صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

شبه وبا در ساری/مردم منطقه مجبور به نوشیدن آب رودخانه هستند

رییس شورای روستای پروریج آباد با بیان اینکه در حال حاضر افراد بیمار نشانه های مسمومیت را دارند، خاطرنشان کرد: علائم و نشانه های آن شبیه بیماری واگیرداری مانند وبا است.

کد خبر : 12733

تاریخ انتشار : 09/06/1393 - 15:09


شبه وبا در ساری/مردم منطقه مجبور به نوشیدن آب رودخانه هستند

به گزارش خط امید بهشهر _ محمدرضا رنجبر اظهار داشت: 7 نفر از ساکنان روستای پروریج آباد بخش کلیجانرستاق این شهرستان به دلیل نوشیدن آب رودخانه مسموم شدند.

 

بلاغ: کم آبی در ساری

 

وی با بیان اینکه به مدت 2 روز است که پزشکان در خانه بهداشت این روستا مستقر هستند، افزود: ماموران بهداشت، پودرهایی را در اختیار ساکنین محل قرار دادند تا از آنها برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی استفاده کنند.

 

بلاغ: کم آبی در ساری

 

رییس شورای روستای پروریج آباد ادامه داد: ماموران بهداشت از روستاییان خواستند تا آب را پیش از استفاده بجوشانند و برای ضد عفونی کردن آن حتماً از پودر استفاده کنند.

رنجبر با بیان اینکه در حال حاضر افراد بیمار نشانه های مسمومیت را دارند، خاطرنشان کرد: علائم و نشانه های آن شبیه بیماری واگیرداری مانند وبا است.

وی عنوان کرد: در میان 7 بیمار روستا، 3 کودک و مابقی سنین بزرگسال هستند.

 

بلاغ: کم آبی در ساری

 

رییس شورای روستای پروریج آباد با بیان اینکه مشکل آب شرب منطقه و بیماری را به اطلاع مسولین رساندیم، ابراز داشت: قرار بود آبفای روستایی استان آب مورد نیاز مردم را به روستا بیاورد ولی تاکنون هیچ اقدامی  صورت نگرفت.

رنجبر گفت: اگر آب مورد نیاز مردم به منطقه نرسد، آنها ناگریزند از همان آب آلوده رودخانه استفاده کنند که عواقب آن مشخص نیست.

 

بلاغ: کم آبی در ساری

 

وی با انتقاد از عدم توجه مسولان نسبت به مشکل آب شرب این روستا، تصریح کرد: در سال 1386 رییس جمهور وقت طی نامه کتبی به «شفقت، استاندار وقت» دستور رسیدگی سریع به مشکل آب شرب روستای پروریج آباد را داد ولی تاکنون هیچ اقدامی از سوی دولت برای برطرف کردن مشکل انجام نشد.

رییس شورای روستای پروریج آباد با بیان اینکه شالیزارهای این روستا پشت سد شهید رجایی قرار گرفته و زیر آب رفته است، افزود: متاسفانه اهالی روستا از استفاده آب سد به دلیل عدم رسیدگی مسولان محروم هستند.

 

بلاغ: کم آبی در ساری

 

وی جمعیت این روستا را 600 نفر اعلام کرد و بیان داشت: این روستا یکی از مناطق پرجمعیت بخش کلیجانرستاق ساری است.

چند روزی است اهالی روستای پروریج آباد، در پی نبود آب به فكر تهیه آن از رودخانه ای افتادند كه در چند كیلومتری روستا و در كنار مزارع شالیزاری واقع شده و این تمام ماجرا نبوده و از روز جمعه تا به حال آرامش مردم سلب شده است.

پدر شهید كاظمی كه مرد پرتلاش و خستگی ناپذیری هم هست، بی نصیب از بیماری نشده و حالا بستری در بیمارستان و تعدادی دیگر نیز در كنارش در حال مداوا هستند.

 

بلاغ: کم آبی در ساری

 

دانشگاه علوم پزشكی نیز اكیپ درمانی را به روستا فرستاده است ولی هنوز بحران آب كه دگر بار تكرار بیماری را برای مردم ارمغان می آورد حل نشده است.

 

بلاغ: کم آبی در ساری

 

این روستا در سال های ابتدایی انقلاب با حضور طاهایی سرپرست استانداری  وقت، از نعمت آب بهره مند شد و تا به حالا مسئولی از نزدیک نتوانسته "مشكلی" كه تبدیل به "بحران" شده را حل کند و فقط در ایام انتخابات برخی كاندیداها با سبدی پر از  وعده های انتخاباتی به  جمع  روستائیان می آیند.

اینک باید دید تا برگزاری جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان و به تبع آن شهرستان، بعد از  مشاهده نخستین مورد ابتلای شبه "وبا" در روستای «پروریج آباد» می توانند مانع بروز اتفاقات منجر به مرگ محروم‌ترین روستای مركز استان شوند.


منبع : بلاغ

 

  

مطالب مرتبط با : شبه وبا در ساری/مردم منطقه مجبور به نوشیدن آب رودخانه هستند
دیدگاه شما در مورد : شبه وبا در ساری/مردم منطقه مجبور به نوشیدن آب رودخانه هستند

شبه وبا در ساری/مردم منطقه مجبور به نوشیدن آب رودخانه هستند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر