صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس محیط زیست بهشهر خبر داد

آتش‌سوزی عمدی در 80 هکتار از پوشش گیاهی شبه‌جزیره میانکاله

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر از آتش‌سوزی در بخش وسیعی از شبه‌جزیره بین‌المللی میانکاله و از بین رفتن 80 هکتار از پوشش گیاهی این پناهگاه، خبر داد و گفت: آتش سوزی عمدی بوده است.

کد خبر : 11703

تاریخ انتشار : 05/05/1393 - 11:51


آتش‌سوزی عمدی در 80 هکتار از پوشش گیاهی شبه‌جزیره میانکاله

به گزارش خط امید بهشهر _ زمان رضااحمدی امروز اظهار داشت: شب گذشته در منطقه "میانکاله صحرا" در ضلع جنوبی پناهگاه حیات وحش میانکاله، گزارش آتش‌سوزی پراکنده داشتیم.

وی بیان داشت: بلافاصله ماموران یگان حفاظت مستقر در میانکاله، با یک دستگاه تراکتور و تانکر آب به محل مورد نظر عزیمت کردند، اما به ‌دلیل گرمای هوا، وزش باد و پراکندگی آتش‌سوزی درخواست کمک کردیم.

رئیس حفاظت محیط زیست بهشهر با بیان اینکه  هماهنگی‌های لازم برای مهار آتش و اعلام وضعیت اضطراری انجام شد، افزود: با همکاری فرمانداری، پاسگاه انتظامی امیرآباد، خودروهای آتش‌نشانی بندر امیرآباد، یگان حفاظت منابع طبیعی، شهرداری بهشهر و تعدادی از فعالان محیط زیست، و پس از هشت ساعت تلاش بی‌وقفه، این حادثه در بامداد امروز، مهار شد.

رضااحمدی گفت: در گزارش اولیه، وسعت آتش‌سوزی حدود یک‌صد هکتار برآورد شده بود، بررسی و بازرسی‌های انجام ‌شده، حکایت از آتش‌سوزی در 80 هکتار از اراضی پناهگاه حیات وحش میانکاله دارد.

این مسئول تصریح کرد: این مناطق، دارای 70 درصد پوشش سازیل و 30 درصد پوشش انار وحشی و تمشک، همچنین زیستگاه دُراج و قرقاول است، البته هنوز بررسی‌ها تمام نشده تا ببینیم آیا پرندگان هم طعمه آتش‌سوزی شدند یا خیر.

وی گفت: به‌دلیل اینکه آتش‌سوزی در چند نقطه، پراکنده بود، نشان از عمدی ‌بودن آتش‌سوزی دارد که تحقیقات در این زمینه، در دست بررسی است.

به گزارش فارس، شبه‌جزیره بین‌المللی میانکاله، هر ساله به ‌دلیل گرمای هوا، تاثیر باد، و یا عوامل انسانی، طعمه آتش می‌شود که پس از آتش‌سوزی دو هکتاری ابتدای امسال، این دومین آتش‌سوزی سال 93 در جزیره میانکاله است.

پناهگاه حیات وحش میانکاله، به وسعت 68.8 هزار هکتار، دارای دو اکوسیستم آبی و خشکی، شامل تالاب و شبه‌جزیره است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : آتش‌سوزی عمدی در 80 هکتار از پوشش گیاهی شبه‌جزیره میانکاله

آتش‌سوزی عمدی در 80 هکتار از پوشش گیاهی شبه‌جزیره میانکاله

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر