صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کنسرت ضدفرهنگی؛ ویژه برنامه استقبال از هفته دفاع مقدس در رامسر

چند روز مانده به هفته دفاع مقدس، برخی از متولیان فرهنگی در رامسر کنسرت هایی را در برنامه کاری خود گنجانده اند که موجب ناراحتی خانواده های شهدا شده است.

کد خبر : 13251

تاریخ انتشار : 27/06/1393 - 10:47


کنسرت ضدفرهنگی؛ ویژه برنامه استقبال از هفته دفاع مقدس در رامسر

به گزارش خط امید بهشهر _ در پیام نوروزی سال 93 همانند همه‌ی سال ها رهبر معظم انقلاب با هوشمندی و درایت خویش سیاست ها و خط دهی های سال و حتی چند سال آینده را در نامگذاری آن بیان فرمودند.

سالی که مزین به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شد و می بایست در راستای این نامگذاری همه با عزمی ملی و مدیریتی جهادی در صدد رفع مشکلات در این زمینه ها باشیم.

مقوله اقتصاد و فرهنگ دو مقوله ای که سالیان متمادی است که دشمنان این نظام برای آن برنامه ای استراتژیک دارند و در راستای ضربه زدن به این دو موضوع فعالیت ها و سیاست های مشخص و پنهانی را دنبال می کنند.

موضوع فرهنگ که شاید بسیار زودتر از مقوله اقتصاد و تحریم های اقتصادی در مدار تهاجم های دشمنان انقلاب اسلامی قرار گرفت نیز یکی از موضوعات مهم در نظام جمهوری اسلامی قلمداد می شود.

رهبر معظم انقلاب نیز اگر چه مقوله اقتصاد را مهم ارزیابی کردند اما موضوع فرهنگ و رخنه های فرهنگی را از سال های اول رهبری خود و تا به  امروز گوشزد کرده اند و راهکارهایی را نیز در بیشتر بیاناتشان ابراز داشتند که می بایست به مرحله اجرایی برسد.

فرهنگ یکی از چهار مقوله مهم نامگذاری امسال را به خود اختصاص داده است و این موضوع شاخه های متعددی را در درون خود دارد که می بایست برای آن برنامه ریزی کرد و با روش هایی بسیار مناسب آن را در میان جامعه گسترش داد.

یکی از بعدهای فرهنگ بحث سبک زندگی اسلامی و ایرانی است که با توجه به هجوم همه جانبه دشمن در این زمینه کار آنچنان مهم و بزرگی در داخل برای روند دفاعی و حتی تولید فرهنگ های تازه به سبک اسلامی و ایرانی نشده است تا هم مورد پسند جوانان مسلمان ایرانی باشد و هم هجوم دشمن را خنثی کند.

از بعد های دیگر مقوله فرهنگ می توان به بحث اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ استفاده از انرژی ها، فرهنگ عفاف و حجاب، فرهنگ کتاب خوانی، فرهنگ تکریم ارباب رجوع در ادارات، فرهنگ برپایی نماز، هنر و موضاعات مربوط به آن و دیگر شاخه هایی که در روند زندگی هر شخصی در جامعه مهم ارزیابی می شود را می توان نام برد.

اما آنچه که در گوشه و کنار کشور و حتی شهرمان مشاهده می شود این است که برخی افراد همه فرهنگ را برگزاری کنسرت می دانند و به بهانه نامگذاری سال به موضوع فرهنگ این امر را توجیه می کنند.

اما آیا همه نگرانی و دغدغه رهبر معظم انقلاب در بحث فرهنگ برگزار نکردن کنسرت در کشور است؟ و به همین خاطر مقوله فرهنگ را نیز در نامگذاری امسال آورده اند؟!!

قطعاً جواب این سوال منفی است و  اهداف و نگرانی های رهبر معظم انقلاب در این بخش را می توان به خوبی در بیانات شان متوجه شد و برای آن کاری اجرایی و تأثیر گذار انجام داد.

در شهرستان رامسر نیز با توجه به برگزاری هفته فرهنگی و تلاش هایی که صورت گرفت باز هم مشاهده می شود که ترویج سبک زندگی اسلامی مورد کاستی ها و کمبودهایی بوده و هنوز نیز برای این امر برنامه ای مدون تهیه نشده است.

برگزای نمایشگاه و یا احیای برخی سنت های بومی با تمام ارزش هایی که دارند را می توان در بخش دوم ضروریات مبحث فرهنگ جای داد و برای ان برنامه ریزی کرد و روزهایی از سال را به آن اختصاص داد.

اما مهم ترین بخش امروز زندگی هر شخصی فرهنگ های مختلفی است که او در جامعه به نمایش می گذارد.

نهادهای مسئول در شهرستان بایستی با برنامه ریزی هایی، فرهنگ اجتماعی و سبک زندگی هر خانواده و شخصی را با وجود هجوم های گسترده غربی و اروپایی که تاثیرات آن را به صورت آشکارا در شهر مشاهده می کنیم با روش های مناسب و هدفمندی بهبود ببخشند.

برای مثال می توان گفت آیا برای اصلاح الگوی مصرف و استفاده از حامل های انرژی در شهرمان فرهنگ مناسبی را با آموزش ها و روش هایی دیگر بهبود بخشیده ایم؟!

برای فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در شهر خود چه کرده ایم؟!

به موضوع کسب و کار حلال و احتکار و دیگر آسیب های در این بخش چقدر پرداخته ایم؟!

آیا برای فرهنگ عفاف و حجاب با همه آسیب های بد حجابی از طلاق گرفته تا ارتباط های نامشروع و دیگر آسیب هایی که در شهرمان مشاهده می کنیم برنامه ای داشته ایم؟!

اینها و خیلی دیگر از موضوعات این چنینی زیر شاخه های بحث فرهنگ و سبک زندگی اسلامی هستند که مورد تذکر و هدف رهبر معظم انقلاب برای نامگذاری امسال و اختصاص موضوع فرهنگ در آن می باشد و آسیب های این کمبودها هم از چشم هیچ انسان پاک دل و منصفی مطمئناً بدور نمی باشد.

اما موضوعی که هدف یادداشت بوده این است که برگزاری کنسرت با هر بهانه ای چه با آوردن نامگذاری سال به بحث فرهنگ و دیگر مسائل با وجود داشتن رنگ و لعاب غربی بیشتر موجب اشاعه فرهنگ بد حجابی، ارتباط های نامشروع و دیگر آسیب های جبران ناپذیر می شود.

شادی و نشاط در اسلام نفی نشده است اما آنچه که در برخی از کنسرت ها در کشور و حتی شهرمان مشاهده شده است بیشتر شبیه پارتی های مختلط شبانه غربی، اروپایی بوده  تا اینکه شادی و نشاط عده ای جوانان مسلمان را به نمایش بگذارد.

این رفتارها در کنسرت ها  همنوایی و همکاری با هجوم فرهنگی دشمن و به نوعی به اجرا در آوردن نتیجه همان آسیب ها و ترویج بیشتر آن هجوم ها می شود تا اینکه نشاط  وشادی درست و سالمی را ایجاد کند.

روزهای آینده نیز برخی از متولیان فرهنگی در شهرستان رامسر کنسرت هایی را در برنامه کاری خود گنجانده اند و آنچه مورد تذکر است برگزاری این کنسرت ها در آستانه هفته دفاع مقدس می باشد که موجب ناراحتی و دلسردی خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس شده است.

در آخر باید مورد اشاره قرار دهم که همان طور که برای برگزاری کنسرت این همه تلاش و رایزنی صورت می گیرد برای ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی که بُعد های فراوانی را دربر می گیرد هم برنامه ریزی ها و تلاش هایی صورت گیرد و به مرحله اجرایی برسد تا اگر شده ذره ای از نگرانی های به حق رهبر معظم انقلاب رفع شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : کنسرت ضدفرهنگی؛ ویژه برنامه استقبال از هفته دفاع مقدس در رامسر

کنسرت ضدفرهنگی؛ ویژه برنامه استقبال از هفته دفاع مقدس در رامسر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر