صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اقدام عجیب یک ارگان دولتی

تشویق مردم بهشهر برای داشتن فرزند کمتر!؟/عکس

نمی شود انتظار داشت که هنوز بخشنامه های رسمی، طرح های تبلیغاتی و مشوق فرزندآوری به نهاد های زیرمجموعه ابلاغ نشده باشد.

کد خبر : 12456

تاریخ انتشار : 01/06/1393 - 19:24


تشویق مردم بهشهر برای داشتن فرزند کمتر!؟/عکس

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر سال جاري رشد جمعيت در کشور با محاسبه رشد بالاي استان سيستان و بلوچستان(6/3 درصد)، به 2/1 درصد رسيده است  و چنانچه اين روند ادامه يابد، تا ده سال آينده با بحران اقتصادي، امنيتي و فرهنگي مواجه خواهيم شد و بايد براي اداره اقتصاد کشور، محتاج همسايگان مهاجر باشيم. تغيير بافت جمعيتي کشور از توابع خطرناک اين سياست است. مقام معظم رهبري نیز در سال جاري براي چندمين بار نسبت به اين موضوع مهم هشدار داده اند و در جلسات مختلف چندین بار  اين موضوع مهم را متذکر شدند.

 

دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب کشور نیز در سخنانی اشاره به برنامه ریزی برای جمعیت 150 میلیون نفر کرد که نشان دهنده اهمیت موضوع افزایش جمعیت در کشور است.

 

درحالی که  مسئولین نظام جمهوری اسلامی بر لزوم رشد جمعیت و افزایش نرخ باروری در کشور تاکید می کنند و حتی وزارت بهداشت نیز در اقدامی تحسین برانگیز زایمان طبیعی را رایگان اعلام کرده اما متاسفانه هنوز در برخی از نهادهای زیر مجموعه وزارت خانه ها خصوصا وزارت بهداشت از سربرگ هایی با شعار" فرزندکمتر،زندگی بهتر" استفاده می شود.

 

 

البته می توان تصور داشت برخی از مسئولان زیرمجموعه ها مانند برخی از خانواده ها هنوز خطر کاهش باروری در جامعه را درک نکرده باشند اما نمی شود انتظار داشت که هنوز بخشنامه های رسمی طرح های تبلیغاتی و مشوق فرزندآوری به نهاد های زیرمجموعه ابلاغ نشده باشد.

 

تصویر زیر نسخه یکی از پزشکان شهرستان بهشهر است که برای بیمار خود نوشته و متاسفانه همانطور که مشاهده می کنید شعار" فرزند کمتر زندگی بهتر " بر بالای برگ نسخه پزشک نوشته شده است.

 

تشویق مردم بهشهر برای داشتن فرزند کمتر!؟ 

  

دیدگاه شما در مورد : تشویق مردم بهشهر برای داشتن فرزند کمتر!؟/عکس

تشویق مردم بهشهر برای داشتن فرزند کمتر!؟/عکس

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر