صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
کاش کلیدی برای قفل کینه هایتان می ساختید

واکاوی یکشنبه سیاه ساری!

وای برشما! امروزکه عرصه جلب اعتماد عمومی است و مجبورید خلاف مشی و ممشای سیاسیتان میان مردم بروید، راه بر نمازگزاران می بندید، چگونه بر فردایتان اعتمادیست؟

کد خبر : 1107

تاریخ انتشار : 20/03/1392 - 22:48


واکاوی یکشنبه سیاه ساری!

خط امید به نقل از بلاغ ، این روزها و در پس همه اتفاقات تلخ و شیرین گاهی حوادثی رخ می دهد که نه نسبتی با انتخابات دارد و نه نسبتی با کار و فعالیت سیاسی بلکه همگان را به تامل در دینداری دینداران وا می دارد.

اینکه یک نامزد انتخاباتی میتینگ برگزار کند و هوادارانش برایش هورا بکشند هیچ منعی ندارد اما مسئله اینجاست که ایران، مازندران و ساری نه ایالت تگزاس است نه معرکه غرب که حد و مرز نداشته باشند.

مسجد جامع ساری، غروب یکشنبه 19 خرداد ؛ بازهم مصیبتی دیگر در تقویم این شهر شهید پرور ثبت شد. هنگامی که بنفش اندیشان به حمایت از شیخ دیپلمات عرصه مسجد جامع شهر را به جولان بی تقوایی و رذالت سیاسی تبدیل کردند.

روحانی در مازندران

اختلاط شیطانی نامحرمان خلوت انس انقلاب و زلف پریشان بیرون از نقاب دخترکان بازیگر میدان سیاست کثیف لیبرال، سوت و کف و هلهله پسرکان بی گناه شهر خفته در انفعالی که سالهای پس از جنگش به بیماری روشنفکر مآبی مبتلا بود و باز هم به بساط فتنه دامن آلوده کرد.

به راستی جدا از اینکه باید پرسید که تا به کی ننگ این گفتمان باید بر تارک این شهر حماسه و انقلاب و شهادت باقی بماند، باید اینگونه اندیشید که کجاست دست بیدار گری که مردم این شهر را ازابتلا به این فتنه ها واکسینه کند؟

حال و پس از این فاجعه باید فریاد واویلا سر دهیم که قدمگاه شهیدان شهرمان، همان سکوی ساده میان مسجد که روزی ستارگان این شهر با صفا و اخلاص دقایق منتهی به نماز جماعت را به انتظار بر آن می گذراندند، عرصه پایکوبی و هلهله بنفش هواداران شیخ دیپلمات شده است.

روحانی در مازندران

علمای اسلام به داد اسلام برسید! این عبارت روح الله است که از حنجره آجرهای خسته مسجد جامع بلند است. علمای شهر ، نخبگان و متدینین این شهر به داد حرمت شکسته این پایگاه معرفت برسید.

نگذارید در تاریخ بنویسند که مردم این شهر در مصاف هتک حرمت مسجد جامعشان و حریم نماز جماعت تعطیل شده آن سکوت کردند. چگونه این داغ را به دل نگه داریم که آن شب به جای ذکر ربنای عاشقان، صدای سوت و کف و هلهله از حریم این مکان متبرک به گوش رسید.

داغ این دل را چگونه در محضر امامان فقید این مسجد عرضه کنیم؟ چگونه چشم نگران آیت الله شفیعی (ره) را پاسخ بگوئیم که بر سر در شبستانت تصویر و کلام فتنه گران را آویختند و ما سکوت کردیم؟

چگونه عذر تقصیر محضر امام شبستان عشق آیت الله تائبی(ره) بریم که هنوز از اربعینت نگذشته ، آخرین غروب رجب المرجب ما بدون ذکر یا من ارجوه لکل خیر گذشت؟ آه و صد فغان از این داغ بی کران! مصیبت یکشنبه سیاه شهرمان را چگونه فریاد کنیم؟

کجایند سینه زن های حسین(ع) که در آستانه ولادت اربابشان باز در گوش کهنسال این شهر اوراد شیطانی طنین انداخت؟ علمدار ها و دوامی ها و مستشرق ها و عبوری ها و چمنی ها و رمضانپور ها و همه شهدای این مسجد را چگونه پاسخ گوییم؟

گله ما از آن امام جماعت نیست که میزبانی این خیل حرمت شکن را پس از محفلشان پذیرفت، بلکه از نگاه نگران عالمان انقلابی شهرمان است که میدان خالی از ایشان مانده است. کاش کسی در بیوت ایشان باشد و تصویرهای این فاجعه را به روئیتشان برساند. کجاست حوزه علمیه ای که فریاد برآورد ؟

کجاست دانشگاهی که به خروش آید ؟ کجاست هیاتی که رخت عزا بر تن کند؟ یادمان نرود که مادران و پدران شهدای شهرمان هنوز زنده اند، هنوز زخم فتنه 88 التیام نیافته است! ما را چه شده است که دیگر جماعت حرمت شکن، مسجد جامعمان را به چنگ کشیدند؟

کمی به خودمان و سبک دینداریمان بیاندیشیم! این شهر را غبار رخوت فراگرفته است. کجاست دستی که رنج این محنت را از سیمای معصومانه این شهر بزداید؟کجاست حزب الله تا سینه چاک زند از این ملال؟کجایند علمدار و دوامی تا بتارانند این خلق بریده از خدا و انقلاب را؟کجایند غیرتمندان تا بشورند بر این جهل مرکب؟

تا به کی ساری ننگ فتنه طلبان را به چهره تحمل می کند؟ چشم حزب الله مظلوم شهر روشن! وآیا باز ما می نشینیم و به جمله محکوم می کنیم نماز جمعه شهرمان دل خوش می کنیم؟ و جمله پایانی از امام صادق (ع) خطاب به تنها نامزد فرصت طلب انتخابات که نه روحانی است و نه روحانی !

یا شیخ یادت نرود که حضرت صادق (ع) فرمود: «انّ شفاعتنا لا تنال مستخفّابالصلاة»«بدرستيكه شفاعت ما به كسي كه نماز را سبك بشمارد نمي رسد».(سفينة البحار جلد /2 ص/19). نماز خوان بودنتان یا عدم آن ربطی به نگارنده ندارد. و اینکه اهل محفلتان چنینند یا نه نیز ایضا ً!

اما وای برشما! امروزکه عرصه جلب اعتماد عمومی است و مجبورید خلاف مشی و ممشای سیاسیتان میان مردم بروید، راه بر نمازگزاران می بندید، چگونه بر فردایتان اعتمادیست؟ هرچند که در منظومه فکری شما(معاذالله)دولت حسین(ع) هم استیضاح می شود و خدا نیز قابل نقد است و قرآن کلام انسانی است و نبی مکرم(ص)ممکن الخطاست!کاش کلیدی برای قفل کینه هایتان می ساختید!

محمدعلی رضاپور 

  

دیدگاه شما در مورد : واکاوی یکشنبه سیاه ساری!

واکاوی یکشنبه سیاه ساری!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر