صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
بابایی در گفتگو با خط امید

صلح امام حسن مجتبی (ع) با معاویه نوعی تاکتیک بود

مبارزه با شخصی که با مثلث زر و زور و تزویر ظاهر آراسته دارد و عوام از شناخت باطن وی عاجزند به صلاح دین و امام نبود به همین دلیل امام حسن مجتبی (ع) برخلاف میل باطنی خود به صلح با معاویه تن داد که این حرکت امام خود نوعی تاکتیک بود.

کد خبر : 11468

تاریخ انتشار : 22/04/1393 - 12:06


صلح امام حسن مجتبی (ع) با معاویه نوعی تاکتیک بود

حجت الاسلام بابایی رییس رییس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر گفت : یک بخش مظلومیت امام حسن مجتبی (ع) در زندگی شخصی ایشان می باشد که استکبار زمان همسر او را که نزدیک ترین شخص به انسان است برای به شهادت رساندن او اجیر می کند. بخش دیگر مظلومیت ایشان در مراسم تشییع جنازه او می باشد که همسر پیامبر در آن نقش دارد و دستور تیرباران کردن تابوت آن حضرت را می دهد.

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر در ادامه به بخش دیگری از مظلومیت آن حضرت اشاره کرد که مظلومیت ایشان در بین شیعیان آن حضرت می باشد که هنوز بعد از هزاران سال برخی معتقدند اگر صلح امام حسن(ع) با معاویه نبود واقعه کربلا بوجود نمی آمد که این گفتار آنها نشأت گرفته از عدم بصیرت و درک سیاسی از صلح امام حسن مجتبی (ع) می باشد.

 

بابایی تصریح کرد: بعد از شهادت امام حسن مجتبی(ع) 10 سال امام حسین (ع) با معاویه هم عصر بود اما قیام نکرد ولی بعد از فوت  معاویه و جانشینی یزید امام از بیعت با او امتناع کرد و به مبارزه پرداخت و نهضت عاشورا شکل گرفت  که این خود بیانگر درک بالای امام (ع) از وضعیت سیاسی زمان خود بود چرا که معاویه تمام ظواهر اسلام را رعایت می کرد بر خلاف یزید که میمون باز ، شارب الخمر و فاسق بود  ، حتی نمی توانست ظاهر خود را حفظ کند. 

 

این مسئول فرهنگی بیان داشت: مبارزه با شخصی که با مثلث زر و زور و تزویر ظاهر آراسته دارد و عوام از شناخت باطن وی عاجزند به صلاح دین و امام نبود چرا که از آن تعبیر به بدست آوردن قدرت و حکومت می شد ، به همین دلیل امام حسن مجتبی (ع) برخلاف میل باطنی خود به صلح با معاویه تن داد که این حرکت امام خود نوعی تاکتیک بود

  

  

دیدگاه شما در مورد : صلح امام حسن مجتبی (ع) با معاویه نوعی تاکتیک بود

صلح امام حسن مجتبی (ع) با معاویه نوعی تاکتیک بود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر