صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
حرف های خواندنی عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس

از دروغگویی و تهمت زنی و تخریب کاندیداها تا سهم خواهی احزاب باد

عزت اله یوسفیان ملا: برخی برای رای جمع کردن، چرتکه می انداختند، افرادی امروز در حمایت از روحانی بر آمده اند که تا دیروز برای رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی از شورای نگهبان در نامه ای همگانی تقدیر کردند.

کد خبر : 1338

تاریخ انتشار : 06/04/1392 - 11:50


از دروغگویی و تهمت زنی و تخریب کاندیداها تا سهم خواهی احزاب باد

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،نماینده مردم آمل در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور، برخی در مواضع خود چرخشی 180درجه ایجاد کردند، گفت: خیلی ها منتظر بودند ببینند باد از کجا می وزد، نه اعتقادی به اصولگرایی دارند نه اصلاح طلبی.

 عزت اله یوسفیان ملا در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: برخی، فرصت طلب هستند و هیچوقت روی اعتقاداتشان تصمیم نمی گیرند، بلکه بر اساس حدسیات تصمیم می گیرند. زمانی که حسن روحانی به موفقیت رسید، بسیاری از مخالفانش ادعا کردند که همیشه از او حمایت می کرده اند.

 این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه آنها که تا 23 خرداد اصولگرا بودند و از 24 خرداد اصلاح طلب شدند، امروز سهم خواهی می کنند و به دنبال منافع خودشان هستند. البته وقتی خود کاندیداها جز به منافع شخصی خودشون به چیز دیگری فکر نمی کنند و هر تهمتی می زنند و هر دورغی می گویند، حساب افرادی که سهم خواهی می کنند پاک است .

وی اذعان داشت: یادمان نرفته که بعضی از این کاندیداها چه دروغ هایی گفتند و تهمت هایی زدند. یکی از این کاندیداها مذاکرات یکی از کاندیداهای دیگر را به کلی زیر سوال برد که البته حرفش هم تا حدودی درست بود،اما وقتی این قدر اطلاعات داشت که می توانست به منافع کشور کمک کند، چرا به جای خود نگفت و در زمان انتخابات و تبلیغات لب به سخن گشود.
 

یوسفیان ملا ادامه داد: در زمان تبلیغات انتخاباتی تمام محاسبات و جو حاکم بر فضای رقابت این بود که چیزی بگویند مردم را نسبت به رقبا بدبین کنند زیرا می خواستند رقیب را درمانده کنند تا خود را مطرح کنند. هیچکدام نمی گفتند ماست من شیرین است،همه می گفت ماست رقبایم ترش است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه زیر سوال بردن مذاکرات هسته ای نقطه ی ضعف بزرگی در رقابت های انتخاباتی بود اذعان داشت: برخی از کاندیداها کل سفرها را زیر سوال بردند، این در حالیست که مذاکرات هسته ای در دو سه روز انجام نشده بود که این افراد فرصت بیان نقاط ضعف جلسات را نداشته باشند، اما زمانی که بحث رقابت پیش آمد از این مسائل برای تخریب رقبای خود استفاده کردند.

 عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس نهم افزود: وقتی کاندیداها با این فضا وارد عرصه انتخابات شدند، سهم خواهی های بعدی کاملا طبیعی است.

سهم خواهی زمانی اتفاق نمی افتاد که کاندیدا برای رضای خدا آمده باشد و افرادی که در ستادهای انتخاباتی کاندیداها فعالیت می کنند برای رضای خدا کار کنند. اما آنانکه چرتکه انداخته اند که فلان مقدار رای در استان جمع می کنیم و در مقابل فلان چیز را می خواهیم، رضای خدا را در نظر نداشته اند.

 این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در استان مازندران انتخابات طی چند روز به سمت و سوی دیگری رفت خاطر نشان کرد: انتخابات در استان مازندران یک شرایط عادی داشت ، اما ناگهان موجی ایجاد شد و با این موج آراء به سمت دیگری رفت و فضای سالمی نبود.

چرا که سعی کردند فضای حاکم را در جهت کوبیدن همدیگر تغییر دهند و در نهایت نتیجه ای حاصل شود که با تمام نظرسنجی ها و آراء عمومی متفاوت بود.

 عزت اله یوسفیان ملا در خصوص تغییر مواضع سیاسی افراد با اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: در استان مازندران خیلی ها چپ بودند، راست شدند یا برعکس.

خیلی ها که جناح و گرایش خود را بروز نداده بودند، امروز می گویند ما از ابتدا طرفدار روحانی بودیم اما نگفتیم. در مجلس نیز چنین فضایی وجود دارد. همین فضای معاملاتی که در بیرون است، در مجلس هم وجود داشته و برخی به دنبال چانه زنی برای گرفتن پست و وزارت و مقام هستند.

 وی همچنین گفت: افرادی امروز در حمایت از روحانی بر آمده اند که تا دیروز برای رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی از شورای نگهبان در نامه ای همگانی تقدیر کردند.

همین افراد امروز می گویند ما برای روحانی سینه چاک کرده ایم. این در حالیست که علیرغم اینکه همه کاندیداها در مجلس گروه هایی را به عنوان حامی و همراه داشتند، اما روحانی هیچ حامی در مجلس نداشت. با این حال الان بسیاری از همین افراد مخالف، آرام آرام خود را به سمت رئیس جمهور منتخب می کشند.

 نماینده مردم آمل در مجلس نهم اظهار داشت: کابینه دولت روحانی قطعا با افراد نزدیک به او بسته خواهد شد. بنا بر همین سهم خواهی ها و مطالبات، او ناگزیر است بخشی از بدهی های خود را بدهد و بعضی را هم نسیه کند. مثلا به جای یک وزارت دو استانداری بدهد. 

  

دیدگاه شما در مورد : از دروغگویی و تهمت زنی و تخریب کاندیداها تا سهم خواهی احزاب باد

از دروغگویی و تهمت زنی و تخریب کاندیداها تا سهم خواهی احزاب باد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر