صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در بی توجهی مدیران

آتش نشانان بهشهری تقدیر شدند

مراسم تقدیر از آتش نشانان بهشهری همزمان با هفتم مهر ماه روز ملی آتش نشانی و ایمنی بدون حضور مسوولان شهرستان بهشهر و در سکوت ناشی از بی توجهی مدیران برگزار شد .

کد خبر : 13707

تاریخ انتشار : 08/07/1393 - 12:23


آتش نشانان بهشهری تقدیر شدند

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از ایرنا در این مراسم که شامگاه دوشنبه در سالن اجتماعات آتش نشانی بهشهر برگزار شد ، به جز شهردار و یک عضو شورای شهر ، هیچ کدام از مدیران شهری حضور نداشتند. 

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بهشهر با گلایه از عدم حضور مسوولان شهرستانی گفت : متاسفانه مدیران بهشهری هیچ توجهی به آتش نشانی ندارند که این بی میلی خود را در عمل و رفتار بارها ثابت کردند . 

 

سراجی بیان کرد : آتش نشانان تمام کارهای خود را بدون توقع از تقدیر مسوولان انجام می دهند اما گفتن یک 'خسته نباشید ' از طرف مسوولان مگر چقدر سخت و دشوار است که در تمام این سال ها حتی یکبار هم شاهد گفتن آن از طرف مدیران نبودیم ؟

وی اظهار کرد : آتش نشانان بهشهری با کمترین امکانات ، خدماتی ارایه می دهند که به مراتب خطرناک و ناایمن است و هدف از انجام آن ها جلب رضایت مردم و کاهش تلفات و خسارت ها است . 

سراجی ادامه داد : با وجود تمام خدماتی که توسط آتش نشانان بهشهری با این امکانات اندک ارائه می شود ، برخی اتهام ها مانند این اظهار نظرها که ' آتش نشانان هیچ کاری انجام نمی دهند و فقط در سازمان می نشینند و استراحت می کنند ' ، نتیجه ای جز مایوس کردن این مظلومان گمنام و زحمت کش ندارد . 

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بهشهر گفت : هیچ نیازی به تشویق مدیران نداریم فقط امیدواریم اگر آن ها اهتمامی به تامین امنیت و آرامش مردم بهشهر دارند، امکانات بیشتری را در اختیار آتش نشانی بهشهر قرار دهند . 

سراجی به امکانات اندک آتش نشانی بهشهر اشاره کرد و گفت : علاوه بر کمبود تجهیزات، با مشکل کمبود نیروی انسانی نیز مواجه هستیم که این مشکل می تواند در زمان وقوع حوادث،موجب تاخیر نیروها در رسیدن به محل حادثه شود.

وی بیان کرد : همچنین خودروهای مورد استفاده آتش نشانی بهشهر قدیمی ، فرسوده و ناکارآمد است که اگر چه استاندارد خاصی برای استفاده از این خودروها وجود ندارد ، اما در کشورهای اروپایی از ماشین های با عمر بالاتر از پنج سال برای استفاده در اتش نشانی استفاده نمی شود و به جای آن خودروهای جدید و جایگزین مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بهشهر افزود : آتش نشانی بهشهر به دلیل نداشتن بودجه کافی، عمری بسیار بیشتر از این دارند که به عنوان نمونه از یک ماشین آتش نشانی در ایستگاه شماره یک بهشهر با 48 سال سن همچنان استفاده می شود.

سراجی ادامه داد : این ماشین ها به جز استهلاک فراوان و هزینه نگهداری زیادی که دارند ، عملکرد کمتری نسبت به خودروهای نسل جدید دارند و با سرعت کمتر و قدرت فشار آب پایین تر در مقایسه با ماشین های مدل بالاتر و جدیدتر ، تاثیر فراوانی در ارائه خدمت به مردم در زمان بروز حادثه می گذارد.

وی گفت : وجود این مشکلات را بارها و بارها به مسوولان اعلام کرده ایم اما تاکنون موفق به برطرف کردن آن ها با خرید تجهیزات لازم نشدیم که در این شرایط دشوار و در صورت وقوع هر گونه اتفاق و حادثه ای باید در انتظار عواقب تلخ و غیرقابل جبران آن نشست.

سراجی گفت : با انجام یک بررسی به این نتیجه رسیده ایم که بیش از 80 درصد ساختمان های بهشهر فاقد موارد ایمنی و در واقع مستعد بروز حادثه است. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بهشهر اظهار داشت : به رغم آن که این خبر می تواند برای مردم نگران کننده باشد ، اما در صورت بروز حادثه در یکی از این ساختمان ها بخصوص در طبقات بالا، هیچ امکانات و تجهیزاتی که بتواند موجب خاموش کردن آتش شود در اختیار نداریم . 

وی افزود : مهم ترین راهکار برای جلوگیری از مهار آتش در این ساختمان ها،ارائه آموزش های لازم به شهروندان است و شاید تنها از این طریق بتوان شهروندان را قانع کرد تا برای ایمن کردن ساختمان های خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: سازمان همیاری ها و شهرداری ها ، امکانات مناسبی را در اختیار آتش نشانی ها قرار می دهد که تلاش بیشتر مدیران شهرستانی برای جذب امکانات بیشتر ، ضروری است . 

سراجی به خدمات ارائه شده آتش نشانان بهشهری اشاره کرد و گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 540 عملیات در بخش های گوناگون شهرستان انجام شد که در مقایسه با کل عملیات های انجام شده در سال 91 ، بیش از صد درصد افزایش داشت . 

آتش نشانان بهشهری در سال 91 ، حدود 280 عملیات و در سال گذشته بیش از 480 عملیات در مناطق گوناگون بهشهر ارائه کردند که در برخی از این عملیات ها ، نداشتن امکانات مورد نیاز، آتش نشانان را در یک قدمی مرگ قرار داده بود . 

شهردار بهشهر نیز در این مراسم از خدمات اتش نشانان در زمان بروز حوادث و سوانح به خصوص سیل های اخیر بهشهر تقدیر کرد و گفت : چشم امید مردم بهشهر در هنگام ناامیدی و پس از وقوع سوانح و بلایای طبیعی به آتش نشانان است . 

' حمید آزموده ' اظهار کرد : برخورداری آمادگی همیشگی با انجام تمرینات مداوم و برگزاری دوره های آموزشی مکرر ، می تواند موجب افزایش امنیت روانی در مردم شود . 

وی به عدم حضور مسوولین شهرستانی در این مراسم اشاره کرد و گفت : این عدم حضور نشانه کم لطفی مدیران به آتش نشانان است اما باید پذیرفت که خدمات آتش نشانان توسط مردم دیده شده و از طرف آن ها تقدیر می شود . 

شهردار بهشهر افزود : سازمان آتش نشانی بهشهر فدمت زیادی ندارد که باید تلاش کرد با نیازسنجی بخش های گوناگون این سازمان و تلاش بیشتر، امکانات مورد نیاز این سازمان را فراهم کرد . 

آزموده ادامه داد : آتش نشانی بهشهر دارای منبع درآمدی مستقل نیست و بودجه این سازمان به طور عمده از محل درآمدهای شهرداری تامین می شود .

وی از راه اندازی قریب الوقوع ایستگاه سوم آتش نشانی بهشهر خبر داد و گفت : بهره برداری از این مکان می تواند دغدغه مردم ساکن شمال بهشهر را برطرف کرد . 

در پایان این مراسم از آتش نشانان بهشهری تقدیر شد . 

  

دیدگاه شما در مورد : آتش نشانان بهشهری تقدیر شدند

آتش نشانان بهشهری تقدیر شدند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر