صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در مهرآباد/۴۰ نفر کشته شدند

یک فروند هواپیمای مسافربری سپاهان که از مهرآباد به سمت طبس در حال پرواز بود در شمال فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و بنابر اخبار غیررسمی ۴۰ مسافر آن کشته شدند.

کد خبر : 11927

تاریخ انتشار : 19/05/1393 - 10:24


سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در مهرآباد/۴۰ نفر کشته شدند

به گزارش خط امید بهشهر _  یک فروند هواپیمای مسافربری سپاهان که از مهرآباد به سمت طبس در حال پرواز بود در شمال فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و احتمالاً همه مسافران آن کشته شدند.

 

خبرهای نیمه رسمی حاکی است که ۴۰ نفر کشته شدند.

 

بنا بر اخبار رسیده، نیروهای اورژانس در حال تخلیه کشته شده ها هستند.

 

گفتنی است، این هواپیما در حال بلند شدن بود که دچار سانحه شد.

 

در همین حال، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران در گفتگو با ایرنا، ضمن تایید این خبر گفت: این هواپیما در انتهای فرودگاه مهرآباد سقوط کرده است.

 

«حسین درخشان» افزود: اما هنوز اطلاعات دقیقی در مورد نوع هواپیما و علت حادثه در دست نیست به همین منظور تعدادی از کارشناسان سازمان امداد و نجات برای بررسی بیشتر به محل سقوط هواپیما اعزام شده اند.

 

گفته می‌شود این هواپیما از نوع ایران 140 و متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان بوده و به مقصد طبس فرودگاه مهرآباد را ترک کرده است.

 

این هواپیما با 50 نفر سرنشین هنگام بلند شدن از باند فرودگاه مهرآباد در انتهای باند دچار مشکل شده و بر فراز شهرک آزادی دچار سانحه می‌شود.

 


محل وقوع سانحه

 

 محمد ایلخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ساعت 9:20 دقیقه امروز هواپیمای مسیر تهران - طبس متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان‌ایر هنگام بلند شدن از انتهای باند فرودگاه مهرآباد یک موتور خود را از دست می‌دهد و در شمال جاده مخصوص کرج سقوط می‌کند.

 

وی ادامه داد: در این هواپیما کرو پروازی شامل دو نفر خلبان، دو نفر مهماندار، دو نفر گروه فنی و دو نفر گارد امنیت پرواز بوده است.

 

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها بیان کرد: در این پرواز 34 مسافر بزرگسال، 3 نوزاد زیر دو سال و 3 کودک زیر 12 سال حضور داشتند.

 

ایلخانی بیان کرد: این هواپیما قطعاً سقوط داشته است و احتمال زنده ماندن مسافران آن کم است و شاید چندین نفر از این پرواز زنده مانده باشند.

 

تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران

 

رحمتی مدیرکل بحران استان تهران از تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران به دنبال سقوط هواپیما خبر داد.

 

رحمتی گفت: دقایقی پس از سقوط هواپیما در محدوده شهرک آزادی نیروهای مدیریت بحران راهی محل حادثه شده و برابر آخرین گزارشات به محل رسیده‌اند.

 

مدیرکل بحران استان تهران از تشکیل جلسه فوق العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران خبر داد و گفت: به دنبال سقوط هواپیما این جلسه تشکیل شده و تصمیماتی پیرامون این حادثه در این جلسه اتخاذ خواهد شد.



 

  

دیدگاه شما در مورد : سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در مهرآباد/۴۰ نفر کشته شدند

سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در مهرآباد/۴۰ نفر کشته شدند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر