صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اختصاصی/در روزهای پایانی ماه شعبان

مردم بهشهر پای سفره مناجات شعبانیه/تصاویر

مراسم مناجات شعبانیه با حضور پرشور مردم مومن بهشهر در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

کد خبر : 1394

تاریخ انتشار : 10/04/1392 - 01:31


مردم بهشهر پای سفره مناجات شعبانیه/تصاویر

به گزارش خبرنگار خط امید ، در این مراسم حجت الاسلام سید مهدی حائری زاده با اشاره به روایتی از امام سجاد(ع)، 8 طلبکار انسان در روزگار را برشمرد و گفت: امام سجاد علیه السلام فرمودند: روزگارم را در حالی سپری می کنم که 8 طلبکار از من طلبش را می خواهد و اولین طلبکار خود خداوند است که انجام واجباتش را می خواهد. متاسفانه برخی ها به جای رسیدگی به واجباتشان به مستحبات می پردازند و به واجباتشان کم اهمیت هستند. نماز شب می خوانند ولی همسرشان از آنها ناراضی است، تا نیمه شب هیئت برگزار می کنند و نماز صبحشان قضا می شود. کسی که نماز شب نخواند چوبش نمی زنند ولی کسی که عمل واجبش مشکل داشته باشد مؤاخذه می شود.
وی دومین طلبکار انسان را پیامبر خداوند عنوان کرد و افزود: پیغمبر خدا نیز از انسان عمل به سنتش را می خواهد.سنت یعنی آن چیزی که حاکی از گفتارو رفتار معصوم است.رفتار فردی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، رفتار با زن وبچه، آداب غذا خوردن، راه رفتن، شوخی کردن  و... . به عبارت دیگر در یک کلام سبک زندگی امام معصوم می شود سنت معصوم.
حائری زاده سخنران مناجات شعبانیه بهشهر  سومین طلبکار را زن و بچه عنوان کرد و گفت: کسی را برای زندگی پیدا کنید که آدم باشد و گرنه انسان با یک تکه کاغد مدرک آدم نمی شود. کسی که دین دار باشد. انسانیت تنها سواد نیست. سوادی که به انسان ادب ندهد ارزشی ندارد.
این محقق افزود: در روایاتمان داریم آخرازمان که می شود، آن قدر زن و بچه انتظاراتشان بالا می رود که برخی خودشان را جهنمی می کنند. از اصول مدیریت آن است که مرد مدیر زندگی باشد و زن و بچه هم از درآمد مرد خبر نداشته باشند.
مدرس حوزه و دانشگاه نفس را طلبکار شهوت عنوان کرد و افزود:  نفس انسان دائما انسان را به شهوات دعوت می کند. خیلی سخت است که انسان از قدرت بگذرد. خیلی سخت است که مسئولی بیاید در بین مردم و از مردم عذر خواهی کند و بگوید من اشتباه کرده ام و یا این قولی که داده ام نشد. اما این هنر است، مرد و پهلوان می خواهد که بتواند پا بر نفس خویش بگذارد. من اگر نسبت به همسرم و بچه اشتباه می کنم ، بگویم ببخشید. نفس انسان را می برد. قرآن در سوره یوسف می فرماید که اگر یوسف مقام عصمت نداشت دامن یوسف به گناه آلوده می شد. اکثر کسانی که پایشان لیز می خورد یا جنبه مالی دارد و یا جنبه شهوی.
وی ادامه داد : طلبکار بعدی شیطان است که از انسان معصیت طلب می کند. شیطان قسم خورده که انسان را از راه به در کند. آیت الله مرعشی نجفی می فرمودند که خداوند را به حق چهار ده معصوم قسم می دهم که صبح که با ایمان و دیندار از خانه خارج می شوم، شب بدون ایمان برنگردم.
حائری زاده 2 ملک همراه انسان را طلبکاران بعدی انسان بیان کرد که از انسان عمل وی را طلب می کنند. این دو حافظان ما هستند که خوب و بد ما را می نویسند.
حائری زاده حضرت عزرائیل و قبر را طلبکاران بعدی دانست که از انسان روح و جسدش را طلب می کنند و تصریح کرد: بعد از مرگ انسان کسی برایمان کاری نمی کند و خودمان باید به فکرآخرتمان باشیم.
به گزارش خط امید مراسم مناجات شعبانیه بهشهر با نوای حاج مهدی سماواتی به پایان رسید.

 

 

 

مناجات شعبانیه

 

خط امید:مناجات شعبانیه 

  

دیدگاه شما در مورد : مردم بهشهر پای سفره مناجات شعبانیه/تصاویر

مردم بهشهر پای سفره مناجات شعبانیه/تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر