صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مادر مجاهد عرصه خبر «جابر معافی»:

جابر قول داد که روزی مایه افتخارم شود

جابر گفت: «خبرنگار شدم اما اوایل کار باید روزنامه پخش کنم.» وقتی این حرف‌ها را شنیدم، ناراحت شدم و گفتم: «این که نشد کار.» جابر با متانت و خونسردی جواب داد: «قول می دهم کاری کنم که روزی به من افتخار کنی.»

کد خبر : 13441

تاریخ انتشار : 01/07/1393 - 10:38


جابر قول داد که روزی مایه افتخارم شود

به گزارش خط امید بهشهر _ مرضیه نجفی، مادر خبرنگار مجاهد «جابر معافی» سرپرست فقید خبرگزاری فارس در مازندران در حاشیه مراسم نخستین سالروز درگذشت فرزندش با بیان اینکه 8 فرزند داشته و یک دخترش را چند سال قبل و جابر را هم سال گذشته از دست داده است، گفت: با جابر نسبت به دیگر فرزندانم رابطه نزدیک‌تری داشتم.

وی افزود: به دلیل رفتار دوستانه تر و شوخ طبعی جابر، من با او راحت‌تر بودم و بیشتر درد دل می کردم.

این مادر دلسوخته خاطرنشان کرد: به دلیل بیماری همسرم، غالب سختی‌های بزرگ کردن بچه‌ها به دوش من بود.

نجفی درباره دوران تحصیلی مرحوم معافی بیان کرد: جابر دوران تحصیلی دانشگاه را در رشته ادبیات گذراند، روزی از او در خصوص آینده رشته تحصیلی‎اش پرسیدم و گفتم چه کاره می شوی؟ او در جواب گفت: «مادر جان! شاید روزی مدیر شوم.» و من به امید اینکه او روزی مدیر می شود شب و روز انتظار می‌کشیدم.

وی ادامه داد: بعد از اینکه دوره لیسانس‌اش به پایان رسید، از او پرسیدم: «کارت چه می‌شود؟» گفت: «خبرنگار شدم اما اوایل کار باید روزنامه پخش کنم.» وقتی این حرف‌ها را شنیدم، ناراحت شدم و گفتم: «این که نشد کار.» جابر با متانت و خونسردی جواب داد: «قول می دهم کاری کنم که روزی به من افتخار کنی.»

این مادر صبور درخصوص مهم‌ترین ویژگی‌های اخلاقی فرزندش ابراز داشت: صداقت، مردم‌دوستی، صبوری در مقابل ناملایمات زندگی، خستگی‌ناپذیر بودن در راه رفع مشکلات مردم و خوش‌اخلاقی از ویژگی‌های بارز اخلاقی جابر بود.

مادر خبرنگار فقید مازندران با اشاره به اینکه دوست دارد نوه‌اش عرفان با خصوصیات اخلاقی جابر رشد یابد و موجب سربلندی خانواده‌اش و زنده نگه داشتن یاد پدرش شود، اذعان داشت: روز تشیع جنازه جابر و امروز که نخستین سالگردش بوده به این نتیجه رسیدم که جابر چقدر برای دوستان و همکارانش عزیز بود و این بزرگ‌ترین افتخار من است.

جابر معافی گرچه از میان ما زود پر کشید و آسمانی شد اما یادش در دل‌ها همیشه زنده و جاوید است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : جابر قول داد که روزی مایه افتخارم شود

جابر قول داد که روزی مایه افتخارم شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر