صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

از کار در تعمیرگاه مکانیکی تا آرزوی قهرمانی در جهان

مردم در ابتدا متعجب می شوند که چرا نباید افرادی مثل من حداقل در رشته ورزشی خود مشغول به کار شود تا وقت بیشتری برای انجام فعالیت ورزشی داشته باشد.

کد خبر : 1291

تاریخ انتشار : 05/04/1392 - 10:42


از کار در تعمیرگاه مکانیکی تا آرزوی قهرمانی در جهان

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، مهران جلالی کندلوس ملی پوش جودوی کشور و دانشجوی رشته برق صنعتی دانشگاه آزاد واحد محمودآباد ،در گفتگوی اختصاصی با ما به بیان مشکلات و انتظارات خود پرداخت که به شرح ذیل می باشد:

آقای جلالی چند سال ورزش می کنید و چه شد که به این رشته ورزشی روی آوردید؟

از سال 79 ورزش کشتی را در باشگاه تختی چالوس زیرنظر مرحوم نادر گل مرصع شروع کردم و بعد از دو سال به باشگاه کشتی نوشهر رفتم و کشتی را زیر نظر استاد مجتبی حسین پور به مدت چهار سال ادامه دادم و سپس در سال 1385 به باشگاه جودوی چالوس آمدم و در اینجا زیر نظر عماد مطور تمرینات خودم را شروع کردم.

آیا تا کنون در مسابقات موفق به کسب قهرمانی شدید؟

بله-قهرمان 2 دوره مشابقات جوانان کشور در تهران و یزد و قهرمان مسابقات امیدهای کشور و نیز مسابقات بزرگسالان کشور و همچنین نائب قهرمان مسابقات بین المللی جام فجر و دانشجویان کشور در تهران هستم و دو سال عضو تیم ملی جوانان ایران و در حال حاضر هم دو سال عضور تیم ملی بزرگسالان هستم.

چه کسانی شما را دراین رشته ورزشی تشویق کردند؟

خانواده و مربیان و دوستان از مشوقین من در امر ورزش بودند و از همه آنها هم کمال تشکر و قدر دانی را دارم

آقای جلالی هر رشته ورزشی دارای مخارجی می باشد. مخارج ورزشی خودتان رو از کجا تامین می کنید؟

در حال حاضر شغل آزاد دارم و به برقکاری و کار در تعمیرگاه خودرو هم مشغول هستم که در کنار آن به مربیگری هم می پردازم ولی همانطور که می دانید ورزش حرفه ای هزینه زیادی دارد و به همین منظور برای تامین مخارج دانشگاه و ورزش خودم ، مجبور هستم که زمان کمتری صرف ورزش کنم و بیشتر وقت خودم را به شغل آزاد بپردازم.

 چند سال در تعمیرگاه مکانیکی کار می کنید؟آیا این کار کردن در ورزش شما اثراتی هم داشته است؟

حدود هفت سال است که مشغول به این کار هستم و ناگفته نماند که به این شغل علاقه زیادی دارم و از انجام دادن آن لذت می برم ولی بهر جهت اثر منفی روی ورزش کردن من می گذارد اما به این شرایط عادت کردم.

شما به اردوی تیم ملی هم دعوت شدید؟

بله دعوت شدم و حدود چهار سال عضو تیم ملی بودم و در این مدت تجربه های زیادی کسب کردم و دوست دارم در آینده این تجارب را در اختیار شاگردانم قرار دهم تا به موفقیت های بالایی برسند و همانطور که قبلا گفتم فاکتورهای زیادی وجود دارد تا یک ورزشکار به موفقیت دست یابد که داشتن استعداد یکی از آن فاکتورها است که این مهم را می توان در مدارس به صورت پایه کشف کرد و بر روی آنها سرمایه گذاری نمود.

    آرزوی شما در ورزش چه بود؟

شاید یکی از عوامل اصلی و مهم عدم موفقیت بیشتر من در ورزش جودو ، شرایط نامناسب اقتصادی . کمی هم کم لطفی مربیان تیم ملی نسبت به من بوده است چون تا جایی که یادم می آید در سال 89 که در عضو تیم ملی بزرگسالان به مربیگری محمود میران بودم و مسابقات انتخاباتی به منظور شرکت در مسابقات جهانی هلند در اردوی تیم ملی برگزار شد و در آن مسابقه انتخابی نفر اول شدم و مربی تیم ملی امید در جلسه کمیته فنی فدراسیون نام من را مطرح کرد ولی اعضای کمیته فنی بدون آنکه شناخت کافی از من و آمادگی جسمانی من داشته باشند و فقط بخاطر تاریخ تولدم که آن زمان 21 ساله بودم از اعزام من به مسابقات جهانی جلوگیری کردند و گفتند که برای این مسابقات کم تجربه هستم در حالیکه فرد دیگری در تیم ملی که حتی یک سال از من کوچک تر و کم تجربه تر بود در وزن دیگر شرکت کرد و این جای سوال دارد که آیا با ممانعت از حضورم در این مسابقات آیا چیزی به تجربیات من افزوده می شود یا باحضور در اینگونه مسابقات باید تجربه کسب کرد؟ آرزو دارم و داشتم که روزی قهرمان جهان شوم و این توان و قدرت و تجربه را در خودم می بینم و مطمئنم که این عنوان را می توانم کسب کنم.

    نگاه جامعه به شما بعنوان فرد ورزشکار ملی پوش که در تعمیرگاه مکانیکی کار می کنید چیست؟ آیا جای خودتان را بعنوان یک ملی پوش در این سطح و شغل می دانید؟

مردم در ابتدا متعجب می شوند که چرا نباید افرادی مثل من حداقل در رشته ورزشی خودش مشغول به کار شود تا وقت بیشتری برای انجام فعالیت ورزشی داشته باشد.

  چه انتظاراتی از مسئولین دارید؟

مسئولین توجه بیشتری به قهرمانان ورزش شهر کنند چون این قهرمانان سرمایه های ورزش این شهر هستند و باید نهایت استفاده را از آنها برد. بهر حال امیدوارم مسئولین امسال که با حمایت و پیگیری نماینده محترم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی و تلاشهای مهندس مراد صادقی رئیس هیئت جودوی چالوس ، تیم جودوی چالوس با نام نفت چالوس در رقابتهای لیگ برتر کشور حضور خواهد یافت و امیدوارم بتوانیم نتایج قابل توجهی را برای شهرمان کسب کنیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : از کار در تعمیرگاه مکانیکی تا آرزوی قهرمانی در جهان

از کار در تعمیرگاه مکانیکی تا آرزوی قهرمانی در جهان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر