صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
محمدعلی شریعتی در گفتگو با خط امید بهشهر؛

اردوهای جهادی نقش بسزایی در برداشتن چهره محرومیت دارد

مسئول بسیج دانشجویی بهشهر گفت: برگزاری اردوهای جهادی نقش بسزایی در پر کردن اوقات فراغت جوانان و برداشتن چهره محرومیت از مناطق دارد و دانشجویان در این طرح ها فی سبیل الله و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنند.

کد خبر : 11783

تاریخ انتشار : 11/04/1393 - 15:00


اردوهای جهادی نقش بسزایی در برداشتن چهره محرومیت دارد

محمدعلی شریعتی صبح امروز در گفت و گو  با خبرنگار خط امید بهشهر، اظهار داشت: این دانشجویان در قالب ده گروه جهادی سازماندهی شدند تا برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، انجام کارهای عمرانی، کشاورزی و ارائه کمک های آموزشی، علمی و فرهنگی به مناطق محروم روستایی اعزام شوند.

 

وی افزود: به منظور استفاده از نیرو و نشاط جوانان برای سازندگی و نیز پر کردن اوقات فراغت دانشجویان اردوهای طرح هجرت سازندگی طبق سنوات گذشته از 20 تیرماه در روستاهای بخش یانه سر شهرستان بهشهر آغاز و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت.

 

این مقام مسئول هدف از این اعزام ها را آشنایی سربازان عرصه علم و دانش با ارزش ها و آرمان هایی انقلاب اسلامی و عمق بخشیدن با این آرمان ها توسط خدمات دانشجویان عنوان کرد.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان استفاده از نیروی کارآمد و توانمند بسیجی خصوصا دانشجویان فنی و مهندسی را الزامی دانست و افزود: مدارس، مساجد، درمانگاه و ... که نیازمند مرمت، بهسازی و زیباسازی هستند، در این طرح مورد بهره برداری قرار می گیرند.

 

شریعتی با بیان اینکه این طرح تاکنون نتایجی پربار و شکوفایی به همراه داشته است، عنوان داشت: بیش از 200 دانشجوی دختر و پسر بر مبنای رهنمود تعالی بخش مقام معظم رهبری و به منظور غنی سازی اوقات فراغت، در عرصه هایی منابع طبیعی، بهسازی مدارس، عمران، بهداشت ودرمان، فرهنگی و عقیدتی با تاکید بر محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی حضوری فعال دارند.

 

مسئول بسیج دانشجویی بهشهر استقبال دانشجویان برای شرکت در اردوهای جهادی را در سال جاری بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود : هر گروه جهادی متشکل از 15 دانشجو است که در ابتدا 5 گروه خواهر با اعزام به منطقه کلاس های حرفه آموزی، نماز، قرآن، احکام، اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی، تولیدات خانگی، کارگاه مشاوره ای ماهواره و ازدواج و... را طبق برنامه های تعریف شده به پایان خواهند رساند و سپس 5 گروه برادر برای بهسازی مساجد، مدارس، گلزار شهدای سفیدچاه و ساخت میدان جهاد اعزام می شوند.

 

شریعتی در پایان ضمن تاکید بر ارتباط مستمر گروه های جهادی شهرستان با مردم در مناطق  محروم روستایی، خاطر نشان کرد: روستاهای بندسر، سفیدچاه، پیته‌نو، ارضت و کیاسر روستاهای هدف اردوهای جهادی بهشهر در سال 93  هستند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : اردوهای جهادی نقش بسزایی در برداشتن چهره محرومیت دارد

اردوهای جهادی نقش بسزایی در برداشتن چهره محرومیت دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر