صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
خودسرانه عمل کردن رفسنجانی کار دست نظام داد

قائم مقامی منتظری و نقش مهدی هاشمی در حادثه 7 تیر

یکی از عوامل بوجود آمدن فاجعه 7 تیرکه قرار بود نهضت از مسیر اصلی خویش منحرف شود کسی نبود جز باند مهدی هاشمی و طرفدارن او که برای گسترش فعالیت خود، شهید بهشتی را مانع اصلی می دیدند.

کد خبر : 1366

تاریخ انتشار : 08/04/1392 - 10:26


قائم مقامی منتظری و نقش مهدی هاشمی در حادثه 7 تیر

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ-حادثه هفت تیر سال1360، محصول یک جریان ریشه دار تاریخی منحرف و کینه توز نسبت به پایه گذاران نهضت امام خمینی(ره) بود که در هفتم تیر به نتیجه رسید و ۷۲ نفر از بهترین یاران خمینی را از انقلاب گرفت.

با مرور بر تاریخ انقلاب اسلامی میتوان به خوبی دریافت که دست پرورده هایی که طبق برنامه ریزی بیگانگان به قدرت رسیدند؛ قرار بود مسیر نهضت اسلامی را به سمت جبهه ملی و تفکر امثال دکتر مصدق و دوستانش در دولت موقت تغییر دهند یعنی همان طرحی که بنی صدر برای نابودی اصل ولایت فقیه بعد از امام (ره) خواست اجرا کند اما به مدد خون شهیدان انقلاب اسلامی این طرح با شکست مواجه شد.

 بر همین اساس یکی از عوامل بوجود آمدن فاجعه 7 تیرکه قرار بود نهضت از مسیر اصلی خویش منحرف شود کسی نبود جز باند مهدی هاشمی و طرفدارن او  که برای گسترش فعالیت خود، شهید بهشتی را مانع اصلی می دیدند و در یک نفاق پیچیده با او به مقابله برخاستند.

شعار ظاهری آنها اتحاد ملل اسلامی بود اما در باطن به دنبال حاکمیت یک تفکر شبه طالبانی بر مقدرات کشور بودند. که شهید بهشتی نیز با بصیرت و صبر انقلابی خویش این جریان انحرافرا ملت دور کرد.

باند منافقی که با راهیابی به بیت آقای منتظری قرار بود با یک حرکت حساب شده زمام امور کشور را بدست بگیرد.

وهمچنین  در این شرایط آقای منتظری علی رغم اثبات جنایت ها و خیانت های مهدی هاشمی  و حتی اعترافات وی،به دلایل متعددی خصوصاً ساده اندیشی و تاثیری که مهدی هاشمی و منافقین بر وی داشتند و هم چنین رابطه خانوادگی نهایت تلاش خویش را برای جلوگیری از مجازات مهدی هاشمی به کار برد .

اما عده ای با دیدن تمام شواهد ها بدون اینکه به تذکرات و نصایح مکرر امام (ره) و در آخر دستور اکید امام به دستگیری کسی که باعث محاربه، فساد، ایجاد فتنه، رعب و وحشت در بین مردم شده و محکوم به اعدام شده بود ، به دفاع از مهدی هاشمی پرداخته و تا جائیکه به حکم امام(ره) مبنی بر دستگیری مهدی هاشمی قصد داشتند این منافق را بعنوان سفیر از کشور خارج کنند.

جریانی که از طرح مساله قائم‌مقامی منتظری که بدون اطلاع امام (ره) برنامه‌ریزی شده بود شروع و سبب شد تا هزینه‏ های جبران ناپذیری مثل 7 تیر برای نظام بوجود بیاید که این یکی از نتایج خودسرانه عمل کردن هاشمی رفسنجانی بود.*

*مرکز اسناد انقلاب اسلامی 

  

دیدگاه شما در مورد : قائم مقامی منتظری و نقش مهدی هاشمی در حادثه 7 تیر

قائم مقامی منتظری و نقش مهدی هاشمی در حادثه 7 تیر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر