صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
روایتی از دیدار اهالی شعر و ادب با رهبر معظم انقلاب

ماجرای هدیه رهبری به شاعر مازندرانی

مهدی عباسی گفت: حال و هوای خاصی در این دیدار بود که بیان آن بسیار سخت است و هر فرد خودش باید این حس را درک کند.

کد خبر : 11551

تاریخ انتشار : 26/04/1393 - 20:29


ماجرای هدیه رهبری به شاعر مازندرانی

به گزارش خط امید بهشهر _ مهدی عباسی از قائم‌شهر در مورد دیدار اخیر اهالی فرهنگ و هنر با رهبر فرزانه انقلاب اظهار داشت: از اینکه بار دیگر این سعادت برایم مهیا شد بسیار خوشحال هستم.

وی افزود: چند روز قبل از این دیدار توسط حوزه هنری تهران به منظور شرکت در نشست و دیدار با مقام معظم رهبری دعوت شدم.

 

بلاغ: مهدی عباسی شاعر مازندرانی

 

این شاعر فرهیخته قائمشهری گفت: شاعران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای دیدار با رهبر فرزانه جمهوری اسلامی ایران آمده بودند، حال و هوایی خاص در وجود هر کدام از ما بود که بیان آن بسیار سخت است و هر فرد خودش باید این حس را درک کند.

عباسی با توصیف شرایط حاکم در این نشست ادبی بیان داشت: با وجود اینکه نخستین مرتبه نبود که خدمت ایشان می رسیدم ولی دیدار با رهبر انقلاب همیشه برای انسان تازگی دارد و با دیدار پیشین متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار حدود 100 شاعر ایرانی و خارجی کنار هم منتظر حضور رهبر انقلاب نشسته بودند و بعد از اقامه نماز جماعت در محضر رهبر فرزانه جمهوری اسلامی ایران روزه خود را افطار کردند.

این شاعر مازندرانی ابراز داشت: پس از افطار نیز هر کدام از شاعران با غزل یا قصیده ای ارادت خود را به رهبر انقلاب نشان دادند، اشعاری که برگرفته از عمق احساسات هر فرد فارغ از نگاه، رنگ و زبان بود ولی در نهایت ریشه و عمق اسلامی در آن موج می زد.

وی اذعان داشت: هنگامی که برای خواندن غزلم به خدمت ایشان رفتم، حس شادی همراه با وجد درونی در وجودم رسوخ کرد و همان احساس مرا بر آن داشت تا یک یادگاری از ایشان بخواهم.

 

بلاغ: مهدی عباسی شاعر مازندرانی

 

عباسی در پایان ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب نیز با کمال سادگی و خلوص خودنویسی متبرک را به من دادند که بسیار برایم ارزشمند است اما رهنمودها و پیام هایی که ایشان در این دیدار برای ما بیان کردند، بسیار پرمحتوا و غنی و ارزشمندتر از آن یادگاری بود و سعی می کنم آنها را در اشعار خود منعکس سازم.


منبع : بلاغ

 

  

مطالب مرتبط با : ماجرای هدیه رهبری به شاعر مازندرانی
دیدگاه شما در مورد : ماجرای هدیه رهبری به شاعر مازندرانی

ماجرای هدیه رهبری به شاعر مازندرانی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر