صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ترافیک و زباله سهم گردشگری در مازندران

سفر میلیونی مسافران و گردشگران تابستانه و ترافیک سنگین و آزاردهنده مناطق مختلف مازندران، سبب بروز اختلال در زندگی ساکنان و حاشیه نشینان کرانه خزر شد.

کد خبر : 11792

تاریخ انتشار : 13/05/1393 - 14:00


ترافیک و زباله سهم گردشگری در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ هجوم مسافران تابستانه برای سفر به مناطق خوش و آب و هوای شمالی در حالیست که بیشتر راههای ورودی و درون شهری استان مازندران بر اثر تردد خودروها، قفل شده است و این امر علاوه بر نارضایتی مسافران، مشکلاتی را در ارائه خدمات به هم استانیها ایجاد کرده است.

متناسب نبودن وضعیت جاده ها و معابر درون شهری از یکسو، حجم بالای خودروها از سوی دیگر سبب ایجاد راهبندان و ترافیک سنگین در مسیرهای منتهی به شهرهای شمالی در مازندران شده است.

این وضعیت درحالیست که تردد در مسیرهای 5 کیلومتری برخی شهرهای مازندران به بیش از یکساعت می انجامد و شهروندان این مناطق را کلافه کرده است.

ترافیک و زباله سهم گردشگری است

یک شهروند نوری می گوید: سهم ما ساکنان مازندران از تعطیلات، ترافیک سنگین و زباله های مسافران است و زیرساختهای این مناطق به هیچ وجه پاسخگوی گردشگران نیست.

علیرضا حسینی با اشاره به نداشتن کمربندی در این شهر ساحلی یادآور شد: در روزهای اخیر، سیل مسافران به منطقه به حدی است که تردد در این شهر ساحلی به کندی صورت می گیرد و این امر نارضایتی شهروندان و مسافران را در پی دارد.

یک شهروند بابلسری نیز می گوید: در روزهای گذشته زندگیمان مختل شده و گرانی، ترافیک و زباله آرامشمان را برهم زده است.

وضعیت نامناسب حجاب در مناطق تفریحی

جعفری با بیان اینکه، متاسفانه برخی مسافران به اصول اخلاقی و ارزشی توجه نمی کنند گفت: حضور افراد بدحجاب و بی حجاب در مناطق گردشگری و تفریحی، به فرهنگ بومی منطقه صدمه می زند و آسیب زا است.

حضور برخی گردشگران و مسافران با پوشش های نامناسب، سگ گردانی و کم توجهی به مظاهر فرهنگی و ارزشی در مناطق تفریحی و توریستی نظیر سواحل سبب شده تا برخی حاشیه نشینان شهرهای خزری از رفتن به این مناطق امتناع کنند.

در عین حال، فرماندار چالوس با اشاره به ترافیک سنگین محورهای ورودی شهر تصریح کرد: ترافیک روزهای اخیر نشان داد که اگر مسئله آزادراه را جدی نگیریم با مشکل مواجه می شویم.

اختلال در زندگی مردم شهرستان

محمدناصر زندی از مختل شدن زندگی مردم شهر و روستاهای بخش مرزن آباد به دلیل ترافیک سنگین و بی سابقه جاده ارتباطی ابراز نگرانی کرد.

وی خواستار برنامه ریزی برای تسریع در تکمیل آزادراه و رفع مشکلات حاشیه نشینان این مسیر شد.

در روزهای اخیر برای رفع مشکل ترافیک محورهای ورودی مازندران، طرح یکطرفه کردن مسیرها در دستور کار متولیان امر قرار گرفت که به گفته بسیاری از کارشناسان این طرح درواقع مُسکنی بر زخمهای عمیق منطقه است.

علی غلامی یک روستایی حاشیه جاده هراز با اشاره به اینکه ترافیک سنگین و یکطرفه شدن مسیر در روزهای اخیر در امر تردد روستاییان نیز اختلال ایجاد کرده است گفت: اگر بخواهیم بیماری را به مرکز درمانی منتقل کنیم باید مسیرهای چند کیلومتری را ساعتها طی کنیم.

در عین حال، پولادی بخشدار مرزن آباد نیز می گوید: نگران وضعیت جاده در هنگام برگشت مسافران هستیم و یکطرفه شدن جاده تنها مرهمی بر زخمهای عمیق است.

پلیس راه مازندران نیز از ترافیک سنگین محورهای منتهی به شهرهای شمالی خبر می دهد و ماموران پلیس راه، راهداران راه و ترابری و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در تمامی محورهای مواصلاتی مازندران حضور فیزیکی دارند.

بر اساس اعلام مرکز فوریتهای پزشکی مازندران در سه روز اخیر بیش از 300 ماموریت پزشکی در استان انجام شد که بیشتر آن مربوط به تصادفات بوده است.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : ترافیک و زباله سهم گردشگری در مازندران

ترافیک و زباله سهم گردشگری در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر