صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
به مناسبت روز حجاب و عفاف

راهپیمایی دفاع از حجاب و عفاف در بهشهر برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت روز حجاب و عفاف راهپیمایی دفاع از حجاب و عفاف در بهشهر برگزار شد.

کد خبر : 11443

تاریخ انتشار : 20/04/1393 - 21:25


راهپیمایی دفاع از حجاب و عفاف در بهشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر خواهران حزب الله شهرستان بهشهر و بسیج جامعه زنان سپاه بهشهر به مناسبت روز بزرگداشت عفاف و حجاب ، پس از نماز جمعه امروز از مسیر چهارراه امام به سمت پارک راهپیمایی کردند که در انتهای راهپیمایی بیانه حجاب و عفاف توسط خانم حکیمه غلامی شهری قرائت شد.
خانم اسدی یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر ضمن ابراز ناراحتی از وضعیت حجاب جامعه  گفت : حجاب یکی از بهترین احکام خداوند است که برای بندگانش قرار داده است چرا که حجاب وجود زن را از بدی ها  و نگاه های آلوده برخی از مردها حفظ می کند.
وی گفت : برخی از دختران و خانم ها بر این باور اشتباه هستند که هرچه برهنه تر باشند با فرهنگ تر هستند در صورتی که این چنین نیست و اگر کمی به اطراف خود دقت کنند می بینند که تنها از سوی مردان هوس باز مورد توجه قرار می گیرند.

 

متن بیانیه دفاع از حجاب و عفاف در زیر آمده است:

 

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

 

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ  ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ  وَكَانَ اللَّـهُ غَفُورًا رَّحِيمًا 

 

اى پيامبر ! به همسرانت و دخترانت و همسران كسانى كه مؤمن هستند بگو : چادرهايشان را بر خود فرو پوشند [تا بدن و آرايش و زيورهايشان در برابر ديد نامحرمان قرار نگيرد .] اين [پوشش] به اينكه [به عفت و پاكدامنى] شناخته شوند نزديك‏تر است ، و در نتيجه [از سوى مردم بى‏تقوا] مورد آزار قرار نخواهند گرفت ؛ و خدا همواره بسيار آمرزنده و مهربان است . (احزاب 59)

 

1-ما زنان مسلمان ایران اعلام می داریم که در دفاع از حریم و عفت و پاکدامنی که بحق شایسته یک زن ایرانی است سر از پا نشناخته و تا آخرین قطره خون در برابر اهداف شوم بیگانگان ایستادگی می کنیم.

 

2-ما زنان مسلمان ایران با خون شهیدان عزیز که در دفاع از حریم عفت و حجب و نوامیس این آب و خاک ریخته شد پیمانی دوباره می بندیم که پاسداردستاوردبزرگ حجاب باشیم و این یادگار مقدس را به نسل های بعدی بسپاریم.

 

3-دشمنان بدانند که اگر برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دندان تیز کرده اند،ما زنان مسلمان ایران اعلام می کنیم که با وحدت و یکدلی در ادامه راه حضرت امام(ره) و در پی منویات مقام معظم رهبری و ولایت فقیه-این ستون شکست ناپذیر نظام حضرت آیت الله امام خامنه ای -با حفظ حجاب و این حریم مقدس همچنان در این راه ایستاده ایم و شهادت را در این راه افتخار عظمیم می دانیم و پشت دشمنان را به زمین می کوبیم.

 

4-اگر امروز دشمن در سطح گسترده ابزار تبلیغات را در امور مختلف –اشاعه فحشا به کار می برد ما اعلام می داریم که هنوز یادگاران حریم سبز ولایت و مهدویت-چون پنجه های فولادین ایستاده-و نقشه های شوم دشمنان را به خودشان برمی گردانیم.

 

5-ما اعلام می داریم که حفظ حجاب بهترین گزینه در تقویت بنیه های اعتقادی و باورهای ماست و لذا با حفظ این دستاورد عظمی توطئه های دشمنان را شناسایی کرده و اعتقاد بر این داریم که امروز فراموش شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در نزد افکار عمومی ،خیانتی عظیم به قرآن واهل بیت علیهم السلام و دین اسلام است.

 

6-امروز هر چادری که دور انداخته می شودافق جدیدی را که بر استعمارگر ممنوع بوده در برابر او می گشایدما اعلام می داریم که ای زن مسلمان ایران امروز دشمن با دیدن هر چهره بی حجابی امیدهای واهی را برای براندازی نظام در سر می پروراندپس امروز در این جهاد عظمی که وظیفه هر زن مسلمان است حضور چشمگیرداشته باشیم که فردا دیر است.

 

7- ما زنان مسلمان ایران تهدیدها و چالش های حجاب در سطح جامعه را مورد شناسایی قرار دادیم و از مسئولین نظام خواهان آن  هستیم که در جهت تدوین روش هاو راهکارهای دفع تهدیدها و آفت های داخل و خارجی گام های موثری بردارند.

 

8- امروز ایران اسلامی برخود می بالد که در ارائه الگوی زن مسلمان در انقلاب اسلامی به سایر کشورهای جهان گام های موثررا برداشته و از مدیران و مسئولان فرهنگی کشور انتظار می رود که در زمینه تقویت و توسعه فرهنگ پوشش اسلامی و تحکیم و تثبیت آن به مثابه یک ارزش عالی انسانی در زنان در میدان مبارزه با دشمن پیشگام باشند و حرکت آفرین.

 

9-امروز صیانت حقیقی از استقلال فرهنگی و زمینه سازی برای صدور ارزشهای اسلامی و جلوگیری قاطعانه از شیوع و رواج یافتن جلوه ها و مظاهر بدحجابی و بی حجابی وظیفه و حکم هر مسلمان است.

 

10-ای زنان مسلمان ایران،بیاییم با انتقال عمیق و کامل فرهنگ حجاب به عنوان یک ارزش اخلاقی و اسلامی به نسل های بعدی و احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر،جهادی زینبی کرده و با حضور گسترده در این امر مشتی محکم بر دهان دشمنان و یاوه گویان داخل و خارج بزنیم.

 

11-ما زنان مسلمان ایران از مسئولین محترم نیروی انتظامی می خواهیم تا در جهت ارتقاء سلامت جامعه اسلامی برخورد قاطعانه با مظاهر بدحجابی و بی حجابی و ممانت زنان درامر دوچرخه سواری داشته باشند.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : راهپیمایی دفاع از حجاب و عفاف در بهشهر برگزار شد

راهپیمایی دفاع از حجاب و عفاف در بهشهر برگزار شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر