صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
استاندار در بازدید از مناطق سیل زده تاکید کرد

تملک مسیر رودخانه همراه با احداث سد سر شاخه گیر

استاندار مازندران در بازدید از مناطق سیل زده گفت : تملک مسیر رودخانه باید همراه با احداث سد سر شاخه گیر باشد.

کد خبر : 11350

تاریخ انتشار : 18/04/1393 - 13:56


تملک مسیر رودخانه همراه با احداث سد سر شاخه گیر

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر ،  ربیع فلاح استاندار مازندران ، نبیان معاون عمرانی  استاندار به همراه محمد تقی نورزاد فرماندار و حمیدآزموده  شهردار بهشهر از مناطق سیل زده منطقه کوهی خیل فراش محله بازدید کردند .

 

ربیع فلاح در این بازدید گفت : تنها راه برون رفت از تکرار حادثه سیل ، اجرای طرح های آبخیزداری و سد سرشاخه گیر در بالادست بوده و تا زمانی که  پروژه های اصولی و  زیربنایی به عنوان بستری مناسب اجرا نگردد  این حادثه تاسف بارمجددا  تکرار میشود .

 

استاندار مازندران با اشاره به تملک 20 میلیاردی زمین های اطراف رودخانه توسط شهرداری افزود : با توجه به هزینه های انجام شده در فاز اول و همچنین  ادامه این هزینه در فاز دوم که تاکنون بیش از 10 میلیارد ریال بوده  هنوز هم تغییرات ایجاد شده در مسیر سیلاب نتوانسته مانع سیل دوم گردد و این نشان میدهد  تملک مسیر باید  همراه با احداث سد سر شاخه گیر در منطقه بالادست باشد .

 

شهردار بهشهر نیز در سخنانی  با تشکر از پیگیری مجدانه استاندار و معاونت امور عمرانی  استانداری افزود : تا کنون  بیش از 100 متر از دیوار منازل شهروندان که در سیل ریزش کرده با هزینه بیش از 200 میلیون ریال و توزیع مصالح ساختمانی از قبیل شن، ماسه و سنگ شکسته به مبلغ 11 میلیا رد ریا ل به منظور نوسازی و ترمیم خانه های مسکونی آسیب دیده هزینه شده است.

 

 

حمید آزموده  با اشاره به اینکه بهشهر بیش از 13 کیلومتر مسیر رودخانه که از شهر میگذرد دارد گفت : برای ساماندهی و آزاد سازی حریم رودخانه که در گذشته های دور بدون رعایت حریم رودخانه و بدون صدور پروانه  نسبت به ساخت و ساز اقدام  نموده اند  باید ذهنمان  را تنها  معطوف به رودخانه کوهی خیل و رودخانه برزو نکرده و این معضل در منطقه مهدیه بسیار مشهود است .

 

شهردار بهشهر تصریح کرد : رودخانه برزو بیش از 1250 متر بوده که 70 خانوار بدون پروانه و مجوز ساخت ،ساکن منطقه با پیشینه حدود 90 سال هستند  و  تنها پنج  واحد مسکونی نسبت به رعایت حریم با اخذ پروانه اقدام کرده اند  که در این راستا باید با تزریق اعتبارات ملی و استانی نسبت به آزادسازی حریم رودخانه در این منطقه اقدام شود . 

  

دیدگاه شما در مورد : تملک مسیر رودخانه همراه با احداث سد سر شاخه گیر

تملک مسیر رودخانه همراه با احداث سد سر شاخه گیر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر