صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تغییر معادله تروریستی در عراق با شکل‌گیری دولت جدید

کد خبر : 13010

تاریخ انتشار : 21/06/1393 - 13:20


تغییر معادله تروریستی در عراق با شکل‌گیری دولت جدید

به گزارش خط امید بهشهر _ نمایندگان مجلس عراق شب گذشته با اکثریت قاطع به برنامه‌ها و وزرای حیدر العبادی، نخست‌وزیر این کشور، رأی ‌اعتماد دادند.

مهم‌ترین ویژگی هیئت دولت جدید که باعث گرفتن رأی‌ اعتماد قاطع از مجلس شد و پشتوانه قوی برای حل مشکلات و معضلات عراق به حساب می‌آید، رایزنی‌های فشرده پیش از تهیه فهرست وزرا با گروه‌های مختلف و سهیم شدن گروه‌های اصلی سیاسی در دولت جدید است.

در این میان و در آغاز راه، یکی از دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های این دولت، برخورد اقلیم کردستان است که گفته شده نمایندگان آن در جلسه رأی‌ اعتماد حاضر نشدند؛ اما با صدور اطلاعیه‌ای، حمایت کلی خود از آن را اعلام کردند و برای اتخاذ تصمیم نهایی، به دولت جدید سه ماه فرصت دادند تا مسائل اختلافی با اقلیم کردستان را که بیشتر به وضعیت تعلق کرکوک و بودجه این اقلیم مربوط است، حل کند. حیدر العبادی در جلسه رأی ‌اعتماد، اولویت خود را مقابله با تروریسم و بازگرداندن آوارگان به خانه‌هایشان اعلام کرد و وعده داد ظرف یک هفته، وزیران دو وزارت‌خانه مهم دفاع و کشور را به مجلس معرفی کند.

چنانچه العبادی بتواند رأی ‌اعتماد دو وزیر پیش‌گفته را از مجلس بگیرد و دولتش را کامل کند، نفس شکل‌گیری دولت جدید، ضربه سنگین اولیه به گروهک تکفیری صهیونیستی داعش است؛ چرا که تعداد زیادی از متحدان عراقی‌اش را از دست می‌دهد و به دنبال آن، ضربات کوبنده نظامی که یقیناً باید در دولت جدید تشدید شود، بر آن وارد می‌‌گردد؛ از این رو تشکیل دولت جدید در عراق چند برابر میزانی که برای عراقی‌ها دستاورد دارد، برای داعشی‌های تروریست، فلاکت و نابودی خواهد داشت به همین سبب، داعشی‌های تکفیری از تشکیل دولت جدید عراق بسیار ناخرسند و نگرانند و احساس می‌کنند با شکل‌گیری این دولت، روند زوالشان در عراق آغاز شده است.


منبع : یوسف غلامی

 

  

دیدگاه شما در مورد : تغییر معادله تروریستی در عراق با شکل‌گیری دولت جدید

تغییر معادله تروریستی در عراق با شکل‌گیری دولت جدید

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر