صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در آستانه فصل گرما؛

گرد و غبار،مهمان ناخوانده سوادکوهی ها

حوالي ظهر امروز مردم شهرستان سوادکوه با موجي از گرد و غبار برفراز اين ديار روبرو شده اند، پديده ای که از سمت جنوب غربي وارد سوادکوه شده و در حال پيشروي به سمت شمال مي باشد.

کد خبر : 1211

تاریخ انتشار : 29/03/1392 - 10:53


گرد و غبار،مهمان ناخوانده سوادکوهی ها

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ ، چند سالي است که ايران در فصل گرما ميزبان يک مهمان ناخوانده مي باشد. اين مهمان که از عراق وارد کشور ما شد، براي هموطنان استان هاي غربي و جنوبي بسيار آزار دهنده مي باشد به طوري که ايراني ها با همه گرمي و مهمان نوازيشان به شدت خواستار خروج اين مهمان ناخوانده مي باشند.

اين مهمان که به آن گرد و غبار مي گويند از خشک شدن درياچه اي در عراق به وجود آمده است.

گرد و غبار هر ساله به وسيله بادهاي مديترانه اي به طور رايگان به کشور ما سفر مي کند و گشت و گذاري در استان هاي غربي و جنوبي ما ميزند .

اين پديده که به زيبايي کشورمان پي برده به استان هاي غربي و جنوبي بسنده نکرده و روز به روز به سمت استان هاي مرکزي ايران پيشرفت مي کند .

اما مسئله اي که موجب حيرت ما شده ، اين است که اين مهمان ناخوانده جديدا آهنگ سفر به مازندران و استراحت در سواحل آن را کرده و براي نيل به اين مقصود سختي راه را به جان خريده و با زحمت بسيار ارتفاعات البرز را پشت سر گذاشته و امروز به سوادکوه رسيده است.

حوالي ظهر امروز مردم شهرستان سوادکوه با موجي از گرد و غبار برفراز اين ديار روبرو شده اند، پديده ای که از سمت جنوب غربي وارد سوادکوه شده و درحال پيشروي به سمت شمال مي باشدکه به نظر مي رسد راهکارهاي دولت براي مهاراين پديده کاملا ناموفق بوده است .

اميدواريم مسئولين با اتخاذ تصميماتي بهتر، از رسيدن گرد و غبار به سواحل درياچه مازندران جلوگيري کنند و با تلاشي جهادگونه مانند سال هاي جنگ بتوانند اين مهمان ناخوانده را که حالا در حکم دشمن نقش ايفا مي کند،عقب برانند. 

  

دیدگاه شما در مورد : گرد و غبار،مهمان ناخوانده سوادکوهی ها

گرد و غبار،مهمان ناخوانده سوادکوهی ها

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر