صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
شخص محوری مدعیان اعتدال؛

مطالبه عمومی یا سهم خواهی از نظام / رای مردم به اعتدال رای به مظلومیت هاشمی بود!

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی در ساری با انتقاد شدید از اقدام شورای نگهبان،به صورت تلویحی مظلومیت هاشمی را هم پای مظلومیت بهشتی دانست و گفت: رد صلاحیت هاشمی رد صلاحیت نظام بود،رای به اعتدال روحانی رای به مظلومیت هاشمی بود.

کد خبر : 1368

تاریخ انتشار : 08/04/1392 - 10:43


مطالبه عمومی یا سهم خواهی از نظام / رای مردم به اعتدال رای به مظلومیت هاشمی بود!

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،مسیح مهاجری شب گذشته در مسجد جامع ساری و در سالگرد واقعه ی هفت تیر سخنانی بر زبان راند که عجیب به نظر میرسید.

مسیح مهاجری که خود از یاران نزدیک شهید بهشتی و از جانبازان واقعه ی هفت تیر بوده است، در ابتدای سخنانش با بیان اینکه شعار ما از ابتدای انقلاب، نه شرقی و نه غربی بود، به این نکته اشاره کرد که در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب، هم جناح چپ و هم جناح راست را امتحان کردیم و در هر دو مورد، شاهد افراط و تفریط بودیم.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عده‌ای تلاش کردند انقلاب را به سمت غرب ببرند، ادامه داد: بنی صدر هم یکی از همین افراد بود که رئیس ‌جمهور شد و اینها به دنبال نابودی نظام بودند و می‌خواستند حرکت اسلامی را متوقف کنند.

مهاجری از خط امامی ها که در مقابل این عده قرار داشتند گفت و تصریح کرد:مخالفان انقلاب چون به امام (ره) دسترسی نداشتند، یاران امام را مورد هدف قرار دادند.

وی با بیان اینکه منافقان ابتدا از ترور شخصیت شروع کردند، متذکر شد: از ترور شخصیت سود نبردند و مجبور شدند دست به انفجار در هفت تیر بزنند.

سخنان مهاجرانی به همین جا ختم نشد و در ادامه مراسم با ذکر خاطراتی از شهید بهشتی و ایجاد یک فضای احساسی بین شرکت کنندگان،در یک جهت گیری کاملا افراطی  بهشتی را معتدل خواند!

 این مقدمه برای مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی،بهانه ای بود برای  گریز به انتخابات که در ادامه افزود:مردم از افراط و تفریط خسته شده و در واقع به اعتدال رأی دادند.

مهاجری که از قضا دستی بر قلم دارد و دستی هم در اخبار ،بدون آنکه توجه ای به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که در حرم حضرت امام (ره) داشته باشد و بدون موضع گیری افراطی برپایه اعتدالی که از آن دم می زند حرفی به زبان آورد؛ با اشاره به دیدگاه های برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری نتیجه گرفت که از این سخنان بوی جنگ و خون  و تشدید تحریم ها بر می آمده است.

مهاجری در بخش دیگری سخنان خود با اشاره به تخریب شخصیت هایی که علیه آیت الله بهشتی صورت میگرفت ،این تخریب ها  را با تخریب شخصیت آقای هاشمی مشابه سازی کرده و با قیاسی که بین آیت الله بهشتی و  آقای هاشمی که قیاس مع الفارق است،کرد؛ با انتقاد از تخریب هاشمی در 8 سال گذشته ناگهان به رأی شورای نگهبان در رد صلاحیت وی اعتراض کرد و گفت:رد صلاحیت هاشمی رد صلاحیت نظام اسلامی بود!!

هنوز زخم هتک حرمت عاشورای 88 برپیکر این ملت ،سکوت خواص بی بصیرت از طرفی و نیز فرزندان نامزد رد صلاحیت شده که  اصل کمیسیون 90 مجلس نیز به طومار اتهامات آنها در اغتشاش ،آشوب و ...!نه تنها اشاره نشده بلکه ثبت وضبط نیز می باشد ،مانده است که مسیح مهاجری ،شورای نگهبان را زیر سوال می برد.

البته شاید برای امثال مهاجری تمکین نکردن به قانون ولو برخلاف رای آنها،دموکراسی محسوب شده و هر کسی حق دارد به بهانه خرید ساندویچ در اغتشاش عاشورای 88 شرکت کند و خیمه های عزای اباعبدالله (ع) را آتش بزند و شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه سر بدهد.

ظاهرا مهاجری در اثر امواج ناشی از انفجار هفتم تیر،این جمله از امام راحل (ره) را از یاد برده است که فرمودند:کسی که رأی شورای نگهبان را قبول ندارد مفسد فی الأرض است.

مهاجری با اشاره به اینکه انتخابات اخیر، نتیجه بیزاری مردم از جریان افراط و تفریط بود، خاطرنشان کرد: انسان باید اخلاق پیروزی در انتخابات داشته باشد.

مثل اینکه مدیر مسئول روزنامه جمهوری هیچ توجه ای به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات نداشته است چرا که اگر سخنان معظم له را در همان روزنامه جمهوری بصورت تیتر وار هم میخواند،بدون آنکه تشکیکی در اذهان عمومی ایجاد کند بدون افراط و با یک اعتدال گفتاری این نکته مهم و شاخص رهبر معظم انقلاب  را با صراحت عنوان میکرد؛ هر رایی که مردم به یکی از هشت کاندیدای محترم بدهند، در درجه اول، رای به جمهوری اسلامی و رای اعتماد به ساز و کار انتخابات است.

گرچه شخص محوری یکی از معضلات برخی مدعیان است و کسانی که داعیه دار اعتدال هستند فارغ از این معضل نبوده و فقط اسم اعتدال را یدک میکشند ،چرا که اگر در عمل مهاجری که هاشمی را با آیت الله بهشتی مقایسه کرده و انتخاب مردم را نوعی نه! به نظام دانسته ،باید این راهم منصفانه بیان میکرد که کسی که قبل از انتخابات کلید واژه «انتخابات آزاد» را در جامعه مطرح کرد کسی نبود جز آقای هاشمی رفسنجانی که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند: آن کسانی که راجع به انتخابات توصیه‌هایی می‌کنند، حواسشان باشد به دشمن کمک نکنند، دائما نگویند انتخابات باید آزاد باشد، از اول انقلاب ۳۴ انتخابات داشتیم، کدامش آزاد نبوده است؟

آیا بهتر نیست مهاجری و امثالهم که نقش عمده ای در خط دهی افکار عمومی دارند ،برگردند در آرشیو روزنامه هایشان بار دیگر سخنان روشنگرانه ولایت فقیه درباره انتخابات،پرهیز از شخص محوری و جایگزین آن حق محوری را در دستور کار خود قرار دهند؟!

آیت الله طبرسی ،آیت الله نظری ، آیت الله صدوقی و محمد دامادی نماینده ساری و همسر فرزند شهید اکبری (از شهدای واقعه 7تیر)به همراه مدیران دادگستری استان و برخی قضات در  این مراسم حضور داشتند.

استاندار مازندران،مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری و  فرماندارساری به همراه علی حجازی از دیگرحاضران این مراسم بودند.

در پایان این مراسم جمعی از  جوانان مراتب اعتراض خود را نسبت به این سخنان به آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری اعلام و از موضع گیری مهاجری انتقاد کردند. 

  

مطالب مرتبط با : مطالبه عمومی یا سهم خواهی از نظام / رای مردم به اعتدال رای به مظلومیت هاشمی بود!
دیدگاه شما در مورد : مطالبه عمومی یا سهم خواهی از نظام / رای مردم به اعتدال رای به مظلومیت هاشمی بود!

مطالبه عمومی یا سهم خواهی از نظام / رای مردم به اعتدال رای به مظلومیت هاشمی بود!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر