صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
تله کابینی که روی کاغذ ساخته میشود

پروژه ایی که با احساسات مردم بهشهر بازی می کند!؟

آیا کلنگ زنی صرف ، جهت ثبت پروژه به نام مسئولین وقت ، ارزش بازی با احساسات و افکار مردم مظلوم شهر را داشت؟با آن همه در بوق و کرنا دمیدن که به همت زِید و عَمر و .... بالاخره تابوی اجرای تله کابین در بهشهر شکسته شد!!

کد خبر : 11124

تاریخ انتشار : 12/04/1393 - 10:54


پروژه ایی که با احساسات مردم بهشهر بازی می کند!؟

به گزارش خط امید بهشهر  16 اسفند سال 92 با حضور استاندار مازندران مسئولین محیط زیست استان ، نماینده شهر ،امام جمعه شهرستان وقریب به اتفاق مسئولین شهرستان در نمایشی بی نقص کلنگ پروژه ی کهنه ی تله کابین در زمین های منتهی به کارخانه سنگ شکن بهشهر به زمین زده شد تا نویدی برای رونق اقتصادی شهرستان بهشهر باشد.

 

اما از همان روزهای اول زمزمه هایی مبنی بر خامی طرح  و حتی کارشکنی برخی از مسئولین شهری علیه این پروژه به گوش می رسید.

 

اگر از کارشکنی برخی از مسئولین بگذریم ،  نا پختگی طرح یک نقص بزرگ برای به ثمر رسیدن پروژه محسوب می شود که می تواند تله کابین بهشهر را مانند بسیاری از طرح های عمرانی در کشور به سرنوشتی نا معلوم دچار سازد.

 

یکی از مهمترین دلایل ناپختگی طرح ،  سخنان جناب آقای دکتر مقیمی نماینده شهر در جلسه بررسی اجرای تله کابین شهر در تاریخ 11 تیرماه 93  است  که  بیان شد: "در حال حاضر مهمترین و ضروری‌ترین مسئله ارائه طرح برای دریافت مجوز تاسیس از منابع طبیعی است"

 

و دقیقا نکته ی مهم همین جاست که اگر این طرح بزرگ نتوانسته بود جواز اجرای خود را از منابع طبیعی دریافت کند پس آن نمایش کلنگ زنی برای چه بود؟

 

آیا کلنگ زنی صرف ، جهت ثبت پروژه به نام مسئولین وقت ، ارزش بازی با احساسات و افکار مردم مظلوم شهر را داشت؟با آنهمه در بوق و کرنا دمیدن که به همت زید و عمر و .... بالاخره تابوی اجرای تله کابین شکسته شد!!

 

از برخی از اعضای شورای اسلامی شهر گرفته تا نماینده و فرماندار همه و همه باورشان شده بود که پروژه ی تله کابین را خواهند ساخت. در حالی که خود می دانستند این پروژه ناقص است و حتی طرح آن کامل نشده و موانع بسیاری در مقابلش وجود دارد! و به اصطلاح فقط به دنبال انداختن توپ در زمین یکدیگر بودند.

متاسفانه امروز بعد از گذشت تقریبا چهارماه از اجرای آن نمایش باید شاهد صحبت های جناب نماینده باشیم که طرح همچنان فاقد  جواز تاسیس و مجوز زیست محیطی است. البته خط امید به عنوان رسانه ای که تا کنون بارها ثابت کرده حامی منافع مردم شهر بوده و در کنار آن از صداقت و حسن خدمت مسئولین حمایت نموده است از آقای نماینده تشکر می کند که صادقانه گره اصلی پروژه را بیان کردند. اما از شما که همواره در خط مقدم حفاظت از منافع شهر و مردم بوده اید  انتظار می رفت از همان ابتدا جلوی اجرای آن نمایش مضحک را بگیرید.

 

پروژه ای که می تواند با همت مسئولین و اجرای صحیح و گام به گام باعث رونق اقتصاد و ایجاد فضای نشاط هم در بحث تولید اشتغال و هم در بحث گردشگری شهر شود و بهشهر را از این رکود مرگبار اقتصادی و گردشگری نجات دهد، متاسفانه با تعجیل بی مورد و عدم کارشناسی درست می رود تا بر حجم انبوه خاطرات تلخ مردم شهر از پروژه های نیمه تمام بیافزاید.

 

امید است مسئولین محترم این نوشته را نه به عنوان نقدی مخرب که به عنوان توصیه ای از فرزندان خود که از خارج گود در حال تماشای روند اجرایی پروژه می باشند پذیرا بوده و با سعه ی صدر و روحیه ای مضاعف به اجرایی کردن پروژه همت گمارند.

 

روند احداث پروژه ی تله کابین بهشهر ابعاد مختلفی دارد که به جایگاه و نقش مسئولین شهری در اجرای آن به عنوان اولین موضوع پرداخته شد و خط امید بهشهر در مطالب بعدی به ابعاد دیگر این پروژه خواهد پرداخت. 

  

برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر جمعه 13 تیر 1393 - 17:18
  مقیمی

  مقیمی زرنگ بازی در آورد توپ رو انداخت تو زمین شورا و محیط زیست یه جایی هم گفت ما که کار خودمون رو انجام دادیم بقیش با شورا... جالبه اعضای شورا دو شب قبل از مراسم کلنگ زنی خبردار شدن...البته فقط این مسائل هم نبود هم شورای شهر و شهرداری با سرمایه گذار سر 7:5 هکتار زمین به نتیجه نرسیدن این یعنی تله کابین پر ...سرمایه گذاری تو بهشهر پر...گردشگری پر...رونق اقتصادی پر...

  2 2
 • پاسخ به نظر جمعه 13 تیر 1393 - 22:26
  امیر

  دوست عزیز مقیمی جان -اول تحقیق بعد اظهار فضل -تا جایی که ما میدانیم زمین آماده واگذاریست اما چرا جناب سرمایه گذار نمیاد خدا میدونه ؟ فرماندار هم تا پایان خرداد فرمودند صبر کنید -مجوز هم از منابع طبیعی سال 92 گرفته شد .

  1 2
  شنبه 14 تیر 1393 - 09:27
  محمد

  ببخشید ها ولی این توجیه شما خیلی مضحکه اگه مجوز طرح سال 92 گرفته شده پس چرا مقیمی گفته :در حال حاضر مهمترین و ضروری‌ترین مسئله ارائه طرح برای دریافت مجوز تاسیس از منابع طبیعی است" یعنی مقیمی خبر نداره و تو خبر داری؟ چه دفاع ناشیانه ایی کردی :D

  +0 --1
 • پاسخ به نظر شنبه 14 تیر 1393 - 11:26
  محسن

  خوشم میاد بهشهری ها همیشه خودشون رو به خواب می زنند. شهرشون رو دارن غارت می کنند اصلا براشون مهم نیست،فقط دنبال حمایت های قومی و قبیله ایی هستن...بخوابید دوستان عزیز بخوابید تا همین قدر دارایی رو ازمون بگیرن

  1 0
 • پاسخ به نظر شنبه 14 تیر 1393 - 11:32
  حسین

  امیر جان خودت اول برو تحقیق کن بعدش اظهار فضل بفرما شورای شهر به دنبال اینه که خودش با شرکت سازنده تله کابین قرار داد ببنده یعنی می خواد حائری رو دور بزنه...

  0 2
دیدگاه شما در مورد : پروژه ایی که با احساسات مردم بهشهر بازی می کند!؟

پروژه ایی که با احساسات مردم بهشهر بازی می کند!؟

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر