صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس:

با بلاتکلیف ماندن آزادراه تهران-شمال طرح سوال از وزیر راه کلید می‌خورد

قاسم احمدی لاشکی گفت: باید هر چه زودتر تکلیف قطعه دو و سه آزادراه تهران شمال مشخص شود، در غیر این‌ صورت قطعا طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی در مجلس کلید زده می‌شود.

کد خبر : 11212

تاریخ انتشار : 15/04/1393 - 13:20


با بلاتکلیف ماندن آزادراه تهران-شمال طرح سوال از وزیر راه کلید می‌خورد

به گزارش خط امید بهشهر _قاسم احمدی‌لاشکی بعدازظهر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه نوشهر و چالوس در محل اتاق کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر از بلاتکلیفی آزادراه تهران-شمال انتقاد کرد و اظهار داشت: اگر پروژه آزادراه تهران شمال بخواهد به همین منوال ادامه پیدا کند و تکلیف آن مشخص نشود، در حقیقت بی‌احترامی به مسئولان چهار دهه گذشته است.

وی با بیان اینکه باید هر چه زودتر تکلیف قطعه دو و سه آزاد راه تهران شمال نیز مشخص شود، افزود: اگر این امر محقق نشود، قطعاً طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی کلید زده می‌شود و شخص وزیر راه و شهرسازی باید در صحن علنی مجلس پاسخگو باشد.

نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پروژه نیروگاه 500 مگاواتی نوشهر با حضور شخص وزیر وقت سه بار کلنگ‌زنی شد، اما هنوز بلاتکلیف مانده و هیچ اتفاق مثبت و خاصی در این باره نیفتاده است.

وی به جابجایی روستای «مَنجیر» کجور که بر اثر ریزش سنگ‌های چند هزار تنی مشکلاتی را برای این روستا به‌وجود آورده است، اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش‌های زیادی در حوزه استانداری صورت گرفته است، اما مسیر را اشتباهی رفتند، چرا که عملا انتقال روستا به نقطه‌ای دیگر شدنی نیست، چون نیاز به زیرساخت‌هایی نظیر آب، برق، راه مناسب و... دارد که این امر خود باعث ایجاد هزینه‌های میلیاردی می‌شود.

احمدی‌لاشکی افزود: استانداری باید زمین مورد نظری که برای انتقال روستای منجیر در نظر گرفته بود را تحویل بگیرد و به جای آن هزینه‌های لازم برای جابجایی را به 35 خانوار آسیب دیده بدهد تا خودشان از منطقه خطر به نقطه‌ای دیگر بروند.

این مسئول به مسئله البرز مرکزی در بخش کجور و نوشهر پرداخت و با بیان اینکه به شدت از رئیس سازمان محیط زیست کشور گلایه دارم، تاکید کرد: تنها «نه» گفتن از سوی محیط زیست هنر نیست، بلکه باید راهکار مناسب و منطقی نیز ارائه دهند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: نمایندگان مجلس شورای سلامی باید طرح ادغام سازمان محیط زیست کشور و وزارت جهاد کشاورزی را مورد بررسی قرار دهند تا وزارتخانه برای این موضوع تشکیل شود تا آن وقت مجلس بداند که چگونه باید برخورد کند، اما تا زمانی که سازمان باشد، آن قدرت لازم از مجلس گرفته می‌شود.

احمدی‌لاشکی اظهار داشت: باید تکلیف سازمان محیط زیست کشور نیز مشخص شود، وگرنه با این رویه‌ای که محیط زیست در پیش گرفت باید با بحث ایجاد اشتغال در شمال کشور برای همیشه خداحافظی کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای عدم احداث جاده در جنگل اَبر خودم امضا کردم تا آنجا جاده‌ای احداث نشود، اما نه آن‌که برای راه دسترسی مستقیم به کجور که از قبل احداث شده بود و اکنون تنها نیاز به تعریض و ایمن‌سازی دارد، محیط زیست مخالفت کند.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: سرمایه‌گذاران زیادی به منطقه می‌آیند، اما به دلیل مشکلاتی که محیط‌زیست ایجاد می‌کند، سرمایه‌گذاران از این منطقه فرار می‌کنند و این آسیب جدی در حوزه توسعه و عمران و آبادانی و پیشرفت است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : با بلاتکلیف ماندن آزادراه تهران-شمال طرح سوال از وزیر راه کلید می‌خورد

با بلاتکلیف ماندن آزادراه تهران-شمال طرح سوال از وزیر راه کلید می‌خورد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر