صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نحوه اطلاع از تغییرات شماره های تلفن در مازندران

مدیر عامل شرکت مخابرات مازندران گفت:با اجرای طرح همکدسازی و تغییر شماره تلفن های ثابت از هفت به هشت رقم ، این شرکت راهکارهایی برای آگاهی مردم از شماره های جدید ارایه کرده است.

کد خبر : 11102

تاریخ انتشار : 11/04/1393 - 14:53


نحوه اطلاع از تغییرات شماره های تلفن در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ یکسان سازی پیش شماره تلفن های ثابت شهرهای استان مازندران با اجرای طرح هم کدسازی از ساعت 22 امشب اجرا می شود و بر این اساس تمامی شماره تلفن ها از هفت به هشت رقم افزایش می یابد.

ˈ بهروز باباجانیˈ افزود: مشترکان برای آگاهی از شماره جدید تلفن ثابت خود می توانند پس از گرفتن شماره 8 و شماره هفت رقمی تلفن ثابت خود ، از شماره جدید خود آگاهی یابند.

وی ادامه داد:مردم مازندران می توانند با تلفن ثابت و وارد کردن شماره 4015 ، ابتدا شماره تلفن ثابت مورد نظر خود را وارد و سپس با وارد کردن علامت ستاره از شماره تلفن جدید خود آگاه شوند.

به گفته باباجانی شهروندان می توانند همچنین از طریق تلفن همراه و با وارد کردن پیش شماره 0111 ، پس از شماره گیری 4015 و وارد کردن شماره هفت رقمی تلفن ثابت ، از شماره جدید خود آگاه شوند.

وی از آمادگی اپراتور 118 از صبح روز پنجشنبه 12 تیرماه امسال برای ارائه شماره تلفن های جدید به مشترکان تلفن ثابت خبرداد .

مدیر عامل شرکت مخابرات مازندران گفت: مردم می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.ict-tcm.ir این شرکت از شماره جدید تلفن های ثابت خود مطلع شوند.

وی ادامه داد: هزینه مکالمات داخل استان با اجرای طرح هم کد سازی به صورت داخل استان مازندران و به ازای هر دقیقه 30 ریال و مکالمات خارج استان نیز برای تمامی شهرها و مناطق مازندران یکسان و به ازای هر دقیقه 330 ریال محاسبه خواهد شد.

باباجانی گفت: تا قبل از اجرای طرح همکدسازی شماره تلفن های ثابت به ازای هر یک دقیقه مکالمه داخل استان مازندران 150 تا 200هزار ریال و هر دقیقه مکالمه خارج از استان 400تا 800 ریال محاسبه می شد .

یک و نیم میلیون شماره تلفن ثابت در مازندران فعال است .

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، شرکت مخابرات ایران را موظف کرد تا شهریور ماه امسال تمامی کدهای بین شهری کشور را حذف کند تا هر استان دارای یک کد واحد شود.

بر این اساس پیش شماره های تلفن ثابت کشور با 32 کد همسان سازی می شود.

شرکت مخابرات از اردیبهشت ماه امسال این طرح را در برخی استان های کشور اجرایی کرده است.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : نحوه اطلاع از تغییرات شماره های تلفن در مازندران

نحوه اطلاع از تغییرات شماره های تلفن در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر