صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کارگران چیت‌سازی بهشهر 6.7 میلیارد تومان طلب دارند

نماینده کارخانه چیت‌سازی بهشهر، گفت: کارگران این کارخانه 6 میلیارد و 700 میلیون تومان طلب دارند.

کد خبر : 11022

تاریخ انتشار : 09/04/1393 - 10:06


کارگران چیت‌سازی بهشهر 6.7 میلیارد تومان طلب دارند

به گزارش خط امید بهشهر _حسین عرب شامگاه یکشنبه در حاشیه برگزاری کمیته نظارت و ساماندهی کارخانه چیت‌سازی، اظهار داشت: از سال 84 تاکنون، 400 کارگر بازنشسته چیت‌سازی، حق و حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

 

وی تصریح کرد: این کارگران به طور میانگین از دو تا 50 میلیون تومان طلب دارند.

 

نماینده کارگران چیت‌سازی بهشهر درباره مجموع طلب کارگران و تصمیم نهایی برای نحوه پرداخت مطالبات، به خبرنگار فارس پاسخ داد: 6.7 میلیارد تومان مجموع بدهی‌های کارخانه به حدود 400 کارگر است که براساس رایزنی‌های انجام‌شده، از محل فروش یا واگذاری 17 هزار متر مربع از زمین چیت‌سازی واقع در خیابان امام خمینی (ره)، مطالبات کارگران پرداخت می‌شود.

 

وی تصریح کرد: البته این زمین، در آغاز 20 هزار مترمربع بود که پس از تعریض، به 17 هزار متر رسیده و ارزش آن پنج میلیارد تومان است که پاسخگوی تمامی مطالبات کارگران نیست.

 

عرب درباره اینکه برای یک‌ میلیارد و 700 میلیون تومان مطالبات باقی‌مانده کارگران چه تصمیمی گرفته شد، اظهار داشت: در حال رایزنی برای دریافت یک قطعه زمین به مساحت دو هزار و 500 متر مربع از اراضی کارخانه چیت‌سازی واقع در خیابان شهید باهنر هستیم که به‌زودی به نتیجه نهایی می‌رسیم.

 

وی بیان داشت: با دریافت این قطعه زمین، مطالبات کارگران کارخانه چیت‌سازی بهشهر، به صفر می‌رسد.

 

گفتنی است حدود 360 نفر از طلبکاران چیت‌سازی بهشهر، به این‌جانب وکالت بلاعزل دادند تا بتواند از حقوق آنها دفاع کند و بقیه کارگران هم(حدود 40 نفر) به‌صورت انفرادی پیگیر کارهای خود هستند.

 

فرماندار بهشهر هفته گذشته در بازدید از عملیات تسطیح زمین‌های چیت‌سازی بهشهر، گفته بود پرونده مطالبات کارگران این کارخانه تا دهه نخست ماه رمضان، با پرداخت تمامی مطالبات، بسته می‌شود.

 

کارخانه چیت‌سازی بهشهر که بزرگترین کارخانه خاورمیانه در نوع خود بود، از آغاز دهه 80 با رکود و ورشکستگی مواجه شد و طی آن هزاران کارگر، بیکار شدند، بخشی از مطالبات کارگران از طریق فروش تجهیزات پرداخت شد و هنوز 400 کارگر منتظر دریافت حق و حقوق قانونی خود هستند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : کارگران چیت‌سازی بهشهر 6.7 میلیارد تومان طلب دارند

کارگران چیت‌سازی بهشهر 6.7 میلیارد تومان طلب دارند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر