صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در گفت‌گو با چند تن از اعضای شورای شهر قائم‌شهر عنوان شد/

شهردار لابی کرده بود/برخی اعضای شورا حق سکوت گرفته بودند

یک عضو شورای شهر قائم‌شهر با اعلام اینکه ظاهراً برخی از اعضای شورا قول هایی گرفته بودند تا در روز استیضاح سکوت کنند، افزود: ما از موضع خود کوتاه نمی آییم و پیگیری ها و نظارت های خودمان را با جدیت بیشتری پیگیری می کنیم.

کد خبر : 11120

تاریخ انتشار : 12/04/1393 - 09:43


شهردار لابی کرده بود/برخی اعضای شورا حق سکوت گرفته بودند

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از خزرخبر، در پی اتفاقات هفته های اخیر در شهرداری قائم شهر که به دنبال استیضاح نافرجام شهردار، جابه جایی ها و برکناری های صورت گرفته و همچنین اعزام امکانات و نیروهای فضای سبز شهرداری به شهر همجوار، وارد مرحله جدیدی شد، به سراغ سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر قائم‎شهر رفتیم تا نظرات آنان را جویا شویم.

حامد ابراهیمی با اشاره به اتفاقات روز استیضاح شهردار گفت: در جلسه ای که قرار بود، شهردار قائم‎شهر استیضاح شود، با تعاملاتی که وی با برخی از اعضای شورا کرده بود و پاسخ هایی که به سوالات‌مان داده بود سعی کردیم تا چند باره تعامل خودمان با شهردار را اثبات کنیم و فعلاً موضوع استیضاح را پیگیری نکنیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه بعد از جلسه مهم شورا، شهردار باز هم حالت تقابل گرفته و با اعزام  خودروهای خدماتی و نیروهای شهرداری به شهر همجوار و همچنین جابه جایی ها و تغییر مدیریتی جهت دار در واحدها نشان داد که نمی خواهد همکاری دو طرفه داشته باشد، اظهار داشت: شهردار قائم شهر آدم سالم و امانتداری است اما در حوزه اجرایی بسیار ضعیف بوده و خدمات را عادلانه در سطح شهر توزیع نمی کند.

رییس شورای شهر قائم شهر با اشاره به اینکه شهردار قول داده بود، کم کاری های خود را جبران کند اما متاسفانه به حرف خود عمل نکرد، افزود: شهردار علی رغم مخالفت شدید اعضای شورا در بحث جذب معاون خدمات شهری از خارج مجموعه، متاسفانه نه تنها با وجود نیروهای توانمند در بدنه شهرداری، فردی را از شهرداری ساری، منتقل کرد.

ابرهیمی تصریح کرد: در چند مورد که کم کاری شهردار را مشاهده کردیم، به خاطر برخی ملاحظات و مصلحت ها سکوت کردیم تا شهردار دست از کم کاری و تقابل خود با اعضای شورا بردارد اما ظاهراً ایشان به همان راه نادرست خود ادامه می دهد که اگر همین روش ادامه یابد ما با ایشان قطع همکاری می کنیم.

* کوتاه نمی آییم!

احسان اسماعیلی نیز گفت: در روزی که قرار بود شهردار استیضاح شود، وی اعلام کرد برخی انتصاب ها و جابجایی ها صورت نمی گیرد اما در روز بعد از آن جلسه شورا تغییرات و جابجایی هایی شروع شد که نشان داد قبلاً قول و قرار هایی بین شهردار با برخی از اعضای شورا صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه ظاهراً برخی از اعضای شورا قول هایی گرفته بودند تا در روز استیضاح سکوت کنند افزود: ما از موضع خود کوتاه نمی آییم و پیگیری ها و نظارت های خودمان را با جدیت بیشتری پیگیری می کنیم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اگر شهردار به رویه نادرست خود ادامه دهد با ایشان قطع همکاری خواهیم کرد.

* از شهردار راضی نیستیم

یکی دیگر از اعضای شورای قائم شهر نیز که درخواست کرد نامش ذکر نشود، درباره دلایل این درخواست گفت: به رییس شورا قول داده ام برای آرام شدن جو شورا و نشان دادن تعامل با شهردار، فعلاً مصاحبه ای انجام ندهم و منتظر هستم تا ببینیم شهردار تا کی می خواهد به رویه نادرست خود ادامه دهد.

این عضو شورای شهر قائم‌شهر با اعلام اینکه شورای قائم‌شهر مکانی برای انجام فعالیت های انتخاباتی برخی از اعضا شده است، افزود: از شهردار خواسته بودیم تا در صورت نیاز از کارکنان سازمانی شهرداری برای پست های مختلف استفاده کند اما وی به حرف‌ها و درخواست‌های اعضای شورا اعتنا نکرد.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد داریم این شهردار برای شهر قائم‌شهر کوچک است، اظهار داشت: متأسفانه شهردار از اعتماد اعضای شورا سوء استفاده کرد که البته به خودش و دوستان همفکرش ضرر زده است.

این عضو فعال و تأثیر گذار شورای شهر قائم‌شهر با بیان اینکه از شهردار خواسته بودیم تا مصوبات شورا را به طور دقیق اجرا کند، تصریح کرد: عملکردهای این چند روز شهردار دهن کجی به اعضای شورا به عنوان منتخبان مردم قائم‌شهر است.

وی با بیان اینکه اعزام خدمات خودرویی و کارگران فضای سبز به ساری تخلف آشکاری بوده که شهردار باید به دستگاه های ذیربط پاسخگو باشد، افزود: از شهردار ناراضی هستیم و ایشان باید در جلسه بعدی شورا پاسخگوی این موارد تخلف باشد.

این عضو شورا با اشاره به اینکه من شخصاً از حق مردم  به پشتوانه همین مردم دفاع می کنم، افزود: یکی دیگر از موارد مورد سوال ما این است که از کدام منبع شهردار برخی خیابان ها و کوچه هایی را که اعتباری برای آنها تخصیص داده نشده آسفالت می کند اما برخی از خیابان ها و کوچه هایی را که به مدت 7 سال در نوبت بوده و اعتبار به آنها تخصیص داده شده را آسفالت نمی کند.

وی به شهردار توصیه کرد تا رویه نادرست خود را پایان دهد و بیش از این شهرداری را به حاشیه نکشاند. 

  

دیدگاه شما در مورد : شهردار لابی کرده بود/برخی اعضای شورا حق سکوت گرفته بودند

شهردار لابی کرده بود/برخی اعضای شورا حق سکوت گرفته بودند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر