صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در پی جابجایی یک ایستگاه تاکسی

جولان مسافرکشان شخصی در پارک ملت بهشهر

یک سوال مهم که باید از شهرداری مهترم و شورای ترافیک شهرستان پرسیده شود این است که اگر هدفتان کنترل ازدحام و ترافیک ناشی از ایستگاه تاکسی بوده چرا امروز کنترل از دستتان خارج شده و آن مکان به ایستگاه مسافرکشان شخصی تبدیل شده است!؟

کد خبر : 11543

تاریخ انتشار : 26/04/1393 - 12:09


جولان مسافرکشان شخصی در پارک ملت بهشهر

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر یکی از مشکلات اصلی ترافیک شهری در کشور سد معبر است، که متاسفانه در شهرستان بهشهر شاهد وقوع انواع آن هستیم، افراد بسیاری از اشخاص حقیقی و حقوقی با استفاده نامتعارف از معابر عمومی باعث انسداد معابر و سد معبر می‌ شوند.

 

از جمله این اشخاص می توان به دستفروشان و کاسبانی که اجناسشان را در پیاده رو می‌گذارند اشاره کرد که باعث می شوند تا بعضا نتوانیم یک پیاده رو را بدون تغییر مسیر در یک خط مستقیم طی کنیم.

 

در ادبیات عامه مردم به این نوع مزاحمت‌ها سد معبر گفته می‌شود که هر چند وقت یکبار شهرداری و ماموران شهرداری با متخلفان برخورد می‌کنند اما دوباره مشکلات باقی می‌ماند.

 

از دیگر مصادیق مهم سد معبر، می توان به ترافیک ناشی از هجوم تاکسی ها برای ایستادن در ایستگاه خود اشاره کرد. که البته بیشتر مانع عبور و مرور سایر خودورها  می شوند و بدون اغراق در تمامی خیابان هایی که ایستگاه تاکسی های خطی وجود دارد این مشکل به وضوح دیده می شود و در اکثر مواقع نه تنها باعث بروز مزاحمت برای شهروندان (چه سواره و چه پیاده) و ناراحتی آنان می شود بعضا شاهد نبود تاکسی در مسیر های گوناگون به علت تجمع آنان برای قرارگرفتن در ایستگاه می شویم.

 

و اما مسئله مهم این مطلب این است که شهرداری بهشهر در اقدامی، گویا مطالعه شده، دست به اصلاح مکان ایستگاه های تاکسی نمود تا شاید بتواند به نوعی از ازدحام خودرو و جمعیتی ناشی از حضور تاکسی ها و مسافرین بکاهد، اما متاسفانه در برخی از موارد این تغیر مکان علاوه بر ایجاد نارضایتی برای مردم و رانندگان تاکسی خود عامل تشدید بروز پدیده سد معبر و ازدحام در خیابان ها شد.

 

بطور مثال ایستگاه تاکسی پارک ملت به استگاه گرگان که مقابل پاساژ حضرت ولیعصر(عج) قرار داشت را به مقابل کانون فرهنگی پرورشی کودکان انتقال دادند تا شاید کمی از بار ترافیکی این بخش را کم کنند اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که نه تنها از بار ترافیکی و ازدحام در این بخش کاسته نشده بلکه پدیده ی جدید دیگری به نام مسافرکشان شخصی نیز به این معادله افزوده شدند و جایگاه قدیم ایستگاه تاکسی را ازآن خود کرده اند.

 

خودرو های شخصی که یقینا فاقد مجوز های لازم برای مسافرکشی هستند که اگر غیر از این بود در جایگاه های اصلی خود توقف می کردند.

 

یک سوال مهم که باید از شهرداری محترم و شورای ترافیک شهرستان پرسیده شود این است که اگر هدفتان کنترل ازدحام و ترافیک ناشی از ایستگاه تاکسی بوده چرا امروز کنترل از دستتان خارج شده و آن مکان به ایستگاه مسافرکشان شخصی تبدیل شده است!؟

 

این مشکل سد معبر خیابان توسط مسافرکشان شخصی در مقابل پارک ملت برای مسیر بهشهر به ساری هم وجود داشت که با تذکر بجای فرماندار بهشهر و برخورد قاطعانه راهنمایی و رانندگی این بخش تا حدودی سر و سامان پیدا کرده است.

 

البته این تنها یک مشکل از انتقال یک ایستگاه تاکسی بود که به آن اشاره شد و قطعا مشکلات عدیده ی دیگری نیز پدید آمده که به امید خدا در یادداشت های بعدی به آنها نیز پراخته خواهد شد.

 

بلاشک شهرداری متولی این امر است و به تنهایی قادر نخواهد بود این معضل و مشکل بزرگ را حل نماید و هماهنگی شورای تامین، شورای ترافیک و… می‌تواند کمک حال شهرداری باشند.

  

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر سه شنبه 31 تیر 1393 - 08:49
  یک بنده خدا

  باسلام به حضور دست اندرکاران نشریه خط امید.درسته که ما درترافیک شهری مشکلاتی داریم وهیچ شهری ازقائده این مشکلات مستثنا نیست.امابایددربرابر برخی خدمات سازمان حمل ونقل،قدردان هم باشیم.برای مثال درشب نوزدهم ماه مبارک که مراسم احیای شب قدر درگلزار معطر شهدابرگزار شد بنده شخصا شاهدبودم که مسئولین محترم سازمان حمل ونقل بهشهر درساعت دو وسی دقیقه بعدازنیمه شب برای برگشت شهروندانمون از بهشت فاطمه به بهشهر تاکسی حاضرکردن.زمانی که آقای وفازاده مسئول محترم بازرسی تاکسیرانی به راننده ها تلفن میزدن تابرای همکاری به بهشت فاطمه بیان من کنارشون ایستاده بودم.پس گاهی اوقات هم باید قدردانی کرد.باتشکر

  2 1
دیدگاه شما در مورد : جولان مسافرکشان شخصی در پارک ملت بهشهر

جولان مسافرکشان شخصی در پارک ملت بهشهر

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر