صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
قابل توجه مسئولین شهرستان

سهم جوانان بهشهر از این همه ساحل بلال فروشی کنار خیابان است

در خبرها آمده بود که آقای فرماندار از کمبود کلانتری در بهشهر گلایه فرمودند. اما آیا فقط همین، عامل این نا امنی ها در شهر است؟ یا دستگاه های دیگر هم سهمی دراین ماجرا دارند؟واقعا سهم بیکاری در ایجاد بزه کاری و بروز ناهنجاری های اجتماعی از این دست چقدر است؟

کد خبر : 12203

تاریخ انتشار : 26/05/1393 - 20:44


سهم جوانان بهشهر از این همه ساحل بلال فروشی کنار خیابان است

به گزارش خط امید ، بهشهر یا اشرف البلاد  نام شهری است که دیگر نامش با خصوصیاتش نمی خواند و باید گفت که نامی بی مسماست! آیا می شود شهری را بهترین شهر دانست و آنوقت رتبه ی اول بیکاری در استان را داشت؟ مگر می شود بهترین شهر بود ولی اقتصادی ویران شده داشت؟ 

 

شاید اگر امروز بگوییم بهشهر برای خلافکاران و بزهکاران بهترین شهر باشد جا داشته باشد و زیاده گویی نکرده باشیم البته انتظار داریم  این جمله به مسئولین هم .

 

 

بله تعجب نکنید، بهترین شهر برای خلافکاران، با تمام احترامی که برای همشهریان خود قائلم و در نهایت ادب از حضورشان پوزش می طلبم اما متاسفانه باید بهشهر را مامنی امن برای خلافکاران از همه نوعش دزد،موادفروش،چاقوکش و هفت تیر کش، دانست.

 

 

دزدیدن کابل برق و تلفن که به امری عادی تبدیل شده، امروز دیگر عزیزان دزد به صورت انبوه و یکپارچه به خانه های مردم می زنند! دزدی در شبهای ماه مبارک رمضان و ایام منتهی به عید فطر و سرقت 38 منزل دریک روز هم یک نمونه اش است. هرچند در اکثر شهرها و مناطق کشور در ایام و شبهای ماه مبارک میزان خلاف کاهش می یابد اما مدتهاست که بهشهر از این دست آمارها مستثناست!!

 

به همه ی این آمار های دزدی و خلافهای خرد باید چاقوکشی و دعواهای قبیله ای را بیافزاییم. سالهاست که شنیدن خبر دعوای جمعی از اهالی فلان منطقه با اهالی بهمان منطقه که یک کشته برجای گذاشت برایمان عادی شده!

 

نکته ای که متاسفانه تعجب اهالی رسانه را برانگیخته آمارهای مجهول از کاهش بزهکاری در شهرستان است، البته شاید میزان دزدی های خورد یا شاید کشیدن قلیان در سطح عموم جامعه کم شده باشد اما قطعا از میزان دعواهای قبیله ایی و گروهی کم نشده  در واقع اگر کم هم شده باشد باید قبول کرد برای شهرستان کوچکی چون بهشهر یک مورد هم زیاد بوده و امنیت و آرامش روانی شهروندان را بهم میزند.

 

پس از اینکه روز گذشته با کمال تاسف خبر مرگ یک جوان در بهشهر بر اثر درگیری و چاقو کشی را روی خروجی سایت بردیم صحنه ایی در ذهنم تداعی شد و آن هم درگیری در ایام عید فطر در خیابان ابوعمار بهشهر بود که مقابل چشمان مردم یک بلال فروش را با چاقو مورد حمله قرار دادند و مجروحش کردند.

 

 

در یکی از خیابان های شهر عکس جوانی که روز گذشته بر اثر درگیری کشته شد را دیدم و شخصی در حال مشاهده عکس بود با وی  گفتگوی کوتاهی کردم و دلیل اصلی این اتفاق تلخ را از او پرسیدم  که بدون فکر کردن  جواب داد : بیکاری آقا بیکاری...

 

حمید احمدزاده ادامه داد : اگر من جوان از صبح سرکار بروم و تا غروب سرگرم کار باشم دیگر وقتی برای ایستادن گوشه خیابان ندارم که با کسی مشاجره کنم و درگیر شوم.

 

در میان صحبت های ما طلبه جوانی حضور پیدا کرد و گفت: متاسفانه مسئولین ما به جای اینکه به دنبال راه حل مشکلات شهرستان باشند به دنبال پاک کردن مسئله بیکاری جوانان ما هستند ، چه خوب است همان اندازه که برای سلامت جسم جوانان بهشهری در یک اقدام ضربتی قلیان سراهای شهر را پلمپ کردند و دیوارهای شهر را پر از بنرهای تقدیر و تشکر کردند به صورت ضربتی فکری برای اشتغال جوانان و فرزندان شهر خود باشند.

 

البته شاید بیکاری را به عنوان تنها دلیل این اتفاقات معرفی کردن یک طرفه به قاضی رفتن باشد اما براستی گره این مشکل کی قرار است باز شود؟

 

 

در خبرها آمده بود که آقای مسئول از کمبود کلانتری در بهشهر گلایه فرمودند. اما آیا فقط همین، عامل این نا امنی ها در شهر است؟ یا دستگاه های دیگر هم سهمی دراین ماجرا دارند؟واقعا سهم بیکاری در ایجاد بزه کاری و بروز ناهنجاری های اجتماعی از این دست چقدر است؟

 

 

البته از شهرستانی که رتبه ی اول بیکاری در استان را داراست نباید انتظار داشت امنیت شهرهای پیشرفته را داشته باشد. و باید این شهر را با شهرهای عقب مانده ی بسیاری از کشورهای همسایه مقایسه کرد...

 

متاسفانه امروز شهرستان بهشهر با دارا بودن پتانسیل های بالای اقتصادی در صنایع مختلف مانند گردشگری و توریست، کشاورزی و صنعتی به عنوان یکی از عقب افتاده ترین شهرهای استان مازندران محسوب می شود.

 

اگر ساعات پایانی شب گذری در خیابان های بهشهر داشته باشی  قطعا یاد این جمله تلخ و درست و معروف می افتی که  " سهم جوانان ما از این همه ساحل بلال فروشی کنار خیابان است..." 

  

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر شنبه 01 شهریور 1393 - 16:58
  uk

  خیلی متن تاثیر گذاری بود بهشهر با این همه موهبت واقعا عقب افتاده شده هیچ کورسوی امیدی تو بهشهر موج نمیزنه خدایا این مسوولین زحمت کش شهرستان سرشون خیلی شلوغه وقت نمیکنن به مدیریت شهری برسن ! تو هوامونو مثل همیشه داشته باش

  4 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 03 شهریور 1393 - 12:06
  یک دوست

  باسلام وخسته نباشید همیشه میگوییم از کجا شروع کنیم من میگم از خودمون شروع کنیم مگر مسعولین چه کسانی هستن من وشما همه مسعولیم باید همه تلاش کنیم تا بتونیم بهشهر خوبی داشته باشیم تا از نظر اقتصاد فرهنگ وادب وآرامش وآسایش و زیبایی از بهترین شهرهای کشور باشد پس دوستان تلاش کنید همه ما مسعولیم باور کنید همه مسعولیم حتی شما دوست عزیز آره باشمام شما هم مسعول هستی

  1 1
دیدگاه شما در مورد : سهم جوانان بهشهر از این همه ساحل بلال فروشی کنار خیابان است

سهم جوانان بهشهر از این همه ساحل بلال فروشی کنار خیابان است

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر