صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کابینه به لرزه درآمده

کد خبر : 12493

تاریخ انتشار : 02/06/1393 - 00:57


کابینه به لرزه درآمده

به گزارش خط امید بهشهر _ طوفان جنگ غزه آرام‌آرام به کابینه رژیم غاصب صهیونیستی نزدیک می‌شود. یکی از نشانه‌های این نزدیکی، سخنان روز گذشته «اویگدور لیبرمن» وزیر خارجه رژیم غاصب است که نخست‌وزیر جنون‌زده را به خارج شدن از دولت ائتلافی تهدید کرد. وی در سخنانی تهدید کرد اگر وزیر دارایی از کابینه نتانیاهو خارج شود، وی نیز در کابینه نخواهد ماند. لیبرمن درباره علت خارج شدن احتمالی «یائیر لابید» وزیر دارایی، گفت: نتانیاهو بار دیگر تلاش می‌کند یهودیان متعصب (راست‌گرایان افراطی) را وارد کابینه کند که اگر چنین شود، لابید از کابینه خارج می‌شود.

ناکامی نتانیاهوی جنون‌زده در جنگ غزه، یکپارچگی دولت غاصب وی را متزلزل ساخت و به گفته لیبرمن، نتانیاهو زمانی که مجبور شد با حماس گفت‌وگو کند، خودش را با مشکل واقعی روبه‌رو کرد و همین باعث شد سرخوردگی‌اش را بر سر احزاب در کابینه ائتلافی خالی کند.

نتانیاهو برای یک‌دست کردن کابینه در مواجهه با جنگ غزه و کسب پشتیبانی کامل آن‌ها برای ادامه جنگ که ناامیدانه تصور می‌کند با ادامه آن می‌تواند از این مخمصه نجات پیدا کند، به افراد همسو و افراطی نیاز دارد که این رویکرد وی با واکنش وزیر دارایی و وزیر خارجه مواجه شده است. فارغ از اختلافات داخلی کابینه رژیم غاصب صهیونیستی، این موضوع بیانگر وضعیت بسیار شکننده نتانیاهو است که می‌تواند با هر اتفاقی فرو ریزد.


منبع : یاسر حقی

 

  

دیدگاه شما در مورد : کابینه به لرزه درآمده

کابینه به لرزه درآمده

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر