صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

داعش؛ لانه صهيونيستی

کد خبر : 12166

تاریخ انتشار : 26/05/1393 - 11:04


داعش؛ لانه صهيونيستی

به گزارش خط امید بهشهر _ داعش، شاخه تروریستی القاعده مدتی است اذهان افکار عمومی منطقه و جامعه جهانی را به خود مشغول ساخته است و با پا گذاشتن در مسیر قتل و کشتار خونین مردم بی دفاع سوریه و عراق و تخریب اماکن تاریخی، مذهبی و مساجد و کلیساها و قبور متبرکه و با هدف گرفتن انسانیت و میراث شهری به دغدغه جدی امروز دنیای اسلام تبدیل گشته است و از چالش های مهم سیاسی و امنیتی برای دولت ها و ملت های منطقه به حساب می آیند.

داعش با ایدئولوژی اسلام افراطی و به عنوان یک گروه شبه نظامی که در قامت یک جریان تروریستی قدعلم کرد و داعیه استقرار خلافت اسلامی را دنبال و در عراق و سوریه پیگیری می کند.

حملات اخیر داعش به شهرهای شمال عراق و مناطق کردنشین و هدف گرفتن ساکنین مسیحی، ایزدی و کردها که موجبات کشتارزنان- مردان، کودکان وکهنسالان بیدفاع و آوارگی بیش از هزاران مسلمان و مسیحی را به دنبال داشت. ضمن اعتراض شدید رهبرکاتولیکهای جهان بدلیل کشتار مردم بی دفاع مسیحی زنگ خطر را نیز برای جامعه جهانی به صدا در آورد و تا اندازه ای نگرانی مجامع وسازمانهای بین المللی را موجب شد.

کشورهایی که تا قبل از این حملات نسبت به کشتار شیعیان و حتی سنی ها توسط گروه تروریستی داعش سکوت اختیار کرده بودند و نسبت به درخواست دولت قانونی و رسمی عراق به منظور کمک به ارتش این کشور در مقابله با داعش پاسخ نداده و از اقدام به وظایف انسانی خود طفره می رفتند به یکباره از خواب عفلت بیدار شده و موضوع کمک های انسانی و بشردوستانه و حتی عملیات نظامی محدود و هوایی علیه مواضع داعش را در روزهای گذشته در دستور کار قرار دادند.

همزمان با تحولات جاری در عراق و آوارگی مردم شمال این کشور بر فراز رسانه های منطقه مانند شبکه سعودی العربیه که در نقش حامی رسانه ای این گروه تروریستی ظاهر گشت و از داعش به عنوان رزمندگان اهل سنت انقلابیون عراق و نیروهای عشایر یاد می کرد و تلاش داشت تا بحران عراق را همانند شبکه های جهانی مانند بی بی سی جنگ بین اهل سنت انقلابی با شیعیان و دولت مالکی جلوه دهد تا اندازه ای ادبیات رسانه ای را تغییر داده و به ناچار و آن هم فقط از عنوان داعش در اخبار مربوط به تحولات عراق استفاده کرد.

دکتر روحانی ریاست محترم جمهور اخیراً با اشاره به تحولات عراق اظهار داشت هدف داعش، این جریان تروریستی، مخدوش کردن چهره اسلام و مفهوم واقعی جهاد است. به عبارتی باید تصریح و تأکید کرد داعش خطری برای انسانیت و تمدن بشری، همه مذاهب، اقوام و ادیان است و یک لانه و جریان صهیونیستی است که راهبرد اسلام ستیزی، ایجاد فرصت ها برای نفوذ اسراییل در منطقه و محافظت و حمایت از صهیونیسم، تضعیف و نابودی محور مقاومت منطقه، اختلاف افکنی بین مذاهب اسلامی، مخدوش کردن چهره واقعی و ناب و زلال اسلام راستین و تلاش برای ایجاد نفرت جهانی نسبت به اسلام ایجاد شد.

وهابیت پایه و اساس تفکر گروه تروریستی و تکفیری داعش را تشکیل
می دهد و از حمایت های رسانه ای، جهانی دنیای استکبارمخالف اسلام ناب محمدی(ص) و حمایت اطلاعاتی، لجستیک و مالی برخی کشورهای منطقه برخوردار است. علاوه بر آن همکاری برخی از جریانات و گروهها در داخل عراق مانند گروه نقشبندیه و بقایای حزب بعث و سلفی ها با داعش در مانور سیاسی و نظامی این گروه تروریستی در عراق بی تأثیر نبوده است.

سرانجام حملات داعش به سایر اقوام و مذاهب و اقلیت ها در عراق و از جمله مسیحی ها، ایزدی ها مؤید این دیدگاه است که داعش تنها خطر برای مذاهب سنی و شیعه نیست و کشورهای عراق و سوریه تنها هدف این گروه نیستند بلکه داعش تهدید جدی برای امنیت کل منطقه است. و چه بسا کشورهای منطقه و فرا منطقه ای حامی این گروه تروریستی در آینده جز و اهداف آن خواهد بود. لذا خلاصی از این جریان تروریستی باید به هدف اصلی همه کشورهای منطقه تبدیل شود و در عراق تنها با وحدت همه گروههای سیاسی و اقوام و مذاهب به ویژه بین شیعیان، سنی ها و کردها و تحت هدایت و نظارت دولت مرکزی می توان از شر این جریان صهیونستی و خطرناک رهایی یافت. علاوه بر آن عراق واحد و یکپارچه مکانیزم کار آمد در استمرار مقابله با داعش و تضمین کننده امنیت آینده عراق است. مسأله ای که چندان به مذاق داعش جریان صهیونیستی سازگار نیست.


منبع : علیرضا یونسی رستمی

 

  

دیدگاه شما در مورد : داعش؛ لانه صهيونيستی

داعش؛ لانه صهيونيستی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر