صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
قهرمان دومیدانی جانبازان و معلولان کشور

قول لوازم ورزشی را دادند ولی عملی نشد/ هدف کسب مدال پارالمپیک برزیل

قهرمان مسابقات دومیدانی جانبازان و معلولان کشور از نبود امکانات فنی و مالی مناسب برای رشد استعدادهای ورزشی انتقاد کرد.

کد خبر : 1339

تاریخ انتشار : 06/04/1392 - 12:09


قول لوازم ورزشی را دادند ولی عملی نشد/ هدف کسب مدال پارالمپیک برزیل

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،قهرمان 16 ساله مسابقات دومیدانی جانبازان و معلولان کشور در این باره از برخی ناعدالتی‌هایی که بین ورزشکاران سالم معلول وجود دارد انتقاد کرد و افزود: برخی رشته‌های ورزشی مانند فوتبال افراد عادی تمام توجهات و امکانات مالی و تجهیزاتی را به خود اختصاص داده‌اند در حالی که همان رشته در بخش معلولان وضعیت برعکس دارد و این در مورد تمام رشته‌های ورزشی معلولان وجود دارد.

فاطمه هادیان سورکی در سال 1376 متولد شد و تا سن 8 سالگی راه میرفت . فاطمه وقتی یک روزه بود عمل شد همچنین وقتی 7 روزه و یک و نیم ساله بود بدلیل انحراف ستون فقرات عمل کرد و در نوبت آخر که 8 ساله بود مورد عمل قرار گرفت که بعد از آن دیگر نتوانست راه برود.

مادر فاطمه در گفتگو با ما گفت : برنامه های ورزشی تلویزیون را که نگاه می کردم علاقه مند شدم و به فاطمه پیشنهاد کردم ولی در ابتدا راضی نبود و مقاومت می کرد که با اصرار او را به باشگاه بردم .

وقتی او را به باشگاه بردم آقای آجیلی مربی باشگاه در ابتدا گفت که تردید نکنید که او قهرمان جهان می شود .

فاطمه در کلاس f53  رشته دو و میدانی فعالیت می کند و تا بحال در مسابقات مختلف توانسته مقام های متعددی کسب کند که از آن می شود به مقام اول مسابقات پرتاب نیزه سال 89 در مشهد ، مقام دوم مسابقات پرتاب وزنه قهرمانی کشور، مقام نخست مسابقات استانی در بابل ، کسب دو مدال طلا در رشته های پرتاب نیزه و پرتاب وزنه در مسابقات کشوری سال 90 ، در سال 91 در مسابقات استعداد یابی یرای ورود به تیم ملی در هر دو رشته اول شد و در همان سال در مسابقات پرتاب نیزه کشوری مدال برنز گرفت .

فاطمه هادیان می گوید : رشته اصلی من پرتاب نیزه است و در کنار آن بصورت انفرادی تمرین پرتاب وزنه هم می کنم که اگر جایی می شود در هر دو رشته شرکت کرد بتوانم شرکت کنم .

فاطمه  ادامه داد : چند وقت پیش رکود گیری برای رفتن به مسابقات فرانسه شد که مربیان از رکورد و تکنیک من خوششان آمد و در حال حاضر هم دارم برای مسابقات پار آسیایی که آبان ماه در مالزی برگزار می شود آماده می شوم و در تیر ماه نیز اردویی به همین منظور داریم.

این ورزشکار با انگیزه سورکی از کمبود امکانات در شهر می گوید : هیچ امکاناتی در میاندرود برای تمرین کردن وجود ندارد و هیچ حمایتی از ما نشد و حتی قول لوازم ورزشی را دادند ولی هیچ چیز عملی نشد .

مادر فاطمه درادامه گفت : من فاطمه را برای تمرین به پارک نوشیروانی بابل و یا منابع طبیعی ساری میبرم و مسئولان استانی و شهرستان ساری از فاطمه حمایتهای خوبی کردند و فدراسیون هم در حد توان کمکهای به ما کرد ولی در شهرستان از فاطمه هیچ حمایتی نشد .

مادر سختکوش فاطمه هادیان خاطر نشان کرد : فاطمه در ابتدا با سنگ و چوب تمرین می کرد و بعد مدتی به شهرداری مراجعه کردیم که شهردار لطف کردن هزینه خرید یک نیزه و یک وزنه را دادند

مادر این ورزشکار موفق درخواستی نیز از مسولین شهرستان داشت و گفت : درخواستم از مسئولین این است که کاری کنند که فرزندم دیده شود .

خانم حوریه بهرامی مادر فاطمه از کم و کاستی های شهر انتقاد کرد و گفت : فاطمه در  مدرسه می خواهد به رشته کامپیوتر برود ولی متاسفانه چون کلاس کامپیوتر مدرسه در سورک در طبقه دوم می باشد و رمپی برای رفت و آمد  با ویلچر به طبقه دوم وجود ندارد باید فاطمه را به مدرسه ای در ساری ببریم .

وی اضافه کرد : با مسئولین مدرسه سورک صحبت کردم ولی گفتند چون امکانات رشته کامپیوتر در طبقه دوم مستقر می باشد و مقرون به صرفه نیست که به طبقه همکف بیاوریم و نمی توانیم این کار را انجام دهیم و فاطمه هم  ، چون دوستاش در اینجا هستند دوست ندارد به ساری برود و برای ما هم سخت است که او را به ساری ببریم و هزینه آن زیاد است و یا باید به رشته ای برود که دوست ندارد .

بهرامی افزود : پدر فاطمه هم  از بیکار رنج می برد و مشکلات ما افزون تر شده است ،  معلولیت او ، هزینه ایاب و ذهاب ، رفت و آمد به ساری ، نداشتن امکانات در میاندرود .

مادر این قهرمان پرتاب با نیزه جانبازان و معلولین تصریح کرد:ما خانمان در کنار دخانیات است دود آن را می خوریم ولی از کارگران سورکی استفاده نمی شود و بعنوان راننده درخواست کار دادیم ولی قبول نکردند در حالی که راننده از بهشهر و جاه های دیگر می آورند .

وی اضافه کرد : خودم هم دارم کلاس مربیگری می روم تا بتوانم بیشتر در کنار فاطمه باشم و بهتر به او کمک کنم  .

در ادامه فاطمه  از انگیزه ها و هدف هایش برایمان گفت و تاکید کرد : تلاشم این است که آماده شوم برای موفقیت در مسابقات و حضور در پارالمپیک برزیل و کسب افتخار برای ایران و شهرستانم .

این ورزشکار پرتاب با نیزه سورکی در انتها از  مسئولین شهر و شهرداری گلایه کرد و گفت : مسولین شهر  فضای شهر را مناسب سازی نکردند که بتواند به راحتی رفت و آمد کنم .

این دانش‌آموز میاندرودی نقش خانواده‌اش را در موفقیت‌های ورزشی‌اش مهم دانست و از زحمات پدر و همچنین مادرش به عنوان مربی خود تشکر کرد و افزود: در خواست من رسیدگی بیشتر به جامعه ورزشکاران معلول و دیده شدن آنان است. 

  

دیدگاه شما در مورد : قول لوازم ورزشی را دادند ولی عملی نشد/ هدف کسب مدال پارالمپیک برزیل

قول لوازم ورزشی را دادند ولی عملی نشد/ هدف کسب مدال پارالمپیک برزیل

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر