صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جایزه 10 هزار دلاری به مجسمه‌ساز مازندرانی رسید

جایزه 10 هزار دلاری سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی پدیده به مجسمه‌ساز مازندرانی اختصاص یافت.

کد خبر : 13252

تاریخ انتشار : 27/06/1393 - 11:07


جایزه 10 هزار دلاری به مجسمه‌ساز مازندرانی رسید

به گزارش خط امید بهشهر _ سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی "پدیده" با حضور 32 هنرمند داخلی و خارجی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی پدیده از 24 مرداد ماه با حضور شرکت‌کنندگانی از ایران و کشورهای چین، کره، آرژانتین، آلمان و صربستان آغاز به کار کرده که پس از 20 روز برگزاری به کار خود پایان داد.

سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی معاصر پدیده به منظور آشنایی بیشتر شهروندان با این هنر، ایجاد نگاهی نو به مقوله هنرهای تجسمی و خلق فضاهای معاصر و پویای شهری برگزار شد.

این سمپوزیوم که با ابتکار بخش خصوصی و بدون استفاده از سرمایه‌گذاری بخش دولتی شکل گرفته تلاش داشت تا با کمک به توسعه و ارتقای هنرهای تجسمی، پرورش ایده‌های خلاق و ارتباط نزدیک بین مراکز اقتصادی و هنرمندان به تقویت آثار فضاهای شهری، توسعه گردشگری منطقه و تلطیف ساختارها و سازه‌های معماری یاری رساند.

در این جشنواره شرکت‌کنندگان به مدت 20 روز با هم به رقابت پرداختند که رضا بسطامی هنرمند مازندرانی با اثر "چمدان" عنوان دوم را به دست آورد و جایزه 10 هزار دلاری را از آن خود کرد.

همچنین با پایان یافتن بیست‌ویکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشور در اردبیل برترین‌های این جشنواره معرفی شدند.

در این جشنواره پس از سه روز رقابت هنرمندان جوان کشور برترین‌ها و برگزیدگان رشته‌های مختلف بر اساس آرای هیئت داوران معرفی شدند که با درخشش هنرمندان مازندرانی همراه بود.

در این بین هادی کاظمی رتبه دوم رشته کاریکاتور را به خود اختصاص داد، رتبه‌ دوم سیاه مشق به سید علیرضا مطلبی رسید و در رشته طراحی آنالی طاهریان رتبه‌ اول را از آن خود کرد.

بیست‌ویکمین جشنواره هنرهای تجسمی اردبیل از 17 تا 20 شهریور ماه امسال برگزار شد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : جایزه 10 هزار دلاری به مجسمه‌ساز مازندرانی رسید

جایزه 10 هزار دلاری به مجسمه‌ساز مازندرانی رسید

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر