صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
با حضور وزیر دفاع؛

سامانه راكتی فلق و نخستین خودروی تاكتیكی سنگین كشور رونمایی شد

با حضور دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سامانه راكتی پرتاب كننده راكت فلق و نخستین خودروی تاكتیكی 8×8 با نام ظفر در سازمان صنایع دفاع رونمایی شد.

کد خبر : 13870

تاریخ انتشار : 10/07/1393 - 20:10


سامانه راكتی فلق و نخستین خودروی تاكتیكی سنگین كشور رونمایی شد

به گزارش خط امید بهشهر _ در حاشیه مراسم رونمایی از این دستاوردهای مهم دفاعی ، سردار سرتیپ پاسدار دكتر حسین دهقان طی سخنانی اظهار داشت : سامانه راكتی فلق یكی از تسلیحات كارآمد رزم زمینی است كه نقش مؤثری در تأمین اجرای آتش سنگین با حجم بالا را دارد. این سامانه از قدرت مانور بالا ، زمان استقرار و روانه سازی كوتاه ، انجام عملیات ضربتی و توانایی جابجایی در مناطق صعب العبور برخوردار می‌باشد.

وزیر دفاع توانایی انهدام اهداف دشمن تا عمق 10 كیلومتری را یكی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سامانه در مقایسه با سامانه‌های مشابه ذكر كرد و افزود : با استفاه از این سامانه دو منظوره ، یگان‌های رزمی می‌توانند دو نوع راكت از نوع 240 و 333 م.م با نام راكت‌های فلق 1 و 2 را با حجم آتش سنگین علیه اهداف دشمن بكار گیرند.

وی در تشریح مزایای راكت‌انداز ظفر گفت : امكان بارگزاری راكت در سریع‌ترین زمان ممكن و با سهولت كافی توسط جرثقیل خودبارگذار ، موجب افزایش سرعت عمل در هنگام رزم و عملیات می‌شود و قابلیت حمل مهمات مورد نیاز توسط این سامانه نیز باعث كاهش نفرات خودروهای همراه می‌گردد.

سردار دهقان ، وجود جعبه‌های یكبار مصرف كامپوزیتی برای انبارداری ، حمل و نقل و شلیك راكت‌ها را از دیگر مزایای این سامانه ذكر كرد و افزود : این ویژگی ضمن ایجاد چالاكی و چابكی باعث كاهش شدید وزن و زمان  بكارگیری سامانه مذكور می‌شود.

وزیر دفاع گفت : قدرت انفجار سرجنگی و شعاع مناسب تركش راكت‌های فلق در كنار قابلیت تاكتیكی راكت انداز ، امكان قدرتمندی برای رزم زمینی منطبق با تهدیدات روز را ایجاد می‌كند.

سردار دهقان همچنین در تشریح ویژگی های خودروی تاكتیكی سنگین ظفر 8 ×8 گفت : این خودرو قابلیت حمل انواع لانچر ، موشك ، رادار ، راكت و پست های فرماندهی را داراست و با داشتن سیستم تعلیق مستقل و محورهای متحرك ، قادر می‌باشد در مناطق ذوعارضه و صعب‌العبور ، بسیار قوی و نرم عمل كرده،  انتقال شتاب به سامانه مورد حمل را به حداقل برساند.

وزیر دفاع افزود : این خودرو مجهز به سیستم حفاظت جنگ‌های نوین است و با داشتن 4 محور محرك ، دو محور فرمان‌پذیر ، شعاع عملیاتی 800 كیلومتر و سیستم تعلیق مستقل ، توانایی حمل 24 تن بار ، عبور از شیب‌های تند طولی و عرضی ، گودال های عریض ، آب با عمق زیاد و موانع پله را دارد.

سردار دهقان تصریح كرد: با طراحی و ساخت این خودرهای تاكتیكی ، وابستگی تحرك سامانه‌های سنگین به خارج از كشور قطع و این نیاز بسیار مهم و راهبردی ، با امكانات داخل كشور تأمین خواهد شد.

وزیر دفاع در پایان با تشكر و قدردانی از تلاش و همت متخصصان سازمان صنایع دفاع در طراحی و تولید این محصولات مهم دفاعی تصریح كرد : این دستاوردهای گرانبها بر اساس تجارب ارزشمند دفاع مقدس و در پرتو فرهنگ ، كار و مدیریت جهادی به منصه ظهور رسیده است ضمن بی‌اثر كردن تحریم‌های دشمنان  انشاءالله با بكارگیری آن در سازمان‌ رزم نیروهای مسلح ، توان عملیاتی آنان به نحو مطلوبی افزایش می‌یابد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

دیدگاه شما در مورد : سامانه راكتی فلق و نخستین خودروی تاكتیكی سنگین كشور رونمایی شد

سامانه راكتی فلق و نخستین خودروی تاكتیكی سنگین كشور رونمایی شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر