صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران خبر داد

برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی در سواحل مازندران

قاسم عزیززاده گرجی از برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی با حضور اعضای کانون پرورش فکری مازندران خبر داد.

کد خبر : 11339

تاریخ انتشار : 18/04/1393 - 12:52


برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی در سواحل مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _قاسم عزیززاده گرجی از برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی با حضور اعضای کانون پرورش فکری مازندران خبر داد.

وی گفت: این جشنواره ویژه اعضای نوجوان پسر 11 تا 17 سال مراکز فرهنگی و هنری کانون بوده و در مرحله مقدماتی از 11 تا 16 مرداد ماه سال‌جاری در سواحل دریا برگزار می‌شود و در مرحله استانی نیز در تاریخ اول تا سوم شهریور در ساحل سیترا  شهرستان نوشهر اجرا می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه این جشنواره با عنوان مجسمه‌های شنی و با موضوع کتاب در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: تقویت فرهنگ مطالعه و افزایش حس لذت کتابخوانی در بین اعضای نوجوان با بهره‌مندی از ظرفیت فعالیت جذاب و پرمخاطب مجسمه‌سازی از مهم‌ترین اهداف مورد نظر در این جشنواره بوده است.

گرجی با بیان دیگر اهداف این طرح اظهار کرد: افزایش حس مشارکت و همدلی بین اعضا در یک فعالیت گروهی، شناخت، کشف و تقویت مهارت‌ها، توانمندی‌ها و قابلیت‌های اعضا در کنار یکدیگر، شناخت عناصر پیرامونی و محیطی و استفاده از آن به عنوان یک ابزار هنری و تشویق اعضا به انجام کارگروهی و شیوه‌های انجام آن با توجه به قابلیت‌های آنها از عمده اهداف این جشنواره است.

این مدیر فرهنگی در مورد نحوه برگزاری این جشنواره یادآور شد: مربیان کانون از بین کتاب‌های موجود مراکز، 10 عنوان کتاب انتخابی از سوی اعضا را که از حیث محتوا و تصویر دارای زیبایی و جذّابیت‌های لازم باشد در اختیار گروه‌های داوطلب قرار می‌دهد تا تصاویر آن کتاب‌ها در قالب مجسمه‌های شنی ساخته شود.

عزیززاده گرجی ادامه داد: بر این ‌اساس با توجه به ماهیت محتوایی و تصویری کتاب‌های گروه سنی نوجوان، اعضا می‌توانند در کار مجسمه‌سازی خود به بازآفرینی شخصیت‌ها و تصاویر واقعی یا تخیلی کتاب مورد نظر اقدام کنند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی در سواحل مازندران

برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی در سواحل مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر