صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

شکار تلخ خرس قهوه‌ای در جنگل‌های بهشهر

عاملان شکار یک خرس قهوه‌ای در گلستان از سوی محیط‌بانان دستگیر شدند.

کد خبر : 13250

تاریخ انتشار : 27/06/1393 - 10:37


شکار تلخ خرس قهوه‌ای در جنگل‌های بهشهر

به‌گزارش خط امید بهشهر به نقل از دیده‌بان حیات‌وحش ایران، شکارچیان بار دیگر با کشتار یک خرس قهوه‌ای ارزشمند، حادثه تلخ دیگری را برای محیط‌زیست کشور رقم زدند. مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در این باره گفت: به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر شکار یک خرس قهوه‌ای در مناطق جنگلی شهر بهشهر و تلاش شکارچیان برای فروش پوست خرس، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان به بررسی و تحقیق در این زمینه مشغول شدند.

 

«احمد دباغیان» افزود: پس از انجام تحقیقات و شناسایی عامل کشتار خرس، یکی از محیط‌‌بانان به صورت ناشناس به عنوان خریدار با فروشنده پوست وارد مذاکره شده و پس از جلب اعتماد وی برای خرید پوست خرس به مبلغ 10 میلیون ریال با فروشنده به توافق رسید.

 

دباغیان گفت: روز یکشنبه 23 شهریورماه مأمور برای تحویل پوست و انجام معامله با فروشنده مربوطه در میدان بسیج شهر گرگان قرار ملاقاتی ترتیب داد. سایر محیط‌بانان نیز به صورت نامحسوس در حوالی میدان مستقر شدند. شکارچیان که سه مرد بودند در ساعت قرار با یک پراید در محل حاضر شدند و زمانی که قصد مبادله پول و پوست خرس را داشتند نیروهای حفاظت محیط زیست وارد عمل شدند.

 

دباغیان اظهار داشت: محیط بانان دو شکارچی را در محل ملاقات غافلگیر و بازداشت کردند اما یکی از آنان به محض مشاهده مأموران با استفاده از ازدحام جمعیت و شلوغی میدان موفق به فرار شد.

 

دو شکارچی  در جریان بازجویی‌ها به شکار یک خرس قهوه‌ای سه روز پیش از دستگیری در مناطق جنگلی بهشهر اعتراف کرده و همدست خود را نیز لو دادند.احمد دباغیان افزود: بررسی پوست خرس قهوه‌ای شکار شده نشان می‌داد پوست کاملاً تازه بوده است به گونه‌ای که وجود خون در پوست و حتی درون بینی خرس کاملاً مشهود بود.

 

پس از اعتراف‌های شکارچیان و تماس تلفنی با دوست متواری اش، وی نیز روز بعد خود را به اداره حفاظت  محیط زیست معرفی و به جرم شکار خرس اعتراف کرد. 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 30 شهریور 1393 - 08:45
  t

  خط امید دیدی جلوی فرمانداری تبلیغ مظفردین شاه میکنن مملکت عوض شده؟ عکس قدیمی شاههای قاجار به بهانه نمایش نامه و ... و بصورت قدی جلوی خانه نظام در اداره ارشاد نصب شده این یعنی چه لطفا به گوش کورهایی که توی این سیستم هستند و نمیبینند برسانید

  1 0
دیدگاه شما در مورد : شکار تلخ خرس قهوه‌ای در جنگل‌های بهشهر

شکار تلخ خرس قهوه‌ای در جنگل‌های بهشهر

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر