صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
لحظه به لحظه با راهپیمایی روز قدس

ازدحام جمعیت در اطراف دانشگاه تهران/ طنین شعار هم غزه هم لبنان، جانم فدای اسلام

مراسم راهپیمایی روز قدس در تهران از ساعت 10:30 دقیقه صبح امروز جمعه آغاز می‌شود که در مسیرهای نُــه‌گانه به سمت میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران با حضور امت قدرشناس و همیشه در صحنه برگزار خواهد شد.

کد خبر : 11660

تاریخ انتشار : 03/05/1393 - 12:19


ازدحام جمعیت در اطراف دانشگاه تهران/ طنین شعار هم غزه هم لبنان، جانم فدای اسلام

به گزارش خط امید بهشهر _ روز جهانی قدس یادگار امام راحل و از دستاوردهای جهانی انقلاب اسلامی و نماد اتحاد و انسجام مسلمانان جهان علیه رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی است که هرساله ملت بزرگ ایران به همراه مسلمانان جهان با حضور پر شور و نشاط در این راهپیمایی انزجار خود را از این رژیم و سردمداران آن اعلام می‌کنند.

با توجه به کشتار مردم بی گناه و مظلوم غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی در ایام مبارک ماه رمضان، روز قدس امسال از اهمیت بیشتری برخوردار است و مردم اقصی نقاط جهان در این روز حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنند.

امسال در 80 نقطه مختلف جهان راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار خواهد شد و در 770 شهر کشور نیز که در آنها نماز عبادی ـ سیاسی جمعه برگزار می‌شود، شاهد راهپیمایی هستیم.

مردم در مسیر های منتهی به دانشگاه تهران تجمع کرده اند و هر لحظه به جمعیت مردم افزوده می شود.

شروع مراسم راهپیمایی در تهران ساعت 10:30 دقیقه صبح امروز جمعه خواهد بود که از مسیرهای نُــه‌گانه زیر به سمت میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران با حضور امت قدرشناس و همیشه در صحنه برگزار خواهد شد.

مسیر شماره 1 /مسجد امام حسین (علیه‌السلام)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 2 /مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی(قلعه‌مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 3 /مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 4 /مسجد امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 5 /مسجد حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 6 /مسجدالمهدی(عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 7 /مسجدالجواد(علیه‌السلام)، میدان هفتم‌تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران

مسیر شماره 8 /مسجد امام جعفر صادق(علیه‌السلام)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 9 /مسجد حضرت امیر(علیه‌السلام)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مردم از ساعاتی زودتر از شروع مراسم قدس در خیابان ها حضور یافته و شعار های «مرگ بر آمریکا»، « مرگ بر اسرائیل»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «می‌جنگیم، می‌میریم سازش نمی‌پذیریم» در سطح خیابان ها طنین انداز شده است.

مردم پلاکارهایی از تصاویر شهدای غزه در دست گرفته و به سمت دانشگاه تهران در حرکت هستند.

راهپیمایی عظیم روز قدس در سراسر کشور توسط 3300 خبرنگار داخلی و خارجی پوشش داده می‌شود.

همچنین ایستگاه‌های فرهنگی در مسیرهای راهپیمایی فعالیت می‌کنند و صندوق‌هایی برای کمک به مردم غزه در مسیر راهپیمایان در نظر گرفته شده است.

گفتنی است، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه و صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران، سخنرانان پیش از خطبه نماز جمعه امروز هستند و خطیب نماز جمعه امروز تهران نیز آیت الله سید احمد خاتمی است.

راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران با شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا پرچم رژیم جعلی صهیونیستی  را در چند نقطه از راهپیمایی به آتش کشیدند.

در بخش‌های مختلفی از مسیر راهپیمایی پرچم رژیم صهیونیستی در زیر پای راهپیمایان تهرانی لگدمال می‌شود.

جمعیت مردم روزه دار اطراف دانشگاه تهران را پر کرده است و عده زیادی از مردم به سمت دانشگاه تهران در حرکت هستند.

غرفه‌های "ورود برای آگاهی بیشتر" در مسیرهای راهپیمایی روز قدس برای نشان دادن ماهیت پلید رژیم صهیونیستی دایر شده است.
 
در این غرفه‌ها با پخش مستندی از سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم به مردم اطلاع رسانی می‌شود که آن‌ها معتقدند نطفه هر انسان غیر یهود با نطفه حیوانات برابر است!  
 
همچنین، در این غرفه سه راوی وجود دارد که به ترتیب نحوه توحش رژیم صهیونیستی، نحوه نفوذ و نحوه تسلط آن‌ها را بیان می‌کند.

در طول مسیر غرفه های اجرای تواشیح و سرود های حماسی هم دایر شده است که آهنگ هایی در محکومیت آمریکا و اسرائیل را پخش می کنند.

پلاکاردهای کودکان مظلوم غزه میان راهپیمایان توزیع شده است و هر کدام از راهپیمایان با در دست داشتن عکس کودکی مسیر راهپیمایی را ادامه می دهند.

 

آیت الله آملی: چرا مدافعان حقوق بشر غزه را نمی‌بینند؟

دقایقی پیش آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه میان راهپیمایان حاضر شد و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به سکوت مجامع بین‌المللی مدعی حقوق بشر در قبال جنایات غزه،‌ گفت: نفاق و دو رویی کشورهای آمریکایی و اروپایی در قبال حقوق بشر بر همه رو شده است،‌ چرا کشورهای مدافع حقوق همجنس بازان در برابر جنایات اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین سکوت کرده‌اند و این جرائم ضد بشری را نمی‌بینند؟

 

 امیر سرتیپ پوردستان با حضور در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس انزجار خود را از سیاست های رژیم اشغالگر قدس ابراز کرد.

رحمانی فضلی وزیر کشور و همچنین علی یونسی، مشاور و دستیار ویژه رئیس جمهور نیز در جمع راهپیمایان حاضر شد.


منبع : دانا

 

  

دیدگاه شما در مورد : ازدحام جمعیت در اطراف دانشگاه تهران/ طنین شعار هم غزه هم لبنان، جانم فدای اسلام

ازدحام جمعیت در اطراف دانشگاه تهران/ طنین شعار هم غزه هم لبنان، جانم فدای اسلام

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر