صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نتانیاهوی جنون‌زده گرفتار دو پیش‌فرض

کد خبر : 11958

تاریخ انتشار : 21/05/1393 - 11:10


نتانیاهوی جنون‌زده گرفتار دو پیش‌فرض

به گزارش خط امید بهشهر _ نخست‌وزیر جنون‌زده رژیم صهیونیستی در آغاز جنگ با قرار گرفتن در پشت عملیات نظامی، به فکر صعود و اوج گرفتن و قهرمان شدن بود و امروز با نقض آتش‌بس و قرار گرفتن در پشت ادامه تهاجمات نظامی و کشتار مردم بی‌دفاع غزه، می‌کوشد که سقوط نکند و نابود نشود.

نتانیاهوی جنون‌زده پیش از صدور فرمان حمله به غزه، وضعیت منطقه را بهترین بستر و پوشش ارزیابی کرده بود. از نگاه کم‌سو و سیاه وی، کشتار فجیع و جنایت شدید راه از پای در آوردن نیروهای مقاومت و مردم غزه و در نهایت، برآورده شدن آرزوی وی در تبدیل شدن به قهرمان صهیونیسم بود و در این میان، رخدادهای پرهیاهو و پی‌درپی منطقه، پرده و پوشش ضخیمی بود که نتانیاهوی جلاد، جنون‌زده و بلندپرواز برای پنهان کردن جنایت‌های وحشتناکی که در سر می‌پروراند، به آن نیاز داشت.

افراط نخست‌وزیر جنون‌زده در کشتار و قتل‌عام و به‌ویژه قصاص کودکان بی‌گناه غزه که ناشی از توهم پیروزی و قهرمانی بود، بافته‌های مالیخولیایی وی را پنبه کرد و جهان یکپارچه علیه ددمنشی و جنایت‌های وی به پا خاست و از حمایت‌های بی‌شرمانه استکبار و ارتجاع هم کاری برنیامد و نتانیاهوی جنون‌زده در نهایت مجبور به توقف حملات و پذیرش آتش‌بس موقت شد.

نتانیاهوی سفاک که می‌دانست با دست‌ خالی به پای میز مذاکره رفتن یعنی شکست شرم‌آورانه و تسلیم در برابر حریف، آتش‌بس  را پذیرفت تا فرصت تنفس پیدا کند و زمانی که در پای میز مذاکره روحیه قوی و دست برتر نیروهای مقاومت را دید و با مطالبات سنگین آن‌ها مواجه شد، ناچار شد برای گرفتن فرصت تنفس بیشتر و احیاناً امید به اتفاق غیرمترقبه و نجات‌بخش، به نقض آتش‌بس و از سرگیری جنایت روی آورد.

بنابراین جنایت دوباره را کلید زد؛ اما این بار نه برای قهرمانی که برای به فرار و به تأخیر انداختن سقوط و هلاکت. غافل از آنکه با فرسایشی شدن جنگ، یقیناً نتانیاهوی جنون‌زده با هزینه بیشتری بازنده می‌شود؛ زیرا در دو سوی خط آتش، مردمانی با دو پیش‌فرض حضور دارند: صهیونیست‌ها با پیش‌فرض آرمانی و رویایی آرامش و امنیت؛ و فلسطینیان با پیش‌فرض مقدس شهادت در راه آزادی قدس.

بنابراین فرسایشی شدن جنگ به معنای فاصله‌ انداختن بین صهیونیست‌ها و پیش‌فرض‌شان است که به هیچ وجه نمی‌تواند طولانی باشد؛ زیرا آمادگی و تحمل آن را ندارند؛ چرا که به هیچ وجه در محاسبات و پیش‌فرضشان وجود نداشته؛ اما در طرف مقابل، زندگی در وضعیت سخت و همراه  با تحمل آلام و مشقات و شهادت، یک اصل پذیرفته شده است و از این رو به‌آسانی با جنگ فرسایشی و پیامدهایش کنار می‌آیند و با آن سازگاری پیدا می‌کنند؛ از این رو است که نخست‌وزیر جنون‌زده، راه فرار را نیز بن‌بست می‌بیند و باید انتخاب کند، سقوط یا تسلیم و یا هر دو.


منبع : یاسر حقی

 

  

دیدگاه شما در مورد : نتانیاهوی جنون‌زده گرفتار دو پیش‌فرض

نتانیاهوی جنون‌زده گرفتار دو پیش‌فرض

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر