صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
قصه‌ مظلومیت سربازان روح‌الله در سیاه‌چال بعثیون

وقتی اسرای ایرانی قربانی تشریح دانشجویان پزشکی عراقی می‌شدند!

از جمله فعالیت‌های غیر انسانی بعثی‌ها در اردوگاه اسرای ایرانی، استفاده از اسرا در تحقیقات پزشکی بود، آنها از بچه‌ها به عنوان ماکت‌های آموزشی استفاده می‌کردند.

کد خبر : 12167

تاریخ انتشار : 26/05/1393 - 11:42


وقتی اسرای ایرانی قربانی تشریح دانشجویان پزشکی عراقی می‌شدند!

به گزارش خط امید بهشهر _ سید محمد هاشمی، آزاده سرافراز مازندرانی به مناسبت 26 مرداد ماه، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی به بیان خاطراتی از روزهای سخت اسارت پرداخت که در ادامه تقدیم مخاطبان می‌شود.

***

در درمانگاه اردوگاه با یک سرباز عراقی آشنا شدم که شیعه بود و به همین دلیل ارتباط خوبی بین‌مان ایجاد شد، چند روز از این آشنایی گذشته بود که خودکاری به من داد و گفت: سید این امانت نزد تو باشد، لازم است بگویم که بعثی‌ها روی دیوار اردوگاه نوشته بودند: «القلم کالسلاح» یعنی قلم همچون سلاح است و به این ترتیب جرم حمل و نگهداری آن برابر با جرم حمل سلاح بود.

به درخواست او جواب مثبت دادم، چند روز بعد به پیشنهاد یکی از بچه‌ها، نامه‌ای خطاب به سربازان عراقی حاضر در اردوگاه نوشتیم و به آنها گفتیم چرا از شیطان تبعیت می‌کنید و تحت فرمان صدام، این زورگوی سلطه‌گر قرار دارید؟ مگر شما دین ندارید؟

یکی از سربازان نامه را به فرمانده اردوگاه تحویل داد، چند ساعت بعد فرمانده وارد آسایشگاه شد و بچه‌ها را تهدید کرد که در صورت عدم معرفی نویسنده این نامه همه را مورد تنبیه قرار می‌دهد اما زمانی که با سکوت بچه‌ها روبه‌رو شدند از عرب‌ها شروع کرده و بچه‌های خوزستان را بازجویی کردند، آنها هم زیر بار فشارها تحمل کرده و لب به سخن باز نکردند.

چند روز از این ماجرا می‌گذشت و عراقی‌ها کلافه و سر در گم به ‌دنبال یافتن سرنخی برای شناسایی نویسنده آن نامه بودند تا این که یکی از جاسوسان مزدور در قبال دریافت یک باکس سیگار ما را به عراقی‌ها فروخت اما به لطف خدا و یاری یکی از مترجمان که اصفهانی بود و از ماجرای لو رفتن مطلع شده بود، پیش از آمدن عراقی‌ها این خبر را به ما رساند و از ما خواست تا هر آن چیزی را که در وسایل‌مان جاسازی کرده بودیم را از بین برده و یا با سایر بچه‌ها جابه‌جا کنیم تا به دست عراقی‌ها نیفتد.

* تشریح بدن اسرا

از جمله فعالیت‌های غیر انسانی بعثی‌ها در اردوگاه اسرای ایرانی، استفاده از اسرا در تحقیقات پزشکی بود.

این روند غیرقانونی مراتب مختلفی را شامل می‌شد و از آزمایش داروهای خطرناک در برخی از پروژه‌های سری تا تمرین بخیه کردن و زدن آمپول توسط پرستاران ناشی و تازه کار را در بر می‌گرفت.

آنها شکم بسیاری از اسرای ما را باز می‌کردند و با بیرون ریختن بخش‌هایی از روده از بچه‌ها به عنوان ماکت‌های آموزشی استفاده می‌کردند.

خدا می‌داند که بسیاری از بچه‌ها به مظلومانه‌ترین شکل ممکن در این بیمارستان‌ها به شهادت رسیدند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : وقتی اسرای ایرانی قربانی تشریح دانشجویان پزشکی عراقی می‌شدند!

وقتی اسرای ایرانی قربانی تشریح دانشجویان پزشکی عراقی می‌شدند!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر