صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پیشرفت فیزیکی 65 درصدی ساخت سد گلورد

تا کنون100 درصد عملیات خاک برداری ،75 درصد عملیات سنگریزی و 56 درصد عملیات تزریق و حفاری سد گلورد انجام شد

کد خبر : 1217

تاریخ انتشار : 29/03/1392 - 11:09


پیشرفت فیزیکی 65 درصدی ساخت سد گلورد

به گزارش خط امید، طهماسبی در جمع مدیران صنعت آب و برق مازندران افزود: از دو میلیون و 250 هزار متر مکعب بدنه سد تاکنون یک میلیون و 750 هزار متر مکعب آن انجام شد .

وی با اشاره به نقش سد گلورد در تامین آب زراعی دشت نکا و بهشهر گفت: از 25 هزار هکتار اراضی تحت پوشش این سد حدود 15 هزار هکتار دیم می باشد که با تبدیل اراضی دیم به آبی سالانه محصولات زراعی به ارزش بیش از 50 میلیارد تومان تولید خواهد شد .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان مشخصات فنی سد گلورد از جمله ارتفاع 110 متری سد گلورد تصریح کرد :این سد که قرار بود به صورت خاکی با هسته رسی اجرا شود شرکت آب منطقه ای مازندران به جهت تسریع در ساخت آن با توجه به شرایط اقلیمی منطقه آن را به صورت سنگریزه با رویه پوشش بتنی به صورت طرح و ساخت اجرا کرده که امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم با اتمام بدنه سد ، آبگیری آن را انجام دهیم .

طهماسبی با اعلام اینکه حجم کل مخزن سد گلورد در تراز نرمال 115 میلیون متر مکعب است افزود: از این رقم 110 میلیون متر مکعب آن مفید خواهد بود .

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 100 درصد عملیات خاک برداری ،75 درصد عملیات سنگریزی و 56 درصد عملیات تزریق و حفاری انجام شد که در مجموع این طرح حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران با اشاره به اینکه سد گلورد در 41 کیلومتری جنوب شهرستان نکا بر روی رودخانه نکا رود در حال اجرا است گفت: با بهره برداری از این سد ضمن کنترل سیلاب مخرب منطقه ،آب مورد نیاز 51 روستای منطقه در سطح 25 هزار هکتار تامین می شود./باشگاه خبرنگاران 

  

دیدگاه شما در مورد : پیشرفت فیزیکی 65 درصدی ساخت سد گلورد

پیشرفت فیزیکی 65 درصدی ساخت سد گلورد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر