صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه اول نمازجمعه

تمسک به ولی فقیه راه نجات از ظلمت/کسی که ظاهر و باطنش درباره ولایت فرق کند منافق است

امام جمعه موقت تهران گفت: برای رسیدن به نور و نجات از ظلمت باید به ولایت تمسک جست.

کد خبر : 11129

تاریخ انتشار : 13/04/1393 - 14:20


تمسک به ولی فقیه راه نجات از ظلمت/کسی که ظاهر و باطنش درباره ولایت فرق کند منافق است

به گزارش خط امید بهشهر _ آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در اولین خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه امروز تهران با بیان اینکه اگر تقوا باشد فضای زندگی روشن می‌شود، اظهار داشت: با داشتن تقوا لغزش‌ها جبران خواهد شد.
 
امام جمعه موقت تهران به ماه مبارک رمضان اشاره و تصریح کرد: این ماه، ماهی است که باید در برابر خداوند متعال خشوع و خضوع داشته و با او راز و نیاز کنیم؛ رمضان ماه برگشت و توبه است.
 
وی با اشاره به نزول قرآن کریم در این ماه یادآور شد: لیله القدر شبی که ارزش آن از هزار ماه بیشتر است در این ماه قرار دارد و باید سعی کنیم از آن بهره‌مند شویم.
 
آیت‌الله موحدی کرمانی با تأکید بر اینکه رسیدن به هر هدفی سنت خاصی دارد، افزود: اگر کسی می‌خواهد قلب نورانی داشته باشد باید بداند که نورانیت به قلب راه دارد و راه رسیدن به نور و نجات از ظلمت تمسک به ولایت است.
 
امام جمعه موقت تهران بر همین اساس گفت:‌ در زمان حضور امام معصوم باید به او تمسک جست و در زمان غیبت اگر حکومت اسلامی تشکیل نشده مجتهد عادل و در زمان حکومت اسلامی باید به عالم و مجتهدی که سایر فضیلت‌ها را نیز دارد و در رأس حکومت قرار دارد تمسک جست که ما نام او را ولی‌فقیه می‌گذاریم.
 
وی با تأکید بر اینکه اگر کسی ظاهر و باطنش درباره ولایت فرق کند از دیدگاه شرع مقدس منافق است، گفت: تمسک به ولی‌فقیه نورانیت است اگر انسان این نور را داشته باشد در قبر ظلمتی برای او نیست و در آن جهان هم زندگی برایش نور خواهد بود.
 
آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه کسانی که در دنیا تنها هستند در قیامت هم تنها خواهد بود، گفت: هیچ تنهایی خطرناک‌تر از خودبینی نیست. کسی که در دنیا خودبین بوده و برای دیگران ارزش قائل نیست در دنیا و آخرت تنهاست.
 
امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود به موضوع بصیرت اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری درباره بصیرت سخنان بسیاری فرمودند.
 
وی با اشاره به راه‌های کسب بصیرت خاطرنشان کرد:‌ کسب علم و دانش مسائل اخلاقی و سنت‌های حسنه در ایجاد بصیرت نقش بسیاری دارد.
 
آیت‌الله موحدی کرمانی به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اشاره و اضافه کرد: ایشان می‌فرمایند اگر دو اشکال نباشد شما همانند من می‌توانید آنچه که می‌بینم و می‌شنوم ببینید و بشنوید؛ اول اینکه حرف‌های زائد که در آن غیبت، تهمت و تمسخر است، حذف کنید.
 
امام جمعه موقت تهران همچنین افزود:‌ به دل خود هر محبت غلطی را راه ندهید در واقع شیطان حب دنیا و حب مقام را راه ندهید. این موارد باعث حجابی شده که نمی‌توانید حقایق را ببینید و این عدم بصیرت است.
 
وی با تأکید بر اینکه کسانی که در این جهان بصیرت دارند در عالم آخرت نیز اهل بصیرت‌اند، اظهار داشت: اما کسانی که در این دنیا گنگ هستند در عالم آخرت نیز گنگ خواهند بود. در واقع کسانی که حقایق را می‌دانند و وظیفه دارند مردم را روشن کنند اما ساکت می‌شوند و حرف نمی‌زنند.
 
آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان خاطرنشان کرد:‌ اگر دانشمندان درباری معاصر امام حسین(ع) حقایق را می‌گفتند و آنچه را که از پیامبر شنیده بودند، بیان می‌کردند حادثه کربلا به وجود نمی‌آمد اما آنها گنگ شده و مردم بیچاره شدند.


منبع : دانا

 

  

دیدگاه شما در مورد : تمسک به ولی فقیه راه نجات از ظلمت/کسی که ظاهر و باطنش درباره ولایت فرق کند منافق است

تمسک به ولی فقیه راه نجات از ظلمت/کسی که ظاهر و باطنش درباره ولایت فرق کند منافق است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر