صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مقیمی در گفتگو با خط امید

پنجاه درصد مبلغ قرارداد پالایشگاه بهشهر را پرداخت کردیم/ پالایشگاه در بهمن ماه باید افتتاح شود

دکتر مقیمی گفت : 50 درصد مبلغ قرارداد پالایشگاه را پرداخت کردیم اگر مابقی پول را پرداخت نکنیم پول ما برگشت داده نمی شود.

کد خبر : 11822

تاریخ انتشار : 15/05/1393 - 10:01


پنجاه درصد مبلغ قرارداد پالایشگاه بهشهر را پرداخت کردیم/ پالایشگاه در بهمن ماه باید افتتاح شود

به گزارش خط امید بهشهر از زمانیکه بحث احداث پالایشگاه نفت مازندران  در زمین های حسین آباد بهشهر مطرح شده تا به امروز تقریبا 3 سال می گذرد که گمانه زنی ها و شایعات بسیاری در این سال ها در بین مردم و رسانه ها مطرح شد.

 

با توجه به اینکه طبق گفته های مسئولین مرتبط فاز اول این پالایشگاه باید در مهر ماه سال جاری افتتاح شود خبرنگار سایت خبری تحلیلی خط امید بهشهر نیز در بازه های زمانی مختلف جهت روند احداث این پالایشگاه به مکان احداث آن مراجعه کرده و چندین گزارش در خصوص این شایعات و گمانه زنی ها منتشر کرده است.

 

خبرنگار سایت خط امید در خصوص این پالایشگاه و شایعات پیرامون آن مصاحبه کوتاهی با دکتر مقیمی نماینده مردم بهشهر ،نکا و گلوگاه انجام انجام داده است.

 

دکتر مقیمی نیز در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که چرا شاهد هیچ گونه ساخت و ساز در زمین های پالایشگاه نیستیم گفت :

 

بدلیل اینکه شما تکنولوژی پالایشگاه را نمی دانید فکر می کنید الان باید ابنیه متعددی آنجا ساخته شود اما چون پالایشگاه پرتابل است هم ابنیه و هم تاسیسات آن از خاج از کشور وارد می شود و در اینجا مونتاژ می شود ما یک ماه فرصت می خواهیم که این پالایشگاه را در محل احداث آن مونتاژ کنیم در حال حاضر تنها کاری که باید انجام دهیم ساخت مخازن پالایشگاه است که مشغول ساخت آن هستیم.

 

مقیمی اضافه کرد : البته از زمان بندی پروژه چندماهی عقب افتاده ایم و این تاخیر هم به این دلیل است  که پول جهت تحریم در خارج از کشور بلوکه شد. تا آزاد سازی پول ما باید پول را از جای دیگری تهیه کنیم تا آن پول ما آزاد شود که از این نظر ما دو سه ماهی عقب افتادیم اما در نهایت فاز اول طبق برنامه ریزی و قراردادی که با روسیه بستیم تقریبا در بهمن ماه باید افتتاح شود.

 

خط امید : آیا در روند احداث پروژه پالایشگاه کارشنی هایی هم وجود دارد ؟

 

پس از کسب موافقت های لازم دیگر کارشکنی نداریم اما این نوسانات ارض آزاردهنده است چرا که آنزمانی که ما تقاضای احداث دادیم قیمت ارز 900 تومان بود و الان 3100 تومان است. آن زمان 2میلیارد دلار هزینه احداث  حدودا 2000 میلیارد تومان می شد ولی امروز کارفرما باید 6000میلیارد تومان بدهد که کار سختی است ، اما الحمدالله پول ارزی اش تهیه شده تا ما بتوانیم زودتر انجامش دهیم.

 

نماینده مردم بهشهر ،نکا، گلوگاه تاکید کرد : به دلیل اینکه ما  قراداد بستیم و 50 درصد پول را پرداخت کردیم اگر مابقی پول را پرداخت نکنیم پول ما برگشت داده نمی شود و به نوعی از بین می رود. 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر شنبه 18 مرداد 1393 - 14:44
  آهنی

  کاسه کوزه تونو جمع کنید.

  2 0
دیدگاه شما در مورد : پنجاه درصد مبلغ قرارداد پالایشگاه بهشهر را پرداخت کردیم/ پالایشگاه در بهمن ماه باید افتتاح شود

پنجاه درصد مبلغ قرارداد پالایشگاه بهشهر را پرداخت کردیم/ پالایشگاه در بهمن ماه باید افتتاح شود

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر