صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

واژه «اسلامی» باید از دانشگاه آزاد حذف شود/انتقاد شدید به برگزاری اردوی مختلط دانشجویی

آیت الله علی معلمی گفت: دیگر کار به جایی دارد می رسد که آدم باید طلبکار شود و بگوید که حداقل آن پسوند «اسلامی» را بردارید. شما که دانشگاه «آزاد» هستید، دیگر اسلام را متهم نکنید.

کد خبر : 11139

تاریخ انتشار : 14/04/1393 - 09:37


واژه «اسلامی» باید از دانشگاه آزاد حذف شود/انتقاد شدید به برگزاری اردوی مختلط دانشجویی

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از ، علی معلمی، در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با یادآوری مناسبت های هفته و خصوصاً روز شهرداری و دهیاری ها، اظهار داشت: دهیارها و مسئولان باید توجه ویژه ای به روستاها داشته باشند، روستا اگر نقصان داشته باشد، این نقوص به شهر هم سرایت می کند.

وی با بیان اینکه شهرداری علاوه بر احداث پارک ها در نقاط مختلف شهر، باید توجه ویژه ای نسبت به احداث مراکز فرهنگی داشته باشد، افزود: یکی از فضاهایی که شهرداری باید مدنظر خود قرار داده و آن را گسترش دهد، همین فضای ضیق مصلی است که این مکان در واقع به نوعی پارک ایمان و بندگی جمعه، محسوب می شود.

* نگرانی رهبری نسبت به فضای دانشگاهی و پیشرفت های علمی کشور

امام جمعه قائم‌شهر با اشاره به سالروز مسدود شدن دارایی های ایران در آمریکا به دستور سردمداران آمریکا در سال 1359، خاطرنشان ساخت: آمریکایی ها از همان ابتدای انقلاب خصومت و دشمنی شان را نسبت به ایران روا داشتند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با جمعی از اساتید دانشگاه ها، اذعان داشت: معظم له تعبیراتی در این دیدار داشتند که جای بسی تأمل دارد، آنجا که ایشان فرمودند: «دانشگاه ها در اختیار کسانی باشد که عاشق پیشرفت علمی کشور هستند.»

معلمی ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب نسبت به فضای علمی دانشگاه ها احساس نگرانی دارند، اگر نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر علوم را مطرح کردند، بی جهت و بی ربط نبوده، این کلام رهبری هشداری جدی برای دولت‌مردان است.

خطیب نماز جمعه قائم‌شهر با بیان گوشه ای از فرمایشات رهبری در این دیدار، آنجایی که مقام معظم رهبری فرمودند: «تبدیل دانشگاه به باشگاه سیاسی، سم مهلک برای حرکت علمی کشور است.» تأکید داشت: دانشگاه باید محل کسب علم و همچنین پژوهش باشد، دانش است که هر مملکتی را به اوج می رساند.

وی اضافه کرد: ظرف این چند سال اخیر با پیگیری های مستمر و همت والای شخص مقام معظم رهبری، جهش های چشمگیری در رشد علمی کشور ایجاد شده ولی امروز مهم ترین نگرانی ایشان ایجاد وقفه و رکود این جریان است؛ یعنی اگر مجدداً دانشگاه ها را عرصه باشگاه های سیاسی بسازند، طبیعی است که دانشگاه از رشد و جهش علمی باز می ماند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: از خدا می خواهیم همه‌ی دولت مردان را اگر بعضاً گرفتار غفلتند، از خواب غفلت بیدار بگرداند و به آنها در مسیر رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری توفیق عمل عطا بفرماید.

معلمی با بیان اینکه اگر وزیری هم ساقط شود، اینجور نیست که ما خوشحال شویم که آن فلان مسئول را که قبولش نداشتیم از مسئولیت ساقط شد، ابراز داشت: باید همه دست به دعا برداریم و برای موفقیت مسئولان نظام جمهوری اسلامی دعا کنیم تا عملکرد آنها موجب شادی دشمنان نشود.

* انتقاد به برگزاری اردوی مختلط علمی دانشجویان دانشگاه آزاد

امام جمعه قائم‌شهر در ادامه بیاناتش گفت: همین هفته در قائم‌شهر «شهری که مزین است به نام امام زمان(عج)» مشاهده شد بعضی از سایت های خبری، اردوی مختلط دانشجویی و رواج فرهنگ ابتذال در دانشگاه آزاد این شهرستان را با قرار دادن تصاویر آنها اطلاع رسانی کردند؛ چرا باید اینگونه باشد؟ و چنین اتفاقاتی رخ بدهد. دیگر کار به جایی دارد می رسد که آدم باید طلبکار شود و بگوید که حداقل آن پسوند «اسلامی» را بردارید. شما که دانشگاه «آزاد» هستید، دیگر اسلام را متهم نکنید.

* دانشگاه آزاد مرکز فتنه 88

پدر دو شهید گرانقدر دفاع مقدس تصریح کرد: همین دانشگاه آزاد به مرکز فتنه 88 در تهران در آمده بود.

معلمی بیان داشت: در دوران مدیریت قبلی دانشگاه آزاد، چند نفر از تهران آمده بودند پیش من و سوال کردند که «آیا از رئیس دانشگاه آزاد قائم‎شهر راضی هستی؟» در جواب شان گفتم: «چرا از این رئیس می پرسید؟ رضایتم را از رئیس دانشگاه آزاد مرکزی جویا شوید، او اگر درست عمل کند، بقیه هم درست عمل می کنند، اگر در مرکز خرابی باشد، این خرابی به واحدها هم سرایت می کند.»

* آنها هم دانشگاه ساختند، شما هم دانشگاه ساختید!

وی با آرزوی و دعای شفا برای آیت الله مهدوی کنی، افزود: ایشان هم دانشگاهی به نام دانشگاه امام جعفر صادق(ع) ساخت، واقعاً انسان حظ می کند و لذت می برد که در فضای آن دانشگاه وارد شود و دانشجویانش را ببیند.

* از توزیع برگه های پیش بینی فوتبال جلوگیری شود

خطیب نماز جمعه قائم‎شهر در پایان از مسئولان خواست به صورت جدی نسبت به جلوگیری از توزیع برگه های پیش بینی فوتبال مبادرت ورزند و اظهار داشت: خیلی از مادران و پدران زحمت کش با بنده تماس می گیرند و از گرفتار شدن فرزندان شان در دام این سودجویان ناله می کنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : واژه «اسلامی» باید از دانشگاه آزاد حذف شود/انتقاد شدید به برگزاری اردوی مختلط دانشجویی

واژه «اسلامی» باید از دانشگاه آزاد حذف شود/انتقاد شدید به برگزاری اردوی مختلط دانشجویی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر