هزینه‌ی خود آنها در نظر گرفته شود، واحد بین الملی که تازه کلنگ آن به زمین زده شد و باید صبر کرد تا به پایان برسد، مثل همه پروژه های دیگر و بعد آن را راه اندازی کرد، چطور می تواند پزشکانی با کفایت به جامعه تحویل دهد؟

در ثانی صرفاً یک ساختمان اداری دانشگاه نمی تواند برای آموزش دانشجویان پزشکی اهمیت داشته باشد بلکه بیمارستان ها مرکز اصلی آموزش و مهارت آنها است و اگر بیمارستان هم ساخته شود، بدون بیمار بی معنی است.

واحد بین المللی که با فشار سیاسی یکی از دولت مردان قبلی راه اندازی شد که از همان زمان اکثریت جامعه ی علمی مخالف تأسیس آن در این شهر بودند، حتی یک سلف سرویس برای تغذیه ندارد.

واحد بین المللی که بیماری برای آموزش در آن شهر وجود ندارد را نمی توان با فشار سیاسی نگه داشت.

در واحد بین الملل دیواری سیاسی ایجاد شده و به هیچ دانشجویی حق انتقال و یا مهمانی نمی دهید، چون فقط زور و بازو آنجا حکم می کند.

کمی به آینده خود، استان و کشور فکر کنید، شاید بتوانید به زور واحد بین المللی را نگه دارید ولی مطمئن باشید نفرین بیمارانی که بعداً توسط همین دانشجویان به دلیل کمبود امکانات و بیمار، آموزش کافی ندیده اند، خوب مداوا نشوند، به دنبال شماست.

شما گفته اید که امکانات نباید متمرکز باشد و درحالی که امکانات آموزش پزشکی در همه جای دنیا متمرکز است و اصلاً با موضوعات عمرانی قابل قیاس نیست.

در پایان باید یادآور شد مسئولان استان در انتخاب فرمانداران دقت بیشتری کنند تا اینچنین به جامعه علمی حمله نشده و شاهد چنین برخورد غیر علمی و کاملاً سیاسی نباشیم. 

  

برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 17 مهر 1393 - 12:10
  سیدهادی

  با سلام و احترام خدمت برادران عزیز باید عرض کنم قرار نیست که همه امکانات مازندران در سه شهر ساری آمل و بابل تجهیز شود و بقیه شهرها مثل نوشهر محمودآباد رامسر و تنکابن از این امکانات بی نصیب باشند..حال فرماندار رامسر هرچه گفته باشد،اما این دلیل نمیشود شما این را در بوق و کرنا کنید تا همین امکانات مختصر که به غرب استان رسیده را نیز سهم خودتان کنید....از همین رفتارها میتوان دلیل این را فهمید که چرا مردم غرب استان خواستار تشکیل استان جدید هستند و نمیخواهند دیگر جزئی از مازندران به محوریت ساری باشند،زیرا ناحقی ها را در تخصیص بودجه و امکانات بین شهرها دیده اند...انقلاب اسلامی ما برای همه شهرها پر برکت بوده ،لیکن تنها شهری که روند نزولی رشد امکانات و زیرساختها را در بعد از انقلاب به خود دیده رامسر است...چرا مردم باید بگویند که اگر انقلاب نشده بود رامسر اکنون از بهترین شهرهای ایران و جهان بود،چرا عدالت را در مورد رامسر لحاظ نمیکنید؟؟ اگر رامسر امکانات لازم ب ای این دانشگاه را ندارد ،خب بدهید این امکانات را،چرا به این بهانه همه چیز را در شرق استان جمع میکنید؟؟..مسئولان شرق استان با بی عدالتی و تخصیص بودجه و امکانادت به شهرهای خودشان مردم را هم به ارزشهای انقلاب بدبین کرده اند

  0 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 17 مهر 1393 - 12:44
  حمید

  با سلام خدمت سید هادی گویا شما مازندران را نهایتا تا بابل می دانید که از آمل و بابل به عنوان شرق استان یاد می کنید، در ابتدا که کامنت شما را خواندم از مطلبتان شوکه شدم اما وقتی برای بار دوم مطالعه کردم متوجه منظورتان شدم! شاید تا حدودی درست هم بگویید اما برادر عزیز و همه ی برادران و خواهرانی که این مطلب را مطالعه می کنید و خصوصا شما دست اندرکاران خط امید!! لطفا شرق استان(شرق استان واقعی) را دریابید!! آیا می دانید بهشهر بعد از نابودی چیت سازی دیگر اقتصادی ندارد؟ آیا می دانید مردم این شهر بدبخت چگونه گذران زندگی می کنند؟ متاسفم برای این استان که برخی از شهرهایش از انباشت امکانات و صنایع و ... در حال انفجارند و امروز دعوایشان بر سر یک واحد کوچک دانشکده ای، از یک دانشگاه است. اما شهرهایی مثل بهشهر جوانانش در فقر و بدبختی دست و پا می زنند! آقای سید هادی عزیز لطفا نگاهتان را اصلاح کنید و مثل مسئولین استان شهرهای شرقی مازندران را از جغرافیای ذهنتان پاک نکنید!

  1 0
 • پاسخ به نظر شنبه 26 مهر 1393 - 13:13
  دانشجو

  واقعا برای آقای سید هادی متاسفم مراکز آموزش پزشکی چیزی نیست که بتوان با موضوعات عمرانی قیاس کرد مرکز آموزش پزشکی نیاز به بیمارستان تخصصی مجهز دارد بر فرض طی 20 سال آینده این بیمارستان ها درست شد بیمار از کجا میاورید؟ زیبایی رامسر چه ربطی به وجود دانشگاه پزشکی دارد؟ بهتر نیست به جای اینکه در موضوعی که رامسر هیچ پتانسیلی ندارد ورود پیدا نکنید و بیشتر پیگیر پروژه های عمرانی و ملی رامسر باشید؟ در ثانی به دلیل اینکه مراکز بین الملل توجیح اقتصادی ندارند در سراسر کشور از سال آینده مراکز بین الملل با دانشگاه مادر ادقام می شوند مهمان نوازی از مردم رامسر ندیدیم جز اینکه ما را سر کیسه کنند دانشگاه هیچ سرویسی ندارد داستان شما مثل داستان دانشگاه بین الملل قشم است! قشم هم پتانسیل مرکز آموزشی بودن را نداشت به همین دلیل به بندرعباس برگشت بهتر است در حوزه ی گردشگری خواهان پیشرفت شهرتان باشید نه حوزه ای که از قدیم الایام رامسر در آن هیچ نقشی نداشت! در ضمن شما کم امکانات ندارید شهردار و فرماندارتان بی مسئولیت هستند که با وجود آن همه امکانات برای ارتقای سطحی زندگی شهروندان فهیم رامسری هیچ تلاشی نکرده و بیشتر در رسانه ها به لودگی میپردازند

  0 0
 • پاسخ به نظر شنبه 26 مهر 1393 - 13:28
  محسن

  و قابل توجه آقا حمید دانشگاه کوچکی که شما میگویید رشتهی کوچکی را در خود جای نداده است اولویت در تمام کشورها و شهر های جهان مشخص است اول امنیت بعد سلامت و در آخر عمران و آبادی . این دانشجویان که موش آزمایشگاهی نیستند شما اگر بدانید چقدر بر ما در این شهر سخت میگیرند امکانات آموزشی نداریم چگونه میتوانیم پاسخگوی نیاز سلامت مردم استان باشیم؟ چرا دست از سر ما بر نمیدارند این دانشجویان را به دانشگاه مادر انتقال دهید بجایش یک بیمارستان بسازید که بدرد مردمتان بخورد آخر وجود یک دانشگاه پزشکی به چه درد مردم رامسر میخورد؟ نان میشود؟ مشکل زباله حل میشود؟ مگر میخواهید پز بدهید؟ میدانید چندین میلیارد فقط برای ساختمان اداری این دانشگاه در زمان آقای مشائی خرج شد؟ این پول میتوانست مشکل زباله رامسر را به کلی حل کند میتوانست چندین پروژه عمرانی رامسر را تکمیل کند حال وجود این دانشگاه و خرج های اضافی آن چه تاثیری بر زندگی مردم رامسر دارد؟ هیچ جز اینکه پول های مردم به جیب این دانشگاه بریزد هیچ فایده ای ندارد خوب است کمی منطقی فکر کنیم دانشگاه را نمیتوان با صنعت و پروژه های عمرانی مقایسه کرد افرادی مانند سید هادی مشخصا افراد وابسته به فرماندار هستند که در پوشش یک فرد عادی نظر میگذارند بعد از افتضاحی که فرماندار رامسر به بار آورد چنین حرفهایی که عینا حرفهای فرماندار است تکراری بوده و مشخص است از چه خط فکری و وابسته به چه افرادی هستند ما هنوز داریم چوب آدم های مانند مشائی در دولت احمدی نژاد را می خوریم با تشکر از خط امید

  0 0
دیدگاه شما در مورد : جواب علمی با اظهار سخیف پاسخ داده نمی‌شود!

جواب علمی با اظهار سخیف پاسخ داده نمی‌شود!

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر