صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تحرکات جدید انجمن حجتیه در مازندران/فعالیت در پوشش هیئات مذهبی

فعالیت انجمن حجتیه در مازندران تحت پوشش هیئت عزاداری یا گروه های دیگر از سر گرفته شده است.

کد خبر : 12205

تاریخ انتشار : 27/05/1393 - 11:44


تحرکات جدید انجمن حجتیه در مازندران/فعالیت در پوشش هیئات مذهبی

به گزارش خط امید بهشهر _ بهترین عنوان برای معرفی خط فکری و اعتقادی اعضای انجمن حجتیه عنوان عافیت طلبان اسلام گرا است كه به جای حرکت در وادی عمل گرایی بیشتر ترجیح می دهند با بهاییت و وهابیت مبارزه اعتقادی کنند.

آنها مخالف اقدامات خاص و حکومتی و جهاد برای فراهم کردن مقدمات ظهورند و مخالف پیوند سیاست و دین هستند و مسلماً بر همین مبنا مشکلات اعتقادی و مبنایی با جمهوری اسلامی و روش و مشی آن دارند.

یکی از مخالفت های این گروه در زمینه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در مسئله فلسطینیان است، آنها از کسانی بودند که در ترویج شایعه و شبهه افکنی ناصبی بودن اهالی غزه نقش زیادی داشتند و مبتنی بر این شایعات القا می کردند نباید به اهالی غزه که دشمنان اهل بیت اند کمک کرد.

موضوعی که دروغ بودن آن خیلی زود آشکار شد اما این گروه همواره بر این مورد اصرار ورزیده و از حمایت مردم مظلوم دست شسته اند.

* انجمن و فتنه 88

اگر به چند سال گذشته باز گردیم، یکی از تهمت هایی که مرتب به دولت‌های نهم و دهم زده می‌شد، تهمت ارتباط داشتن آنان با انجمن حجتیه است اما واقعیت در جای دیگری است.

این تهمت‏ها در حالی است که عبدالكريم سروش به عنوان عضوی برجسته جنبش به اصطلاح سبز در گفت‌وگویی تفصیلی با یکی از سایت های فارسی زبان خارج کشور، ضمن تبیین ساختار طیفی جنبش سبز به صورت ویژه ای بر حضور اعضای انجمن حجتیه در این جنبش تاکید کرد.

وی گفت: «واقعیت این است که در درون جنبش سبز هم دینداران و هم غیردینداران، هم چپ‌ها و سکولارهای فلسفی و حتی افرادی از انجمن حجتیه وجود دارند و این را نه می‌توان انکار کرد و نه می‌توان مخفی نگاه داشت.»

لازم به ذکر است این جریان که هدف خود را بر روی جوانان مذهبی متمرکز کرده، قطعاً از دیگر جریان‌های سیاسی خطرناک‌ تر است، چرا که دیگر جریان‌ها سعی در جذب معاندین یا حداکثر افراد خنثی را دارند اما این انجمن با اقدامات خود افرادی را بر ضد ولایت بر می انگیزاند که این افراد زمانی حامی آن به حساب می آمدند.

مبلغان انجمن با نفوذ در هيئت‌های مذهبی ابتدا با تقویت روابط عاطفی خود با طعمه سعی در مجاب کردن او در دین‌داری خود می ‌كنند.

آنان اعضای هيئت امنای مساجد را با پرداخت پول های هنگفت به سوی خود جذب کرده با تأسیس کردن آشپزخانه های مجهز در زير زمين منازل پخت غذای مساجد یا هیئات را بر عهده می گیرند.

اینجاست که افراد فوق مدتی بعد می گويند برخی مراسمات را می توانيد در منزل بالای آشپزخانه برگزار کنيد و بعد از مدتی كمک خرج مراسمات و در ادامه خود برای بزرگان محله ها و امورات  ميدان دار و تصميم گير می شوند.

در شرايط كنونی، بار ديگر خبرهايی از فعاليت دوباره انجمن حجتيه در برخی محافل و همچنين فضاهای مجازی شنيده و ديده می شود.

برخی افراد ‌اقداماتی از قبيل انتشار اعلاميه‌ها و نوشتن شعارهايی مبنی بر حقانيت اميرالمؤمنين(ع) و اهانت به خلفای سه‌گانه و نكوهش عملكرد برادران اهل تسنن می کنند كه متضاد با سياست های نظام جمهوری اسلامی است.

* تحركات انجمن در مازندران

بر اساس مشاهدات، این انجمن در مازندران در ساخت مساجد بين راهی در مسير توريستی مسافران همچنین به كاربردن بهترين نماها برای جذب مومنين نمازگزار استفاده می کنند.

احداث پمپ بنزين، اخذ نمايندگی شركت سيمان و گچ يارانه ای دولتی برای انحصار توزيع مصالح در شهرها و نهایتاً در اختيار گرفتن نبض بازار، دعوت از روحانيون مخالف جريان انقلاب و نظام در مراسم مخصوص كه اكثراً شهادت های معصومين است و همچنين قبل از آن تبليغات وسيع در ميادين اصلی شهر در راستای ظاهرسازی و مطرح کردن نام خود را از دیگر اقدامات این گروه در مازندران می توان یاد کرد.

نفوذ به بيت علمای بازاری برای توصيه های لازم به محاكم قضايی (جهت تسريع در روند مشكلات و موانع پيش روی) بهره گيری از خودروهای شاسی بلند و لوكس با اين توجيه كه «انسان با اقتضائات مكان و زمان بايستی بهترين مركب را برای زندگی خود بكار برد.» همچنین نفوذ و نزديكی به مديران شهری برای رسيدن به اهداف فرعی خود یعنی ساخت و ساز، لعن به خلفا و تشریح جنایات آنها با برپايی مراسمات تفرقه افکنانه موسوم به (ع - ک) در شب كشته شدن خليفه دوم در منازل‌شان و در جمع بازاريان سرشناس را نیز می توان در این راستا ارزیابی کرد.

* امروز انجمن چه می گوید

اعتقاد نداشتن به ولايت فقيه، دشمنی شدید با اهل سنت، ادعاهای دروغین درباره تشرف و رويت امام زمان(عج) تشکیل کلاس های مریدپروری با عنوان نردبام عرفان و اخباری‌ گری از اعتقادات روز انجمن به حساب می آید.

انجمن در مناسبت هایی همچون شهادت حضرت محسن(ع)، عیدالزهرا(س)، هفته وحدت، شهادت حضرت زهرا(س)، میلاد امام زمان(عج) و عید غدیر فعالیت های خود را در پوشش مراسم مذهبی تشدید می کند.

اکثر وبلاگ‌ها و رسانه های وابسته به انجمن با فحاشی خارج از عرف به اهل تسنن، موجب ایجاد تفرقه شده و جالب تر آنکه یکی از محورهای حمله به مقام معظم رهبری موضع گیری ها و روشنگری های ایشان در راستای تقویت وحدت امت اسلامی است.

* موضع رهبر و امام

امام خمينی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در زمان حیات مطهر خویش در مورد انجمن حجتيه به برخی مسئولين فرمودند: «به آنها پست کليدی ندهيد، خطرناکند، وقتی آمدند بين شما تفرقه ايجاد می کنند، تشتت ايجاد می کنند، برادران را به جان هم می اندازند، آنها کار ديگری دارند، دنبال مسئله ديگری هستند،  برايشان مسئله دين مطرح نبوده است.»

رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به عنوان رهبر شیعیان و مسلمانان جهان در ديدار جوانان استان سيستان و بلوچستان در سال 81 فرمودند: «بدانيد آن كسانی كه شيعه را عليه سنی و سنی را عليه شيعه تحريک می كنند، نه شيعه را دوست دارند و نه سنی را، با اصل اسلام دشمن اند، رحما بينهم، يعنی برادران مسلمان بين خود رحيم و مهربان باشند، دشمن از هر دو طرف تلاش می كند.

آنان از يک طرف غالی گری و ناصبی گری را ترويج می كند و شيعه را در چشم سنی دشمن حقيقی معرفی می كند و بعضی از متحجرين دينی هم متاسفانه باور می كنند، از سوی ديگر شيعه را به اهانت به مقدسات و ارزش های سنی وادار می كند، توطئه دشمن آن است كه اين دو مكتب را در مقابل هم قرار دهد.»

در پایان آنچه حائز اهمیت است اینکه اقدامات موهوم و تفرقه افکنانه این گروه مطمئناً از چشمان تیزبین مسئولان اعتقادی و امنیتی دور نمانده است و باید منتظر ریشه کنی این عقاید خرافه همچنین بسط و توسعه بیش از پیش اسلام ناب محمدی در سرزمین علویان مازندران بود.


منبع : بلاغ

 

  

مطالب مرتبط با : تحرکات جدید انجمن حجتیه در مازندران/فعالیت در پوشش هیئات مذهبی
دیدگاه شما در مورد : تحرکات جدید انجمن حجتیه در مازندران/فعالیت در پوشش هیئات مذهبی

تحرکات جدید انجمن حجتیه در مازندران/فعالیت در پوشش هیئات مذهبی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر