صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
منتخبان مردم در پارلمان هاي محلي بخوانند ؛

مهمترین وظیفه شورا ، وحدت و پرهیز از مسائل حاشیه‌ای

مهم‏ترین وظایف «شوراي شهر» حفظ شانيت اين نهاد ، برآورده کردن نیازها و در تعامل و با مردم بودن است؛ که جز در سایه‌ی «وحدت و پرهیز از مسائل حاشیه‌ای» محقق نخواهد شد.

کد خبر : 1137

تاریخ انتشار : 27/03/1392 - 12:06


مهمترین وظیفه شورا ، وحدت و پرهیز از مسائل حاشیه‌ای

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،در انتخابات 24 خرداد،مهم‌تر از نتیجه‌ی انتخابات و ترکیب افراد منتخب، میزان مشارکت مردم بود. این انتخابات در شرایط و موقعیت بسیار ویژه‌ای، چه در حوزه‌ی داخلی و چه در حوزه‌ی خارجی و منطقه‌ای، برگزار شد .در حقیقت رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب فضای سنگینی را ایجاد کرده بودند و تلاش می‌کردند که مردم را از حضور در صحنه ناامید کنند.


انتخابات باشکوه 24 خرداد به نوعی اختلاف سلایق را نمایان کرد و مردم در بین گزینه‌های مختلف به فرد مورد نظر خود رأی دادند. اما این بدان معنا نیست که کاندیداها در اصول، مبانی و چهارچوب‌ها با هم اختلاف داشتند. اصول، چهارچوب‌ها و مبانی بر اساس قانون تعریف شده است و همه به آن تمکین کرده اند.

اما در خصوص انتخابات شوراي شهر نيز بايد گفت اختلافاتی که قبل از انتخابات شاید وجود داشته دیگر بعد از انتخابات قابل قبول نیست و دسته‌بندی‌هایی که قبل از انتخابات وجود داشت ،  بعد از انتخابات جایگاهی ندارد و تکیه بر اصول حرف اول را می‌زند. باید تنگ نظری‌ها را کنار گذاشت و زمان، زمان کار و خدمت به مردم و کنار گذاشتن اختلافات است.

 از مهم‏ترین وظایف «شوراي شهر» حفظ  شانيت اين نهاد  ، برآورده کردن نیازها و  در تعامل و با مردم بودن است؛ که جز در سایه‌ی «وحدت و پرهیز از مسایل حاشیه‌ای» محقق نخواهد شد. حال با تمام شدن رقابت‌های انتخاباتی و پیروزی 5 نفر در انتخابات چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر ، نوبت به برآوردن مطالبات مردم در سایه‌ی«وحدت و همدلی» فرا رسیده است.

طبیعتا شوراي شهر  با در نظر گرفتن نقطه نظر معماری و شهرسازی به جنبه‌های انسانی نيز بايد بپردازد و همچنين  و بايد جنبه‌های فرهنگی شهر نيز اهميت دهد ، شوراي شهر نبايد تنها به مباحث عمراني بپردازد چرا كه مردم نياز به برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي دارند كه توجه به اين موضوعات از دغدغه هاي مردم مي باشد .

يك مجموعه شوراي شهر موفق بايد در زمينه هاي مختلف تخصص داشته و با يكديگر همدل باشند و هماهنگ با يكديگر عمل كنند تا بتوانند به مردم خدمت كنند در غير اين مجموعه صورت شوراي شهر نمي توانند به وظيفه خود عمل كند.

يكي ديگر از نكات مهم و حائز اهميت ارتباط شوراي شهر  با رسانه و ارائه گزارش عملكرد مجموعه شوراي شهر از طريق آن صورت بگيرد و اين كار  بايد به صورت سه ماهه، 6 ماهه و سالانه اطلاع رساني شود تا مردم بدانند مجموعه شوراي شهر در حال ارائه خدمات به شهروندان  هستند.

وقتی ما شهر را یک موجود زنده می دانیم که در ابعاد مختلف نیازمندی هایی دارد، شورای شهر باید بتواند به این نیازها به موقع و به میزان لازم پاسخ دهد تا شهر رشد کند و این یکی از وظایف اصلی نمایندگان مردم در شورای شهر سورك است .

یک نماینده مردم در شورای شهر باید تصمیم به فعالیت و اختصاص وقت برای کار در شورا را داشته باشد و در این راستا افراد   بايد دارای انگیزه فعالیت، تلاش و کوشش در شورای شهر باشند و برابر تعهدي كه داده اند فرصت بيشتري براي امورات شهر در نظر بگيرند .

یکی از وظایف شورای شهر، نظارت بر کار شهرداری هاست ، یک عضو شورای شهر باید از پاک دستی و صداقت برخوردار باشد؛ زیرا اگر این گونه نباشد، چه بسا که در زد و بندهایی که در مسائل شهری به وجود می آید، برخلاف وظیفه خود اقدام کند .

در گام بعدي موضوعاتی در شورای شهر مطرح می شود و در نهایت پس از بحث و بررسی و نقد، منجر به رأی گیری می شود و افراد باید تابع نظر اکثریت باشند و معتقد باشند که کار به صورت شورایی است و در نهایت باید مدافع آن چه جمع بندی می شود، باشند، نه نظر شخصی خود .

یک عضو شورا باید سعه صدر و حوصله کار با مردم را داشته باشد و به مردم شهر خود بطور شفاف پاسخگو باشد  ، شورای شهر مطلوب شورایی است که محل ارائه همه نقطه نظرات و شنیدن همه نظرات و انتخاب بهترین راهکار و برنامه اجرایی پس از شنیدن همه نظرات باشد.

شوراي شهر نبايد وام دار افرادي خاص باشد بلكه بايد دغدغه و تمام نيتشان براي رفع مشكلات مردم شهر باشد .

ما در انتها  بعنوان يك رسانه در خصوص مسائل شهري و شهرستاني مشغول اطلاع رساني هستيم دست تك تك اعضاي شوراي شهر كه منتخبان مردم در حماسه 24 خرداد مي باشند را مي فشاريم و آمادگي خود را بر اساس رسالتي كه داريم در جهت پوشش تمامي اخبار و وقايع شوراي شهر محترم  را در چهارمين دوره شورا به كار خواهيم بست و اميد آن داريم تفكري جديد در شوراي شهر چهارم شكل گرفته باشد و ارتباط خود را با اهالي رسانه بيش از پيش نمايند و همچنين آرزوي موفقيت براي همه خدمت گزارن صديق به مردم  شهر سورك را داريم. 

  

دیدگاه شما در مورد : مهمترین وظیفه شورا ، وحدت و پرهیز از مسائل حاشیه‌ای

مهمترین وظیفه شورا ، وحدت و پرهیز از مسائل حاشیه‌ای

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر