صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
گزارش کامل از حضور خادمان امام رئوف در ساری

طنین انداز شدن شمیم حرم رضوی در مازندران

حضور کاروان رضوی در مازندران و استقبال کم نظیر مردم نشان از ارادت مردم خطه شمال به امام رضا(ع) دارد.

کد خبر : 12895

تاریخ انتشار : 14/06/1393 - 22:50


طنین انداز شدن شمیم حرم رضوی در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ هشت خادم حرم مطهر رضوی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشن دهه کرامت در مازندران با عنوان مراسم زیر سایه خورشید حضور یافتند.

خادمان حرم امام رضا(ع) در بدو ورود به مازندران در گلزار هشت شهید گمنام مازندران در پارک موزه دفاع مقدس مازندران حضور یافتند.

شرکت در جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا، عطرافشانی گلزار شهدای مازندران، حضور در بیمارستان‌های مازندران، شرکت در نماز جمعه از دیگر برنامه‌های خدام حرم رضوی این خادمان در بدو ورود به مازندران مورد استقبال مسئولان پارک موزه دفاع مقدس مازندران قرار گرفتند.

غبارروبی و عطرافشانی مزار هشت شهید گمنام دفاع مقدس نیز از برنامه‌های خدام حرم امام رضا(ع) در مازندران بود که توسط این سفیران انجام شد. مراسم زیر سایه خورشید نیز از برنامه‌های است که با حضور سفیران حرم امام رضا (ع) در امامزاده عباس (ع) برگزار می‌شود.

خادمان حرم رضوی میهمان مردم مازندران در شهرستان ساری هستند و با حضور در گلزار شهدای گمنام در پارک موزه دفاع مقدس مازندران، دیدار با جانبازان و ایثارگران، شرکت در برنامه کاروان خورشید در حسینیه عاشقان کربلای مازندران و نیز حضور در جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) و تجلیل از برندگان نهایی جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) از برنامه‌های امروز خادمان رضوی در مازندران بود.

حضور خادمان حرم امن رضوی به بیمارستان بوعلی ساری حال و هوای دیگری داد.

با قرار گرفتن پرچم متبرک شده به حرم رضوی بیمارستان و همراهان بیمار مانند نگین در انگشتر، پرچم متبرک شده به حرم رضوی را در برگرفتند برخی از همراهان بیمار که در جریان قرار گرفتن پرچم متبرک شده نبودند به محض فهمیدن این موضوع خودشان را به پرچم متبرک شده رساندند.

اشک‌های همراهان بیمار که برای طلب شفا از امام رضا(ع) منتظر تلنگری بودند شروع به ریزش کرد و نوای یا رضا، رضا در بیمارستان بوعلی ساری طنین‌انداز شد.

حضور در بخش جراحی مغز و اعصاب، بخش کودکان و بخش کودکان سرطانی از برنامه حضور خدام در بیمارستان بوعلی ساری بود در بخش کودکان سرطانی خدام برای طلب شفا مولودی ویژه حرم امام رضا(ع) را اجرا کردند و دعا برای شفای بیماران از دیگر برنامه‌های خادمان حرم  امام رضا(ع) در بیمارستان بود.

کاروان خادمان حرم رضوی آسایشگاه جانبازان و معلولان مازندران حضور یافتند و از نزدیک جویای احوال این جانبازان شدند.

خادمان حرم رضوی پس از حضور در آسایشگاه جانبازان مورد استقبال مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران و جانبازان حاضر در آسایشگاه قرار گرفتند.

دیدار با تک تک جانبازان حاضر در آسایشگاه و قرائت مولودی‌خوانی از برنامه‌های خادمان در آسایشگاه جانبازان مازندران بود.

حجت‌الاسلام محمود عباسی خادم امام ضا(ع) در جمع جانبازان و ایثارگران مازندران گفت: در دین اسلام ایثار از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی به واسطه ایثارگری جانبازان و شهدا از جایگاه مناسبی در جهان برخوردار است و باید قدر این جایگاه عظیم و رفیع را بدانیم.

این خادم حرم امام رضا(ع) تاکید کرد: جانبازان و ایثارگران سرمایه بسیار بزرگی برای کشور ما هستند و قرآن نیز به اهمیت جایگاه ایثارگری نیز در آیه‌های مختلف اشاره کرد.

عباسی ادامه داد: اسلام به برکت خون شهدا و جانفشانی رزمندگان در قرن حاضر پیروز شد و ایثارگران نزد خداوند از پاداشی عظیمی برخوردار هستند

همزمان با دهه کرامت و جشن میلاد امام رضا (ع) خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) در قالب کاروان زیر سایه خورشید وارد مازندران شدند.

بیان کرامات و معجزات امام رضا (ع) نیز یکی از برنامه‌های خادمان حرم رضوی در استان‌ها است.

بیان کرامات امام رضا(ع)

حجت‌الاسلام محمود عباسی یکی از خادمان حرم مطهر امام رضا (ع) صبح امروز در جشن ولایت در حسینیه عاشقان کربلای مازندران درباره یکی از کرامات حضرت امام رضا (ع) گفت: در یکی از کشتارگاه‌های شتر در مشهد که هر روز تعدادی شتر کشتار می‌کردند، قرار بود، شتری کشتار شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از شترها زمانی که قرار بود، کشتار شود از گله جدا شده و رویش را به طرف حرم امام رضا(ع) کرد و اشک در چشمانش جمع شد، خاطرنشان کرد: صاحب کشتارگاه زمانی که این صحنه را دید به حرم امام رضا(ع) آمد و با خادمان حرم این موضوع را مطرح کرد.

عباسی با بیان اینکه خادمان حرم مطهر موضوع را با تولیت حرم رضوی و  استاندار وقت مطرح کردند، گفت: وقتی تولیت آستان قدس رضوی این مسئله را شنیدند با صاحب کشتارگاه صحبت کردند.

وی با اشاره به اینکه به صاحب کشتارگاه اعلام کردیم که این شتر را به هر قیمتی که تعیین می‌کند در اختیار آستان قدس قرار دهد، افزود: صاحب شتر نیز بیان کرد شتر را به شرط اینکه افتخار دربانی حرم مطهر رضوی را به وی بدهند، در اختیار آستان قدس قرار می‌دهد.

عباسی با بیان اینکه ما نیز موضوع را به مسئولان تولیت استان اطلاع دادیم، تصریح کرد: مسئولان آستان قدس نیز با روی گشاده از پیشنهاد این صاحب شتر موافقت کردند و اکنون صاحب شتر دربان حرم رضوی و شتر فوق نیز هم‌اکنون در باغ رضوی در مشهد نگهداری می‌شود.

حجت الاسلام محمود عباسی در ساری درباره تاثیر حضور خدام در شهرستان‌ها اظهار داشت: با حضور خدام در شهرهای کشور ارتباط قلبی بین مردم و حرم امام رضا(ع) ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با پرچمی که متبرک به حرم امام رضا(ع) است تلاش داریم پیام امام رضا(ع) را به مردم ایران اسلامی برسانیم.

این خادم امام رضا(ع) با اعلام اینکه حضور خدام در کشور مورد استقبال مردم قرار گرفت، بیان داشت: استقبال مردم از حضور خدام نشان از تاثیرگذاری خدام در سراسر کشور است.

وی اضافه کرد: تلاش داریم با حضور خویش در شهرستان‌ها زمینه برقراری ارتباط مردم با حرم امام رضا(ع) شویم.

عباسی درباره میزان استقبال مردم مازندران از حضور خدام گفت: مردم مازندران با استقبال از خادمان امام رضا(ع) ثابت کردند که دلداده امام رضا هستند.

وی گفت: مسئولان و مردم مازندران ثابت کردند که علاقمندی آنها به امامان معصوم ریشه در قلب آنها دارد.

خادمان رضوی قرار است امروز در بخش دودانگه ساری و نیز بخش رودپی جنوبی حضور پیدا کنند بازدید از زندان ساری، دیدار با جانبازان شهر بابل و نیز دیدار با خانواده شهدا از برنامه های خدام رضوی در مازندران است.


منبع : بلاغ

 

  

مطالب مرتبط با : طنین انداز شدن شمیم حرم رضوی در مازندران
دیدگاه شما در مورد : طنین انداز شدن شمیم حرم رضوی در مازندران

طنین انداز شدن شمیم حرم رضوی در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر