صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

افزایش 63 درصدی فروش بلیط در سینماهای مازندران

مسعود اصغری حسین پور گفت: فروش بلیط سینماهای مازندران در 6 ماه نخست امسال 63 درصد افزایش یافت.

کد خبر : 13972

تاریخ انتشار : 14/07/1393 - 18:34


افزایش 63 درصدی فروش بلیط در سینماهای مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ مسعود اصغری حسین پور امروز اظهار داشت: درآمد سینماهای مازندران در شش ماه نخست امسال  265 میلیون تومان بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 160 میلیون تومان بوده، حدود 63 درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه مازندران با دارا بودن 22 شهرستان تعداد سینماهای دولتی و خصوصی، 7 سینما است، افزود: این استان نیاز به سینماهای بیشتری دارد تا مردم راحت تر به سینما دسترسی داشته باشند و مجبور نشوند هزینه های سنگین مسافتی را پرداخت کنند.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری مازندران تصریح کرد: به دلیل کمبود سالن های سینما در مازندران بسیاری از فیلم ها به موقع در استان پخش نمی شود.

حسین پور مهم ترین دلایل افزایش درآمد سینماهای استان را بهسازی و تغییر سیستم آنالوگ به دیجیتال به ویژه در سینمای بهشهر با همکاری حوزه هنری، موسسه بهمن سبز، استانداری و موسسه سینما شهر و پخش فیلم های پربیننده و جذاب بیان کرد و ادامه داد: 8 فیلم سینمایی در این مدت در سینماهای استان پخش شد.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های کارکنان دستگاه های دولتی استان می توانند با درخواست مدیران‌شان از بلیط نیم بها برای تماشای فیلم در سینماها استفاده کنند.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری مازندران با اشاره به اینکه فیلم ها ی پخش شده در این مدت همه به روز و مخاطب پسند بوده است، تصریح کرد: در این مدت که 8 فیلم شامل معراجی ها، چ، طبقه حساس، خط ویژه، 5 ستاره، فرش قرمز، فرشته ها با هم می آیند و کلاشینکف در سینماهای استان پخش شد که فیلم معراجی ها در مدت زمان 62 روز با فروش 45 میلیونی که 39 میلیون در سینما سپهر ساری به فروش رسید، پرفروش ترین فیلم در استان بود.

حسین پور ابراز کرد: با استقبالی که این روزها از فیلم شهر موش‌های 2 در استان شده، پیش بینی می شود این فیلم نیز فروش خوبی داشته باشد.

وی اذعان کرد: امسال در روز سلام سینما نیز که بلیط آن نیم بها بوده، سینماهای استان از فروش بلیط، 4 میلیون و 142 هزار تومان درآمد کسب کردند که بیشترین فروش بلیط مربوط به سینما سپهر ساری با 2 میلیون و 480 هزارتومان بوده و سینما بهمن آمل با 2 سالن شماره 1و2 نیز سالن شماره یک آن  958 هزار و 500 و سالن شماره دو آن 427 هزار و 500 تومان و سینما بهمن بهشهر نیز 276 هزار تومان بلیط فروختند.

مدیر امور سینمایی مازندران گفت: سینما سپهر ساری با 970 صندلی، سینما بهمن آمل سالن شماره یک با 242 و سالن شماره دو آن با  206 و سینمای بهشهر نیز با 340 صندلی دارد.

حسین پور ادامه داد: بلیط در سینما سپهر ساری بر اساس درجه بندی 4 هزار تومان که بلیط صبح ها نیم بها و روزهای سه شنبه نیز نیم بها بوده اما در دیگر شهرستان ها 3 هزار تومان است و صبح ها و سه شنبه ها نیز نیم بها است.

وی یا دآورشد: مهم ترین وظیفه امور سینمایی مازندران ایجاد فضای امن برای اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان بوده تا بیشتر از این فضای فرهنگی، هنری برای گذران اوقات فراغت استفاده کنند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : افزایش 63 درصدی فروش بلیط در سینماهای مازندران

افزایش 63 درصدی فروش بلیط در سینماهای مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر